Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját ingatlanra jelzálog?

Saját ingatlanra jelzálog?

Figyelt kérdés

Felnőtt, külön élő gyermekem megkért, járuljak hozzá a banknál, hogy a saját ingatlanomra jelzálogot tegyenek abból a célból, hogy minél előbb lakást tudjon venni magának. Most albérletben él.

Jelzem, nagyon jó a kapcsolatom a fiammal, de ebbe a kérésbe nem szeretnék belemenni. Ez az egyetlen vagyonom, 60 m2-es tégla lakás, hitelmentes, egyedül élek benne. Az apjával elváltunk. Nagyon nehezen tudtam a válás után kifizetni ezt a lakást, sokáig fizettem a törlesztő részleteit. Félek megterhelni bármilyen tartozással és nem is akarom, nem lennék nyugodt.


Ő viszont szeretne minél előbb saját lakást venni a fővárosban, amihez van valamennyi önerő, de nem elég, még bőven gyűjtenie kell. Segítem, amiben tudom, de ebbe nem tudok belemenni nyugodt szívvel.

Azt mondta, a környezetében az ismerősei mind így vettek maguknak lakást, egyik szülő sem csinált ebből gondot, csak én. Most nagyon rosszul érzem magam emiatt, félek, megromlik a kapcsolatunk. De minden porcikám tiltakozik a jelzálog ellen. Van munkahelye, viszonylag jól keres, egyedülálló. Most mi a fenét csináljak?



2021. dec. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
91%
Inkább ezért haragudjon meg rád, mint hogy az legyen a vége, hogy bedől a hitele és nyugdíjas korodra a saját gyereked miatt kerülj az utcára. Nekem nem lett volna pofám ilyet kérni a szüleimtől. Ha tudsz és szeretnél, nyugodtan segíts neki akár az önerő előteremtésében, akár a törlesztésben. De az nagyon nem fair dolog, amit kér vagy sokkal inkább követel tőled.
2021. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
96%
én azt gondolom, hogy rendkivűli kockázattal jár egy jelzálog. nem csodálkozom, ha nem lennél nyugodt amig meg van terhelve az ingatlanod. ha nagy összeget venne fel, akkor gondolom sokáig tartana visszafizetni. és bármi megtörténhet, jöhet betegség vagy baleset vagy csak munkanélküli lesz a fiad és nem talál állást záros határidőn belül. a covid miatt elég bizonytalan most minden, nem tudni mit hoz a holnap. akkor gondolkodnék el azon, hogy belemenjek ha csak önrészre kellenne 1-2 millió forint és azt nagy valószinűséggel vissza tudná fizetni. de ennél többet nem vennék fel.
2021. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
89%

De miért nem tudja arra a lakásra bejegyeztetni a jelzálogot amit megvesz?

(Amúgy ne érezd magad szarul amiért nem mész ebbe bele, jogod van ehhez.)

2021. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:
13-as! Amit megvesz, azon eleve jelzálog lesz, hiszen jó nagy hitellel tudja megvenni a lakást. Viszont minimum 20 %, de inkább több önerő kell ahhoz, hogy hitelt kapjon a kiszemelt lakásra. Az önerőhöz kell egy másik piacképes lakás, erre tenné rá a bank a jelzálogot. Szóval két lakáson lenne, nekik ez így biztosíték, mármint a banknak.
2021. dec. 20. 12:49
 15/67 anonim ***** válasza:
76%
Micsoda?? Eszembe nem jutott volna a szüleim lakására jelzálogot tetetni. De én nem is értem, miért nem úgy veszi fel a hitelt, hogy arra a lakásra kerül a jelzálog, amit vesz??
2021. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
96%
Ja, értem. Nem, nem. Ezt így ne. Gyűjtögessen még akkor.
2021. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:
15-ös! Lenne azon is jelzálog. De az önerő hiánya miatt két lakásra tenne jelzálogot a bank. Az újonnan vettre és az enyémre.
2021. dec. 20. 12:52
 18/67 anonim ***** válasza:
94%

Nem mennék bele az egyetlen lakásom jelzologgal való megterhelésébe. A hitelkamatok pont most kezdenek újra elszabadulni, minden egyes alkalommal emelik az alapkamatot és még így is emelkedik az infláció. Bármi történik, nem csak az ő lakása úszik, hanem a tiéd is, mehettek mindketten vissza albérletbe.

A gyerek válasszon olcsóbb lakást, amire elég a kerete. Illetve próbáljon meg az apjánál is kalapozni, hátha neki több ingatlana van vagy van félretett pénze, amiből esetleg - akár családon belüli kölcsönként is - ki tudja segíteni a gyerekét.

2021. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
96%

Ne érezd rosszul magad. Sajnos az ismeretségi körömben két olyat is tudok, ahol a bank vitte a szülői házat IS. (Most együtt nyomorognak albérletben a fiatalok és a szülők).

BÁRMIT odaadnék a gyerekemnek, a vesémet is, de ebbe nem mennék bele, mert tudom, hogy totál stresszben élném le a hátralévőt.

2021. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
94%

Ne érezd magad rosszul, és ne menj bele. Sajnos én ismeretségi körből rengeteg olyan sztorit hallottam, hogy a szülő szintén így hozzájárult, a gyerek nem fizette a hitelt, és elúszott a szülő háza/lakása is. Sajnos egyiknek tragikus vége lett, öngyilkos lett az anyuka, nem várta meg hogy utcára tegye a végrehajtó.


Soha, semmilyen körülmények között nem mennék bele, még ha anyám feltámadna akkor se.

2021. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!