Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örököltem egy házat. 2 gyermek...

Örököltem egy házat. 2 gyermekem van. Ilyen esetben igazságtalanság megengedni, hogy az egyik ideiglenesen az otthonának használja?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat, elhunyt édesanyám. Van 2 nagy gyerekem. Egy 24 éves lányom és egy 26 éves fiam.

A fiam külföldön él alvérletben, nincs terve hazajönni egy ideig.

A lányom és a párja nálunk élnek, gyüjtenek saját házra. Néha nekünk is sokak ők és nekik is sokak vagyunk mi. Igazságtalanság lenne, hogy addig, amíg a sajátra összegyűlik az önerő nekik, addig megkapnák az örökölt házat?

Nem szeretek különbséget tenni a gyerekeim között, de ezt most ésszerűnek látom.

Eladni egyéb okok miatt nem szeretném.


2021. szept. 19. 12:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem add oda, mindenkinek jobb lesz, a tesoja is biztos megerti, ő ugysem hasznalna.
2021. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Végleg nekiadnám, a fiam meg majd örökli azt, amiben most lakom.
2021. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Megbeszélitek közösen, szerintem nem lesz ebből gond, ha mindenki tud óla és nem fű alatt kapja meg.
2021. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Én engedném hogy használják egy ideig. De nem végleg, mert az valóban igazságtalan lenen a másik gyerekkel.
2021. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Simán engedném, a másik gyerekednél ez most nem létkérdés.
2021. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%
Én megengedném, vagy eladnám és két kisebbet lehetne az árából venni, így fair lenne, de döntés kérdése.
2021. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem adom oda végleg, mert kicsi ház, ők meg családot terveznek.

Az meg akkor a lányommal nem lenne igazságos, ha ők a kicsi, felújítandó házat kapnák, a fiam meg majd a mi 2 lakrészes nagy házunkat.

2021. szept. 19. 12:59
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Amíg rászorulnak teljesen logikus, hogy megkapják, főleg, hogy a fiad nem vágyik rá. Miért állna üresen és szenvednétek együtt, ha van ilyen lehetőség?
2021. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
25%

Nem adom oda végleg, mert kicsi ház, ők meg családot terveznek.


És? Akkor majd eladják és lesz megtakarításuk. Vagy kiadják. Előbb-itthon úgyis meghalsz te is, és az övék lesz.


Én simán mérlegelném azt is, hogy én megyek a kicsibe, ők meg maradjanak a nagyban. De hát a mi családunk normális, fel se merül már az sem ilyen esetben, mit szól a másik gyerek, mert semmit.

2021. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36%

Kezdésnek beszéljétek meg a dolgot hogy mit szólnak ehhez az ötlethez. Nyilván a lánynak nagy segítség lenne ha egy normális házban lakhatnának és ne kelljen albérletet fizetni meg azon görcsölni mikor rakja ki Őket a tulaj. A külföldön élő gyerekkel meg meg kell beszélni hogy most jelenleg ez a megoldás ami járható és mégsem lesz az hogy a ház üresen fog ott állni vagy kitudja milyen alakoknak sikerül kiadnod akik kitudja mit művelnének vele.


Azt a lányodnak kell eldöntenie hogy egyáltalán szeretne-e abban a házban lakni végleg vagy azon a környéken. Az hogy kicsi a ház oké de azt ki ehet bővíteni és ha ház önerő helyett inkább a bővítésére, rendberakására gyűjtenének annak több értelme lenne én szerintem. Persze a másik gyerek érezheti ezt igazságtalannak hogy Ő miért a kisebbet kapja, vagy a másik hogy miért kapja meg a lány tesó a nagyszülői házat Ő meg ugye semmit. Ebben is van igazság és én véleményem szerint ezért kellene erről beszélgessetek hogy Ő nekik mi lenne erről a véleményük, meg felvetni azt hogy mindkettő ház legyen a nevükre írva mint tulajdon jog tehát mindkét gyerek kapja meg mindkét házat fele-fele arányban és majd a későbbiekben maguk közt döntsék el hogy mi legyen ki kapja a nagyobbat vagy a kisebbet. Persze te írj haszonélvezetet arra amiben laksz hogy ne adják el a fejed felől ameddig élsz és majd utána eldönthetik mi legyen. Meg persze simán lehet az is hogy ha lányod megkapja a nagyszülői házat és Ők úgy döntenek hogy azt bővítik felfejlesztik korszerűbbre stb... és lehet értékben jóval többet fog érni mint az amiben jelenleg laksz és akkor meg azon lesz a vita hogy a kisebbik korszerűbb lett meg minden mint a nagyobb, tehát ezért lenne érdemes mindkettőt felesbe odaadni mindkettejüknek és majd később maguk közt eltudják dönteni mi legyen a két ház sorsa. A másik gyerek lehet végleg külföldön marad, bármi megtörténhet. De az is lehet hogy úgy döntenek hogy mindkettőt eladják és valahol máshol vesznek házat/lakást olyat amilyet Ők akarnak majd.

2021. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!