Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha egy bunkó az apám?

Mit tegyek ha egy bunkó az apám?

Figyelt kérdés

Apám önző, bunkó, mindenki felettinek érzi magát, ez miatt 3 éve egyszer már megszüntettem vele a kapcsolatot egy évre a velem szemben való lenéző beszólásai és folyamatos negatívsága miatt, amiknek ráadásul oka sincs, mert az életben önállóan jól teljesítek, talán ez is a gondja hogy nem vagyok rá szorulva az ő társaságára és segítségére? Ez után sírt hogy egyik gyereke (én + testvérem) sem állunk vele szóba, ezek után azthittem hogy ha adunk még egy esélyt a dolognak akkor normális lesz, de ugyanolyan trágár lealacsonyító stílusban beszél mint előtte. Ez miatt otthagytam az utolsó beszólásánál és letiltottam, mert úgy gondolom itt már nincs miért békülni. Mi a tanácsotok hogy tudnám ezt az apa-fia kapcsolat hiányt pótolni magamban?


23/F



2021. szept. 13. 13:24
 1/7 anonim válasza:
100%

Pár tipp:

- Ne próbáld őt megváltoztatni.

- Korlátozd a vele való kommunikációd arra, amivel kapcsolatban tudsz vele higgadtan beszélni.

- Értékeld, hogy sírt, mert ez azt jelenti, hogy ő is szeretne jobb viszonyt kialakítani veled, csak nem képes rá.

- Ha támad, ne vágj vissza szemrehányással.

- Olvass a témában könyvet. Ezt ajánlom: Lindsay C. Gibson: Érzelmileg éretlen szülők felnőtt gyerekei.

- Fordulj pszichológushoz. Itt írásban ennyi alapján nem tudunk sokat segíteni.

- Imádkozz érte.

2021. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem foglalkoznék tovább vele :)

Okkal jutottál erre a szintre, nyilván nem ez minden és mélyen megbántott már téged nem egyszer az évek alatt.

Ez egy pusztító kapcsolat, jó hatással nem lehet rad. Jól tetted, tiltsd le es zárd ki az életedből. Az esélyt ezek szerint nem 1x megkapta.

2021. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vitorlásatti válasza:
10%
talán majd annyi idősen, mint az ÉDESapád, meg fogod érteni miért viselkedett így. te biztos nem adtál okot rá. Vagy mégis? Van tükör a közelben, és ha igen, néztél bele? Kikérted egy okos öreg véleményét? Megérted azt, hogy - valószínűleg - nem rosszat akar/akart neked? Csak őt gyerekkorod óta ismered. Tudod, áruló csak az lehet, aki belülről ismeri azt, akit elárul. bölcsebben. de ahhoz kor kell. egy jót akaró boomer...
2021. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
94%
^ Vagy csak nem mindenki alkalmas szülőnek és tényleg csak egy kártékony, büdös paraszt.
2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1: Köszi, már meg is vettem időközben a könyvet és már olvasom.


3: Nem fogom megérteni, mert én nem olyan beállítottságú vagyok hogy alázzak akárkit akár okkal, akár ok nélkül. Egyszerüen én úgy gondolom hogy a gyülöletnek és a lealacsonyításnak nincs helye a társadalomban, akármiről is legyen szó az nem megoldás. De köszönöm a válaszod, így egy "idősebb" általános véleményét is megismertem.

2021. szept. 13. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd rá.
2021. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Sajat maga okozta a dolgot ezekszerint.
2021. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!