Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám fojton,...

Miért akarja anyám fojton, hogy jöjjel le köszönni, ha átjön egy barátnője?

Figyelt kérdés

Kiemelném, hogy az ő vendége, az ő barátnője jött. Nem ismerem őt, nem tudom ki ő.


Csak pár pillanatra marad, megisznak egy kávét és beszélgetnek.

Azt se tudja, hogy én otthon vagyok, de azért jöjjek le köszönni.


Ha én vendégségbe megyek akkor azt kutatom, hogy na vajon hol vannak elrejtve családtagok akik nem jöttek oda azonnal hozzám? Naugye, hogy nem.


Fent vagyok a szobámban, tanulok, pakolok vagy bármi egyéb, ők meg lent vannak. Miért kell állandóan mutatkoznom mások előtt?

Velem menőzik, hogy úú van egy 17 éves fia?


Megteszem persze, csak kicsit fura, hogy lemegyek, köszönök és visszamegyek.



Ezen túl még néha kb szolgaként kell, hogy viselekdjek. Nem szól nekem, hogy jön át valaki, és amikor így lehív, hogy gyere köszönni még én vagyok lebarmolva, hogy nem illik ilyenkor elmenni.

És ha épp edzésre mennék? vagy vissza tanulni?


2020. dec. 2. 14:17
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

17: tudod ha hozzám átjön egy haverom, akkor a dolgozóban dolgozó elfoglalt apámat nem fogom leparancsolni azért, hogy megmutassam, látod? komoly cégtulajdonos apám van. Aztaaaa. Kit érdekel? Van apám, dolgozik. Nem ér rá.

HOZZÁM jött! nem HOZZÁ!

2020. dec. 2. 16:08
 22/30 A kérdező kommentje:

17: egyébként meg, hogy csak tudd: teljesen tisztában vagyok minden illemszabállyal. Csak 3 protokoll köynvet olvastam ki, ne aggódj.

Az illem leírja, hogy ha egy nő lép be a helyiségbe akkor a férfiaknak fel kell állniuk és csak az után ülhetnek le, miután a nő leült.

Képzeld el ezt a szituációt egy osztályteremben.

Ugye, hogy """felesleges"""?

2020. dec. 2. 16:12
 23/30 anonim ***** válasza:
87%

20: éreztem! (16-os vagyok)


Háromgyerekes anyaként (már bőven huszonévesek a gyerekeim) csak azt tudom neked tanácsolni, hogy kőkeményen lázadj, és jelöld ki a határait.


Nap mint nap van itt olyan kérdés, hogy huszonéveseket terrorizálnak a szüleik azzal, hogy percről percre be kell számolniuk minden lépésükről!


MOndd meg anyádnak ,hogy inkább pasikat hozzon fel, és a saját életével foglalkozzon! :-DDDDD

2020. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
25%
Dehogynem. Ha valaki házhoz jön, akkor illik köszönni és ha nem ismer, akkor bemutatkozni. Teljesen mindegy, hogy kihez jött a vendég, te is családtag vagy, te is ott laksz. Ez egy 60-as évekbeli illem, amikor még "úri korszak" volt, sajnos manapság már eléggé kikopott a társadalomból.
2020. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%
# 24: gyanítom, hogy nem ez a köszönési kényszer a legnagyobb probléma a kérdező családjában!
2020. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%

Lehet háborogni, de akkor is úgy illik, hogy köszönsz. Nem kell jópofizni, de nem halsz bele abba, hogy csókolom mariska néni.

Nekem pl - szintén fiatalként, bár nálad idősebb vagyok - az a fura, hogy benned ez nincs meg. Számomra teljesen alap, hogy vendég jött, akkor kikukkantok a szobából, hogy helló. Azt érezném cikinek, ha erre külön fel kéne szólítani, mert így tényleg elég gáz.

Amíg otthon laktam, anyámra is igaz volt, de még ha csak barátokkal találkoztunk, akkor is, kijöttek köszönni szülők, testvérek. Lehet, hogy utána egész nap nem láttuk egymást, mert mi a szobában bandáztunk vagy kockultunk, de akkor is. Felnőttként párom haverjaival is ez van, neki se ciki köszönni a barátnőimnek, holott nyilván nem száll be csajos pletyibe.

2020. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26: ha előre szól, akkor okés lenne a dolog. De nem úgy, hogy épp kiléptem a fürdőből például.
2020. dec. 2. 17:01
 28/30 anonim ***** válasza:
80%
A legnagyobb kérdés ebben a dologban, ami meglepő módon még egyetlen válaszolóban sem merült fel: Miért kell erőltetni a találkozást olyan emberek között, akiknek amúgy semmi közük nem lenne egymáshoz? Szerintem ezt a kérdést tedd fel édesanyádnak, pontosan így, kíváncsi leszek a válaszra.
2020. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
57%
folyton
2020. dec. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Azért várja el, hogy köszönj, mert úgy illik.
júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!