Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem ismered a saját...

Miért nem ismered a saját gyereked?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam,hogy anyukám mindenféle különórákra elvitt ami csak létezik,tánc, zeneiskola, röplabda,ezzel nem is lenne baj,ha megkérdezne engem is,hogy szeretnél ilyenre járni,mi érdekel.

Anyám lát valami faszsagot a neten és azt hiszi,hogy igen ez a lányomnak való, mindenképp megkell csinálnom.

Hiába szólok neki,hogy engem más érdekel,mást szeretek csinálni például olvasni,folyton lehurrog,hogy én vagyok az anyád én tudom, én döntöm el mi jó neked.

Már egy ideje depressziós vagyok,úgy érzem a saját anyám nem ismer, azt se tudja mit szeretek csinálni,mi a kedvenc filmem,zeném,hobbym. Anyám még a kedvenc színemet se tudja,és az a szomorú,hogy ilyen gagyi dolgot se tudd rólam.

A durva az egészben,hogy a legtöbb osztálytársam, barátnőm, ismerőseim is hasonlóképp éreznek mint én


Szülők miért nem ismeritek a saját gyerekeiteket?


2021. jan. 12. 05:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező, én a helyedben nem mennék el és kész. Nem értek itt sok kommentelőt, most akkor mindent ki kéne próbáljon az életbe amit nem is akar, hogy megtudja, hogy milyen? Ha nem akar nem akar, kész. Egyébként a jégkori és a jéghoki nem ugyan az, csak, hogy felkapcsoljam a lámpát 1 2 fejben. De még ha jéghoki is lenne, mi van akkor? Széles lesz a válla, hűha, mert az úszástól nem lesz mi? Egyébként röplabdázás közben is lehet súlyos sérülést szenvedni, pl agyrászkódást ha véletlenül felugrás közben össze fejelsz a csapattársaddal, volt már erre 1000 példa, nyílt boka vagy lábszár törés, kartörés,zúzódások. És ilyeneket minden sportba lehet szeretni, plusz minden sportban kiizmosodik az ember. Ha anyukád azt akarja, hogy nőies maradj akkor irasson be sakkozni. Ott biztos nem esik bajod. És mielőtt beleköttök nekem is van két gyerekem, ők azt csinálnak amit szeretnének. Ha épp nem érdekli semmi csak az olvasás akkor azt.
2021. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

21#

Írt jegkorit is a kérdező meg jéghokit is.

2021. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
22. Bocsi már látom, mondjuk attól az változatlan hogy nem lehet jobban megsérülni benne mint más sportban.
2021. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ez úgy működött, hogy apa-anya megkérdezték, mit szeretnék sportolni, aztán beírattak vívásra, amit imádtam, és ha a térdem nem ment volna tönkre benne, máig csinálnám.


Értelmes helyen így mennek a dolgok, nem úgy, hogy "azt mondtam és kész, gyerek vagy, kss a neved".

2021. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

""Szülők miért nem ismeritek a saját gyerekeiteket?"


Mondjuk mert nem beszél magáról, soha."


2-es, szerintem akkor is a szülő "dolga" lenne, hogy szóra bírja a gyermekét. Kérdezze, érdeklődjön (természetesen ne zrikálja és szekírozza).

Rólam sem tudott az anyám lóf....szt sem, nem is érdekelte. Most hogy írja a kérdező, nem tudom, anyám tudja-e pl, hogy a kék a kedvenc színem (minden kék árnyalat), hát megkérdem majd tőle, én 54 vagyok már. SOHA anyámat nem érdekelték a terveim, céljaim, sem a főiskolám, egyszer nem kérdezte meg (munka mellett csináltam, és még otthon laktam), hogy milyen tantárgyak vannak, milyen tanárok, stb. Új munkahelynél sem érdekelte, milyen a főnököm, hogy érzem magam, milyenek a munkatársak.

Én amúgy sokáig azt hittem, hogy ííígen, EZ a jó szülő, mert nem kotnyeleskedik. De aztán (ahogy anya lettem én is) rájöttem, hogy mindössze azért nem érdeklődött soha, mert k...vára nem érdekeltem.

Egy szó mint száz, ha a szülőt érdekli a gyereke, akkor érdeklődjön ő (az nem mentség, hogy a gyerek nem mond semmit magától.)

2021. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
20%
Hát, én ennek meg inkább örülnék. Az én anyám meg nem íratott be zeneiskolába, pedig abszolút közeli hallásom van. Lehet, hogy zeneművész is lehettem volna, most már nem leszek.
2021. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nekem botfulem van az énektanar is próbáltam anyukámat meggyőzni hogy ez nem az a pálya amit erőltetni kéne
2021. jan. 12. 11:46
 28/32 A kérdező kommentje:
Konkrétan megvagyok fenyegetve,hogy ki van fizetve elmész és kész,mert ha nem akkor a szülinapi karácsonyi péntem veszik el
2021. jan. 12. 11:47
 29/32 A kérdező kommentje:
*pénzem
2021. jan. 12. 11:48
 30/32 anonim ***** válasza:
74%
Sok a sz*r szülő, sajnos anyád is közülük való. Elég megnézni a válaszokat, a legtöbbnek fingja nincs róla, hogy mit szeret a gyereke és egyáltalán nem is ismeri őket. Hogy miért? Az első mondatomban megtalálod a választ.
2021. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!