Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkó vagyok, ha mindig...

Bunkó vagyok, ha mindig elutasítom hogy apám bemutassa az új nőjét?

Figyelt kérdés

Folyton áthozza ide, de még nem láttam soha és egyszer sem találkoztam vele. Apám rám írt párszor hogy jöjjek ki a szobámból és bemutat neki, de mindig elutasítottam. Egyszerűen semmi kedvem találkozni vele, meg nem is érdekel annyira. Meg ez nálam bonyolultabb alapból mert nagyon visszahúzódó vagyok és az embereket sem szeretem.

Kicsit mondjuk harag is van bennem, mert már 4 éve apámat kb heti pár percet látom összesen egy köszönés erejéig mert folyamatosan dolgozik, az is tök megszokott hogy 3-4 napig nem is látom egyáltalán. De erre meg persze tud időt szakítani.. Bunkó dolog ha én ebből az egészből ki akarok maradni és nem érdekel?


2021. szept. 30. 22:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
69%

Szóval neheztelsz apáidra, mert nem fektetett energiát a kapcsolatotokba. Ez érthető.

Most talán(!) változtatna ezen.

A kérdés az, hogy te szeretnél e vele jobb kapcsolatot?

Igen, nem jött ki túl jól, hogy emiatt kezdi el.

A másik meg, nem tudhatod, hogy hogyan jönnétek ki az új nővel, lehet, hogy egy nagyon jó kapcsolatot nyersz vele.

Te sem nyersz, ha a korábbiak miatt bünteted továbbra is, mert nem mozdul a dolog. És akkor ez már a te döntésed.

De persze megértelek, ha így döntesz, volt am már ilyen helyzetben.

2021. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
63%

Igen, bunkó vagy.

Nem halnál bele ha Te is képes lennél megemelni magad, és apád felé nyitni. Nem csak annak kellene fontosnak lennie amit te akarsz.

Apádnak is van élete, rajtad kívűl.

Megtisztelhetnéd ennyivel, ha már kényelmesen eltartja a segged egyedül.

Attól mert valaki mondva csinált mentális betegnek vallja magát nem kell idióta önző bunkónak lenni..

2021. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
62%

Hogyha apádnak rád kell írnia, hogy gyere ki a szobádból, egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy apád a hibás abban, hogy heti pár percet beszélgettek és van, hogy 3-4 napig nem látod. Nem úgy látom a leírásból, hogy megfeszülnél azért, hogy élénk kapcsolatot ápolj apáddal.


Lassan nagykorú leszel, és olyan gyerekes vagy, hogy azt hiszed, hogy örökre elutasíthatod, hogy találkozz emberekkel olyan alapon, hogy nincsen hozzá kedvem?


Jobban teszed, hogyha lassan elkezded hozzászoktatni magad a gondolathoz, hogy a hozzád is lassan könyörtelenül közelítő felnőttkorban senkit az égvilágon nem fog érdekelni, hogyha annyit mondasz, hogy "bocs, antiszociális vagyok, nem szeretem az embereket" (nem aszociális, legalább ennyit tanulj meg.).


Ez a hivatkozási alap egy durcás kisgyereknél még elmegy, egy felelős felnőttnél röhejes.


Szedd össze megad haver, nőj fel, és nézz szembe azzal, hogy apádnak megvan a saját élete.

Függetlenül attól, hogy te mit gondolsz az új barátnőjéről, lehet, hogy úgy dönt, hogy összeköltöznek, méghozzá lehet, hogy abba a házba, ahol te is élsz.


Sőt, mondok egy jobbat: lehet, hogyha ilyen marad hozzá és az új barátnőjéhez a hozzáállásod, akkor, miután nagykorú lettél (ami, ha jól számolom, nincsen messze), egyszerűen kidob a lakásából. Megteheti simán.


Szóval azt tanácsolnám, hogy szedd össze magad minél hamarabb, és vágjál jó képet apádhoz, különösen, ha anyagi és minden más értelemben tőle függsz.

2021. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!