Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Saját ingatlanra jelzálog?

Saját ingatlanra jelzálog?

Figyelt kérdés

Felnőtt, külön élő gyermekem megkért, járuljak hozzá a banknál, hogy a saját ingatlanomra jelzálogot tegyenek abból a célból, hogy minél előbb lakást tudjon venni magának. Most albérletben él.

Jelzem, nagyon jó a kapcsolatom a fiammal, de ebbe a kérésbe nem szeretnék belemenni. Ez az egyetlen vagyonom, 60 m2-es tégla lakás, hitelmentes, egyedül élek benne. Az apjával elváltunk. Nagyon nehezen tudtam a válás után kifizetni ezt a lakást, sokáig fizettem a törlesztő részleteit. Félek megterhelni bármilyen tartozással és nem is akarom, nem lennék nyugodt.


Ő viszont szeretne minél előbb saját lakást venni a fővárosban, amihez van valamennyi önerő, de nem elég, még bőven gyűjtenie kell. Segítem, amiben tudom, de ebbe nem tudok belemenni nyugodt szívvel.

Azt mondta, a környezetében az ismerősei mind így vettek maguknak lakást, egyik szülő sem csinált ebből gondot, csak én. Most nagyon rosszul érzem magam emiatt, félek, megromlik a kapcsolatunk. De minden porcikám tiltakozik a jelzálog ellen. Van munkahelye, viszonylag jól keres, egyedülálló. Most mi a fenét csináljak?



2021. dec. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
95%
Ezt elmondtad neki pontosan ugyanígy és mégis ragaszkodik ahhoz, hogy bizonytalanná tedd a saját lakhatásodat az ő igényei miatt? Inkább haragudjon meg ideiglenesen, de ne kockáztass a hisztije miatt. A leginkább arcpirító ebban az az érve, hogy más szülei szó nélkül megtették... Mintha egyformák lennének a körülmények és neked is kötelességed lenne hurokba dugni a fejed.
2021. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
94%

Ne érezd magad rosszul emiatt. Az, hogy más, más élethelyzetben mit csinál, az nem számít. Tudod, ha ők mind kútba ugrottak, akkor te is fogsz?


6-os. Mi is egy nagyon összetartó család vagyunk, és eszünkbe sem jutott sem nekem sem a két testvéremnek, hogy jelzáloggal terheljük a szüleink házát vagy adóstársak legyenek. Pedig nekem konkrétan a hitelügyintéző vetette fel. És ha felajánlották volna sem fogadom el. Nekem ez nem férne bele.

2021. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
95%
Nekem úgy lett lakásom, hogy egy nagyon pici, lepukkant, nem jó helyen lévő lakással kezdtem, fokozatosan tudtam nagyobba menni az évek alatt. A szüleim segítettek pénzzel, amikor, amennyit tudtak, de soha nem vettek fel hitelt a kedvemért, nem is kértem volna. Egy dolog esetleg eladni a családi ezüstöt, megint másik dolog évtizedekre bizonytalanságban élni. Mutasd meg ezeket a válaszokat a fiadnak, látni fogja, hogy a többség nem ért vele egyet, más megoldást kell keresnie, mert van más megoldás.
2021. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
95%

Amit én nem értek az az, hogy miért szabadfelhasználású jelzáloghitelt - azaz személyi kölcsönt - akar felvenni és miért nem lakáshitelt?

Utóbbinak a kamatozása is kedvezőbb és nem kell 600 ingatlant bevonni fedezetül.


Egyébként első lakásnak, albérletből szabadulásnak, teljesen jól megteszi egy garzon is, ahonnan lehet később továbblépni.

Tanítsd meg neki, ha eddig elmulasztottad, hogy addig nyújtózzon, ameddig a takarója ér és ennek alapján szállítsa le az igényeit a lehetőségei szintjére!

2021. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól keres, hamar meglesz az önerő többi része. Ja, hogy belvárosi, új építésű, csak jó környéken lévő, 3 szobás lakás jó?

A királyfi csak szálljon le a magas lóról és nézzen olyan lakást, ami belefér a keretébe. Ne a tiéddel akarja már verni a csalánt.

Ha esetleg van párja, ketten pláne szedjék össze a beugróra valót, vagy csok, babaváró, amit akarnak. De a szülőt ilyen helyzetbe hozni nonszensz.


Én is lakáskereső "gyerek" vagyok, örülök én minden támogatásnak, de azért ilyet eszembe nem jutna kérni. Megjegyzem az ismerőseim se így jutottak lakáshoz.

2021. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az jutott eszembe,hogy hozzád esetleg nem tud költözni ideiglenesen? Az albérlet árát félre tudná tenni (persze beszállna gondolom a költségekbe, de mégis minimum 100.000 ft+/hónappal előrébb lenne kb).

60 m2 azért nem egy luk, el lehetne férni bőven, tudna önerőt gyűjteni még.

2021. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
92%
Igen. a szabad felhasználású miatt merül itt fel többekben, hogy nem is lakásról van szó, hanem másra kell a pénz. Arról meg, hogy a kérdező szerint jó gyerek: két kezemen se tudnám megszámlálni, hány olyan családot ismerek, ahol az egyik családtag ebek harmincadjára juttatta a családja megtakarítását. A kilakoltatásig. Volt köztük több, aki elitta, volt drogos, szerencsejátékos is, de még olyan is, aki minden hétvégén ment luxuswellnessezni, amikor már a villanyt se fizette, és a gáz is ki volt kapcsolva a házában.
2021. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
95%
37-es vagyok: a föntiek közül mindegyiket szerette a családja, és az iszákoson kívül a többiről nem is tudták, hová tapsolja el a pénzt. Azt sem tudták, hogy eltapsolja.
2021. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűen mondj neki nemet. Ha erősködik, akkor már nagyon gyanakodj. Hát nem is lakáshitelre kell neki! Valami tartozás miatt kellhet, hogy szabadon költhesse másra. Ezt nyilván nem fogja bevallani neked, de az, hogy a bőröd árán is pénz kell neki, csúnya dologra utal.
2021. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
13%

Ez olyan felemás helyzet.


Én megértelek téged, hogy nem akarod leterhelni az egyetlen vagyonod, hiszen valóban bármikor bármi történhet a fiaddal, ami miatt nem tudja majd fizetni - önhibáján kívül - a törlesztőt.


Másrészt őt is megértem, mert szülői segítség nélkül lakáshoz jutni ma kb. lehetetlenség, rám egy az ember egész élete arra a stresszes, hogy legyen egyáltalán hol lakni, és nektek meg ezek szerint soha eszetekbe sem jutott, hogy a gyereketeket segítsétek majd elindulni az életben.


Azt gondolom, ebből sehogy nem fogsz jól kijönni. Ha engeded a jelzálogjogot, akkor ott lesz a fejed felett a kockázat, ha nem engeded, akkor a fiad azt fogja gondolni - és talán jogosan -, hogy neki is olyan felelőtlen szülők jutottak, akik csak megcsinálni tudták, elindítani az életben már nem.


Ilyenkor üt vissza a meggondolatlan gyerekvállalás.

2021. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!