Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim balhéznak állandóan,...

A szüleim balhéznak állandóan, nem bírom én már ezt a légkört! Mit tegyek? 16L

Figyelt kérdés
Anya és apa viszonya az utóbbi időben iszonyatosan megromlott. Mindig veszekednek, kiabálnak. De apám a hibás. Szegény anya próbál mindent megtenni, főz, mos, takarít, odaadó hogy mindenkinek minden jó legyen. Csak hogy mondjak egy példát; Ma apám hazajön munka után és leáll ordibálni anyával, hogy délután fél 4-kor még miért nincs kész az ebéd, és hogy ebből már max vacsora lesz. Anyának dolga volt napközben a városban, máskor mindig időben megcsinál mindent, ma egyszer nem, és apám megcsinálja a cirkuszt. A bátyám is próbálja anyát védeni, de ő már 20 éves, 1-2 év és külön költözik, én meg csak 16 vagyok szóval jó pár évem van még itthon, nemtudom hogy fogom kibírni ezt a folyamatos balhét. Amikor mondjuk apának hogy álljon le, akkor minket is leszól. Multkor bátyámnak is mondta, hogy fogja be a száját, a bátyám meg olyan hogy kiáll magáért és akkor ebből megint veszekedés volt. Egyszer úgy felidegesítette apámat a bátyám hogy nekiment. Anya is sokszor sír,már be se akar apa mellé feküdni mert rosszul van tőle és gyakran velem alszik. A bátyámnak is elege van. Mit tehetnék, nem bírom már? 16L

2021. máj. 22. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem neked kell tenned valamit, hanem a szuleidnek. El kell valniuk.

A te helyedben beszelnek az anyukaddal, hogy gondolkozzon el a valason, mert ez a helyzet nyilvanvaloan senki szamara sem jo.

2021. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyen nem fog elválni. Gyenge hozzá. A legkevésbé se zavarja, hogy tönkreteszi a gyereke életét. Juj, csak nehézség ne legyen az életben.
2021. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Talán ha anyád dolgozna nem lenne ennyire kiszolgáltatott. Amúgy ha tudja hogy dolga van és nincs otthon kaja a 20 éves batyjadnak is szólhatott volna hogy fozzon vagy rendeljen hogy legyen mit enni, ehhez nem kell sok ész!

Egyébként én is k*rva mérges lennek ha kitartok ennyi embert egyedül raadasul 1 vkit több mint 20 éve és meg arra sem képes hogy

Legalább rendeljen vmit ha már nem volt ideje fozni.

2021. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Mini diktafon a zsebbe, az mindent felvesz bizonyítéknak! Kérdezd meg mamádat hogy oda költözhetsz-e mert, így mennek tönkre az emberek!
2021. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ritka elcseszett világban élünk, hogy a férfiak 50-70% -a fel se tudja vállalni az élete fölött felelősséget és még mindig a szájukba kell rakni az ételt mint az ovodába, holott tudhatna magára főzni, mosni, takarítani! Szerintem undorítóan aljas és mocskos tett hogy egy férfi nem képes főzni, mosni és takarítani önmagára és hogy ezt mindet valaki másnak kell megcsinálnia helyette! Én el se tudnám képzelni az életemet ha rám főzni, mosni és takarítani kellene! Az meg még szégyenebb hogy ezen még fel is idegesíti magát, holott az egészet egy óra alatt gyorsan el lehet végezni! Mindig is szánalmasnak tartottam azokat a családokat ahol a nő csinál mindent, holott a egy férfi test sokkal erősebb és kitartobb mint egy nőé, nem értem! Szerintem apád meghalna az éhségben és a koszban ha anyád nem lenne! Megfürdetni esetleg nem kell mint a kis babákat? Anyukád szerintem egy terminátor akit visszaküldtek a jövőből hogy szolgálja apádat! Komolyan mondom hogy szánalmas!):
2021. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Az apa tart el 3 másik embert, akiből kettő már nagykorú. És senki sem rokkant, mindenki munkaképes (legalábbis semmi erre utaló nem volt a nyitóban). Ezek után teljes joggal várja el, hogy legyen ebéd, amikorra szokásos időben hazaér.

Ha anyukádnak akkora elfoglaltsága volt aznap, hogy délutánra ért haza, akkor előző nap este megfőzhetett volna, vagy bármi más módon felkészülhetett volna arra, hogy ma nem lesz ideje főzni (pl. előző nap dupla adagot főz). De az is megoldás lett volna, hogy a 20 éves fia és a 16 éves lánya megfőz. Vagy ő előkészíti előző este vagy aznap kora reggel, és ti meg csak megfőzitek/megsütitek, amit rátok bíz. Ezerféle megoldás lett volna.


Felhomályosítalak, kérdező, hogy egy átlag háziasszonynak minden nap napközben dolga van: napi 8 óra munka + 1 óra munkába menés és hazajövés. És kilenc óra elfoglaltság ellenére van ebéd (nem rendelt).

2021. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Vagy főz ő magának magára előző nap, ha annyira éhes hogy nem képes munkából hazaérve főzni! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én a Continentalnál dolgoztam kazánon, de még edzeni is volt időm és erőm is a takarítás és mosogatás melett mikor hazaértem! Mellette még ott a bolt és a kaja amit előkészítek! Miért várja mindenki hogy az ölébe hulljon minden, nem értem! Ez mind felelőtlenség és nem mentség! Nem hivatkozhatsz semmire ha egy ember képes egy befagyott szakadékban éhezni a fagyban egy hónapon át úgy, hogy az izmait emészti a teste és túléli mert van vize és a mentőhelikopter rátalál és elviszi! Ehhez a teljesítményhez ez kutyaf@sza! Nem értem tényleg!):
2021. máj. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Miért nem próbálja ki egyszer a nője helyébe, biztosan nagyot nézne ha tudná hogy az felér még egy munkahellyel! Legalább megdicséred a szép asszonykádat hogy két munkahelyen dolgozik? Én azért elvárnék némi szépet!;/
2021. máj. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki a saját felelősségére szül, ezt ne felejtsd el 6-os! Biztosan kevesebb lenne a baj ha 3 helyett csak 1 gyereke lenne!;/
2021. máj. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!