Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját ingatlanra jelzálog?

Saját ingatlanra jelzálog?

Figyelt kérdés

Felnőtt, külön élő gyermekem megkért, járuljak hozzá a banknál, hogy a saját ingatlanomra jelzálogot tegyenek abból a célból, hogy minél előbb lakást tudjon venni magának. Most albérletben él.

Jelzem, nagyon jó a kapcsolatom a fiammal, de ebbe a kérésbe nem szeretnék belemenni. Ez az egyetlen vagyonom, 60 m2-es tégla lakás, hitelmentes, egyedül élek benne. Az apjával elváltunk. Nagyon nehezen tudtam a válás után kifizetni ezt a lakást, sokáig fizettem a törlesztő részleteit. Félek megterhelni bármilyen tartozással és nem is akarom, nem lennék nyugodt.


Ő viszont szeretne minél előbb saját lakást venni a fővárosban, amihez van valamennyi önerő, de nem elég, még bőven gyűjtenie kell. Segítem, amiben tudom, de ebbe nem tudok belemenni nyugodt szívvel.

Azt mondta, a környezetében az ismerősei mind így vettek maguknak lakást, egyik szülő sem csinált ebből gondot, csak én. Most nagyon rosszul érzem magam emiatt, félek, megromlik a kapcsolatunk. De minden porcikám tiltakozik a jelzálog ellen. Van munkahelye, viszonylag jól keres, egyedülálló. Most mi a fenét csináljak?



2021. dec. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:

Megnyugtatok mindenkit, hogy lakásra kell(ene) neki a pénz. :) Ez biztos. Ennyire azért már ismerem a saját gyerekemet. 40millió lenne azon a környéken egy kisebb lakás, ahol venni szeretne, kb. 10millió lenne az önerő. Jócskán hiányzik még belőle, ennek a fedezetére kellene az én lakásom. Mármint az önerő fedezetére, ahogy ezt már előzőleg is leírtam.


Együtt lakni nem tudunk, mert én messze lakom tőle és őt oda köti a fővároshoz minden. Meg nem is tudom őszintén szólva, tudnánk-e zökkenőmentesen együtt lakni, hiszen már régóta nem lakik itthon, ebben a lakásban még nem is lakott, csak az előzőben. Nagyon más az életformánk, életritmusunk.

Vagy gyűjtöget még, vagy olcsóbb környéken néz lakást, úgy látom, ez a két opció marad. Segítem, ahogy tudom addig is.

2021. dec. 20. 14:41
 42/67 A kérdező kommentje:

Kedves 40-es! Felelőtlen gyerekvállalás? Legyen igazad, bár én nem így érzem. Az én szüleim is nagyon szegények voltak, a volt férjemmel egy fél életen át gyűjtöttünk lakásra, mellette dolgoztunk és mindkét gyermekünket eltartottuk, fizettük az egyetemeket, albérleteket, stb. Lehet, hogy ez felelőtlenség......Én nem így érzem. Mindent megtettünk, amit anyagilag lehetett. Csak tudod, mi sem kaptunk lakást és először nekünk is valamiben lakni kellett és azt kifizetni, a gyerekeket felnevelni.


Ez egy ördögi kör. Akinek a szülei nem tudnak lakást adni a feneke alá, az nagy valószínűséggel saját maga sem tud lakást adni a sajátjai alá, mert éppen elég a saját lakása törlesztőit fizetni, megélni és eltartani a gyerekeket. Ettől mi még nagyon szerettük és szeretjük őket, semmi felelőtlenséget nem érzek abban, hogy neki kell megdolgoznia a lakásáért. Van ezzel így más is.

2021. dec. 20. 14:47
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan nem ,ha megharagszik hát megharagszik, inkább ő haragudjon meg rád mint te kerülj a híd alá ,ha nem telik neki rá keresen egy olcsóbb környékén lévőt .


Ha lakást akkarná felvenné a lakáshitelt .

2021. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező, akkor leírom másképpen, akkor talán jobban megérted!


Lakáshitelt vegyen fel, akkor a 10 millió elég önrésznek és a MEGVÁSÁROLT lakásra tesznek 1 db. jelzálogot.


Nem az önrésszel van a probléma láthatóan, hanem a hitelképességével, különösen személyi kölcsön esetén, ami SOKKAL drágább.

Vihet ő be 8 ingatlant is fedezetül, ha a havi törlesztőrészlet kamatokkal megemelve nem fér bele a havi jövedelme 30%-ába!

Egyszerűen NEM ADJÁK MEG, mert a megélhetése kerül veszélybe és ha egy bank ilyen hitelcsapdát elnéz, akkor felelősségre vonják, mint anno a Providentet.

Tehát jelenleg nem a 10 milliós önereje a kevés, az elég lenne egy 30 milliós lakásra, hanem nyilván a jövedelme kevés a törlesztőre.

Az pedig egyenes út lenne (ha megkapná, de nem kapja meg) ahhoz, hogy nem tud fizetni és viszi a bank a lakást,...övét, tiédet!


Ne haragudj, de normális helyen - kivéve milliárdosékat - olyan a világon nincs, hogy a "gyerek" Karakószörcsögön kitalálja, hogy Budapesten akar 40 milliós lakást és pattan az egyedülálló 50+-os anyja és veszi fel a jelzálogot az egyetlen biztos pontra, a fedélre a feje fölül.

Tessék, itt vannak 2+ szobás budapesti lakások, 12-től 25 millióig.

[link]

Nem néztem át, de én biztos találnék magamnak.

2021. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
96%
Így van, normális garzon átlagos környéken kap 18 millióért. Arra jóval kisebb az önrész, törlesztőt is tudná fizetni. Onnan tud majd továbblépni, amilyenbe szeretne, majd. Legalább a sajátja lesz. Ne a te fejed fölül adja el az ingatlant.
2021. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
95%
Lelkiismeretlenség a nagyravágyása miatt az anyját olyan helyzetbe hozni, amiből kilakoltatás lesz.
2021. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki addig nyújtózzon, ameddig a takarója ér. Ha ő nem tud olyan állást szerezni, ahol a fizetése elég egy 40 millás kölcsönre, akkor ne az anyját semmizze ki, hanem lakjon ott, amire elég a jövedelme. Szégyellné biztos a pénzes haverok előtt, hogy Erzsébeten vagy a 8. kerületben lakjon.
2021. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező, olvasgasd, amit a 44-es ír. Nem lakásra kell neki, inkább a sokkal drágábbat venné fel, persze a te bőrödre. Becsap a fiad, sajnálom. Te persze szereted, és tagadod ezt, de miért nem olcsóbb lakáskölcsönt akar, miért a drága szabad felhasználásút? (Mert nem arra kell neki.)
2021. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna a szüleimet eladósítani. Semmiképp ne menj bele.
2021. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
78%

Nincs egy titkolt menyecske a láthatáron? Akkor szoktak az addig "naaaggyon rendes" fiúk megbolondulni olyannyira, hogy még a saját anyjukat is nehéz helyzetben hoznák. Biztos a csaj csak ilyen drága kulipintyóba hajlandó vele összeköltözni.


Itt egyszerűen semmilyen garancia nincs, hogy te ne járj pórul.

2021. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!