Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám fojton,...

Miért akarja anyám fojton, hogy jöjjel le köszönni, ha átjön egy barátnője?

Figyelt kérdés

Kiemelném, hogy az ő vendége, az ő barátnője jött. Nem ismerem őt, nem tudom ki ő.


Csak pár pillanatra marad, megisznak egy kávét és beszélgetnek.

Azt se tudja, hogy én otthon vagyok, de azért jöjjek le köszönni.


Ha én vendégségbe megyek akkor azt kutatom, hogy na vajon hol vannak elrejtve családtagok akik nem jöttek oda azonnal hozzám? Naugye, hogy nem.


Fent vagyok a szobámban, tanulok, pakolok vagy bármi egyéb, ők meg lent vannak. Miért kell állandóan mutatkoznom mások előtt?

Velem menőzik, hogy úú van egy 17 éves fia?


Megteszem persze, csak kicsit fura, hogy lemegyek, köszönök és visszamegyek.



Ezen túl még néha kb szolgaként kell, hogy viselekdjek. Nem szól nekem, hogy jön át valaki, és amikor így lehív, hogy gyere köszönni még én vagyok lebarmolva, hogy nem illik ilyenkor elmenni.

És ha épp edzésre mennék? vagy vissza tanulni?


2020. dec. 2. 14:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Minden szulo ezt csinalja. Cikinek gondoljak, ha nincs meg a kötelező pofavizit. Masreszt meg igen, dicsekves, hogy uh nezzetek a gyerekeimet milyen szepek, milyen illedelmesek, hat nem ide jottok koszonni is neked?

Undorito szokas ez egyebkent. Puszta megfelelni vagyas masoknak. En konkretan lexarom minden baratjat anyamnak meg apamnak is, nem is lakunk mar egyutt, kozom sincs hozza.

De amikor otthon voltam 21 evesen is mennem kellett anyam baratnojehez mikor anyam meg apam is ment, hogy ott aztan tudjanak mutogatni mint egy kirakat babut. Hogy nekik milyen jo gyerekuk van, akik szeretnek a szuleik tarsasagaban es tarsasagaval lenni szabadidejukben. (Marhara nem)

2020. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

2: jajj de jó végre valaki érti. Köszönöm!

De már alapból az is, hogy lehív köszönni.

Számtalanszor volt már, hogy mondta, hogy este felé jönnek át... Én meg mondom, hogy oké, a szobámban leszek. És erre meg azt mondta, hogy NEM, lejössz köszönni. "Mert úgy illik"


Igen, a saját vendégeimnek köszönök. Meg persze azoknak is, akiket látok a házunkban. Anyám vendégei, fogadja őket ő. Nem vagyok háziszolga.

2020. dec. 2. 14:31
 3/30 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nekem ez elég kellemetlen. Találkozni vadidegenekkel a saját házunkban, plusz jobb esetben pizsamában vagyok, főleg így távoktatásban.
2020. dec. 2. 14:32
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, érzésre kb mint egy vásári majom.
2020. dec. 2. 14:38
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem tetszik, miért mész le??

Mondd meg neki, hogy nem szeretnéd.

Case closed.


Mi változik azzal, hogy ismeretlenek felé reklámozod a szívfájdalmadat???

2020. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

5: a válaszod több szempontból is problémás.

1. szerinted miért írtam ki a kérdést? segítek: tanácsot kérni, de főleg magyarázatot találni.

2. szerinted az hogy mutat rámnézve, hogy anyám szól nekem, de én nem jövök le?

2020. dec. 2. 15:07
 7/30 anonim ***** válasza:
58%

Hát látod, itt a baj. Engeded magadat terrorizálni. 17 évesen.


Mi történik, ha nem mész le...?

Felmennek hozzád? Vagy elpaskolja a fenekedet? :-))))

2020. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Kirázott a hideg, ahogy olvastam a kérdést! 38 éves vagyok, anyád lehetnék és engem is mindig ezzel baxogatott anyám. Az én gyerekeim még kicsik, de elképzelni sem tudom, hogy ilyenekkel zaklassam majd őket.

Rettenetesen frusztráló, nekem is idegenek előtt kellett állnom mint egy idióta, akinek meg kellett várnia, amíg róla beszélnek, vagy kikérdezik.

" Jaj, de megnőttél/meg sem ismernélek az utcán/ jól megy az iskola?/ Jaj nektek van a legjobb dolgotok/ hova mész továbbtanulni? Stb.... Amúgy bevallom gőzöm sincs miért van erre szükség, hisz soha az életben nem beszélgetnél a vilagban magadtól anyád baratnőjével....

2020. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
De most tényleg, Te pizsamában is lemész, ha anyád ezt kéri? Hát én biztos nem jöttem volna le, pedig szerettem anyukámat (sajnos már meghalt, és én se mai gyerek vagyok már). Ilyenkor anyukám azt mondta volna a vendégnek, hogy fent van a lányom, de most nem ér rá, üdvözletét küldi. Én sem rángatom a gyerekeimet, de ha így alakulna a dolog, én is ezt mondanám. Szerintem neveletlenség egy félig ismerős vagy ismeretlen előtt pizsamában mutatkozni, ezt nyugodtam megmondhatod anyádnak.
2020. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Engem is nagyon idegesített ez, főleg, hogy anyám nem is kihívott, hogy köszönjek az XY néninek, hanem bejött a szobámba (kopogás nélkül persze), és magyarázta a vendégének, hogy "ő pedig a lányom, stb...stb...". Tökmindegy volt, hogy éppen tanultam, vagy egy szál dresszben tornáztam, vagy éppen a fejem fájt és pihentem.
2020. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!