Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját ingatlanra jelzálog?

Saját ingatlanra jelzálog?

Figyelt kérdés

Felnőtt, külön élő gyermekem megkért, járuljak hozzá a banknál, hogy a saját ingatlanomra jelzálogot tegyenek abból a célból, hogy minél előbb lakást tudjon venni magának. Most albérletben él.

Jelzem, nagyon jó a kapcsolatom a fiammal, de ebbe a kérésbe nem szeretnék belemenni. Ez az egyetlen vagyonom, 60 m2-es tégla lakás, hitelmentes, egyedül élek benne. Az apjával elváltunk. Nagyon nehezen tudtam a válás után kifizetni ezt a lakást, sokáig fizettem a törlesztő részleteit. Félek megterhelni bármilyen tartozással és nem is akarom, nem lennék nyugodt.


Ő viszont szeretne minél előbb saját lakást venni a fővárosban, amihez van valamennyi önerő, de nem elég, még bőven gyűjtenie kell. Segítem, amiben tudom, de ebbe nem tudok belemenni nyugodt szívvel.

Azt mondta, a környezetében az ismerősei mind így vettek maguknak lakást, egyik szülő sem csinált ebből gondot, csak én. Most nagyon rosszul érzem magam emiatt, félek, megromlik a kapcsolatunk. De minden porcikám tiltakozik a jelzálog ellen. Van munkahelye, viszonylag jól keres, egyedülálló. Most mi a fenét csináljak?



2021. dec. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
89%

Ne erezd magad rosszul


Kerdezd meg hogy ha teszem azt meghal vagy barmi mas tortenik vele ami miatt nem tud fizetni a bemt fele a torlesztot akkor mennyire zavarna h te az utcara kerulsz vagy kenytelen vagy kvazi kifizetni ujra a sajat lakasod es az ovet is csak h ne arverezzek el???

2021. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
88%
Ne érezd magad rosszul. Nem vagy köteles jelzálogot a nyakadba venni egy önálló, felnőtt, jól kereső ember miatt, akkor sem, ha a fiad.
2021. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonymousreview60 ***** válasza:
25%
Az érzésed teljesen érthető, és ne érezd magadat rosszuk amiatt, hogy visszautasítod a gyerek kérését. De mérlegeld, hogy 1. a hitelt ő törlesztené, nem te, 2. ha nem tud lakást venni, akkor elég sok pénzt "kidob az ablakon", ami sok mindentől (kaja, ruha, nyaralás, stb.) minőségben megfosztja, 3. mennyire realisztikus, hogy a gyereked ne legyen fizetőképes?
2021. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
58%

Az én szüleim sem egyeztek ebbe bele, én megértettem. Jellemzően azok a szülők tudják így vállalni a gyerek támogatását, ahol vannak készpénz- vagy egyéb tartalékok, és nem hónapról hónapra élnek.

Beszélj egy ügyvéddel, hátha lehet valamilyen garanciát beépíteni egy ilyen ügyletbe, hogy Te ne kerülhess bajba, ha a fiad nem fizetné.

2021. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
88%
Nem szabad belemenni. Gyűjtsön annyi pénzt, hogy az önrész minél nagyobb legyen és a vásárolni kívánt lakására vegyen fel hitelt !
2021. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
19%

Nekem ugyanígy lett lakásom: szüleim nem is kezesek, hanem egyetemes adóstársak voltak, ami még erősebb dolog. Nekik egy percig sem volt kérdés, hogy megteszik ezt, hogy segítsenek. Én is ugyanígy segíteni fogok a gyerekeimnek, ha odakerülnek.

Mondjuk mi eleve összetartó család vagyunk.

2021. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat és nagyon köszönöm a privátban írt választ is. Igen, tudom, hogy sok mindentől elesik, mert fizeti az albérletet. Itt viszont milliókról van szó, és bár most stabil a munkahelye, de a mai világban mi stabil? Ráadásul egyedülálló.

A bank pedig a törlesztendő hitelösszeg végéig megtartja a lakást jelzálogként biztosítéknak, tehát évekig ott lenne a fejem felett a bizonytalanság. Én ezt már nem szeretném átélni.

2021. dec. 20. 12:10
 8/67 A kérdező kommentje:

6-os! Jó olvasni egy ilyen véleményt is. Szerintem mi is összetartó család vagyunk, legalábbis eddig azok voltunk a válás ellenére is. A mai napig ott segítünk, ahol tudunk. Viszont semmi tartalékom nincs, csak saját magamra számíthatok, hogy merjem így kihúzni a saját lábam alól a talajt? A világon senkihez nem fordulhatok, ha bajba kerülök anyagilag.

Más az, ha van tartalék és vannak egyéb anyagi javak, de nekem nincs.

2021. dec. 20. 12:14
 9/67 anonim ***** válasza:
94%

Ne érezd rosszul magad!

Én sem mennék bele, bármi történhet és nem kockàztatnàm a lakhatàsom.

2021. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
85%
De miért pont a fővárosban? 10-20 km.re, a HÉV-ek vonalán, máris - 5-10M -el olcsóbban vehetne.
2021. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!