Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem ismered a saját...

Miért nem ismered a saját gyereked?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam,hogy anyukám mindenféle különórákra elvitt ami csak létezik,tánc, zeneiskola, röplabda,ezzel nem is lenne baj,ha megkérdezne engem is,hogy szeretnél ilyenre járni,mi érdekel.

Anyám lát valami faszsagot a neten és azt hiszi,hogy igen ez a lányomnak való, mindenképp megkell csinálnom.

Hiába szólok neki,hogy engem más érdekel,mást szeretek csinálni például olvasni,folyton lehurrog,hogy én vagyok az anyád én tudom, én döntöm el mi jó neked.

Már egy ideje depressziós vagyok,úgy érzem a saját anyám nem ismer, azt se tudja mit szeretek csinálni,mi a kedvenc filmem,zeném,hobbym. Anyám még a kedvenc színemet se tudja,és az a szomorú,hogy ilyen gagyi dolgot se tudd rólam.

A durva az egészben,hogy a legtöbb osztálytársam, barátnőm, ismerőseim is hasonlóképp éreznek mint én


Szülők miért nem ismeritek a saját gyerekeiteket?


2021. jan. 12. 05:28
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Itt egy párbeszéd ami leszokott zajlani közöttünk


Anyám: beirattalak röplabdára


Én: miért, én nem szeretnék,nem csinálhatnék mást?


Anyám: miért nem szeretnél,ki se próbáltad még,azt se tudod milyen,miért jelentesz úgy véleményt valamiről amit nem is ismerszik


Én:igaz,hogy nem ismerem,de egy másik sport érdekel inkább a jégkorizás , szívesen jéghokiznék (van a városunkvan ilyen lehetőség)


Anyám: de hát az fiúknak való,nem fiúnak neveltek,és abban a hidegben folyton megfogsz fázni,beteg leszel,én nem fogok tonnaszámra gyógyszereket venni,felejtsd el

2021. jan. 12. 05:38
 2/32 anonim ***** válasza:
24%

"Szülők miért nem ismeritek a saját gyerekeiteket?"


Mondjuk mert nem beszél magáról, soha.



"miért nem szeretnél,ki se próbáltad még,azt se tudod milyen,miért jelentesz úgy véleményt valamiről amit nem is ismerszik"


Teljesen igaza van ebben

2021. jan. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

De beszélek vele

Mindig elmondom neki,hogy olvasni szeretek és jégkorongra szeretnék járni


Suliba létezik tesi óra ahol vannak ilyenek,hogy röplabda,kosár stb ...


Mindig elmondom anyának miket szeretek csinálni mit szeretnék

2021. jan. 12. 06:43
 4/32 A kérdező kommentje:
Én beszélgetek vele
2021. jan. 12. 06:43
 5/32 anonim ***** válasza:
24%
Hat, jegkorongra en sem engednelek, egyrészt a sérülés veszély, másrészt a költségei miatt.
2021. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Unokatestvérem röplabdára járt inszalagszakadása volt 2x

Mindegyik sport veszélyes a maga módján

2021. jan. 12. 06:47
 7/32 anonim ***** válasza:
14%
Az igaz, de egy ínszalag szakadas meg mondjuk egy agyrázkódás nem egy kategória. Mindegy. Le kellene ülnöd anyáddal és elmodnani mi a problémád.
2021. jan. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
16%

Nem értlek. Lehetőséged van több dolgot is "kipróbálni" és mégis nyafogsz. Tánc - nagyon hasznos dolog egy lánynak, csinos leszel tőle, kecses lesz a mozgásod és nem leszel botlábu. Zene - megtanulni egy hangszeren játszani az is nagy siker, ha más nem akkor nyáron tábor tűznél gitározol. Röplabda - sport, ami szintén jót tesz a szív-ér rendszernek + nem utolsó sorban ismerkedsz emberekkel és csapatjátékra nevel.

A jegkorival kapcsolatban teljesen igaza van anyukádnak, majd ha agyrázkódásod lesz és hiányzik egy két első fogad biztos nem fog annyira tetszeni.

Szerintem kezd el értékelni amit a szüleid érted tesznek és változtass a hozzáállásodon.

2021. jan. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%

Azért az tény, hogy a mozgást gyerekként kell megszokni. De az is biztos, hogy a röpi a kb ingyenes kategória, a jégkorong meg nagyon nem.

Persze te ezeket még nem biztos, hogy érted, a kedvenc színes kiakadás alapján lehetsz vagy 11-12 éves.

De azért megkérdezném, mennyit beszélgetsz (nem hisztizel!) anyukáddal, hogy megismerhessen? És te mennyire ismered őt?

2021. jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Én nem mennêk el a helyedben.Aztán,ha hisztizik,úgyis abba hagyja,csak mártírkodik még neked,és próbál bűntudatot kelteni.Sajnállak,tényleg nem figyel rád.
2021. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!