Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le anyámat?...

Hogyan állítsam le anyámat? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Huszonéves fiú vagyok, anyukám folyton mondogatja egyre erőszakosabban hogy házasodjak meg és legyen gyermekem. Ilyeneket mond, hogy öregszem lassan és nem vagyok túl szép, találjak valakit aki ennek ellenére elfogad, és legyen gyorsan gyermekem. Egyrészt én nem akarok egyiket sem, csak élettársat, másrészt amit ő mond, az tuti (például nem vagyok teljes értékű ember ha nincs gyermekem). Hogyan állítsam le indirekt? Ilyesmire gondoltam, hogy egy barátomat megkérem monndja el ezeket anyukámnak, mintha az ő anyukája lenne ilyen, akkor észbekap. Direkt módon nem lehet, nagyon nárcisztikus és begyepesedett. Eddig az a módszerem hogy bólogatok, aztán negyven felett eljátszom a meddőt, de már unom a dumáját. Ötletek?

2020. nov. 30. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt férfi leszel, és nem tűröd, hogy így bánjanak veled. Még anyádnak sem?
2020. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1, nem értem mit akartál mondani, esetleg a szórend vagy valami nem stimmel
2020. nov. 30. 14:50
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
De stimmel. Akkor leegyszerűsítem. NE HAGY, HOGY ANYÁD CSICSKÍTSON.
2020. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni, amit ő gondol az tuti, egyszer próbáltam erről, nem vett komolyan, azt mondta biztos olvastam valahol.
2020. nov. 30. 14:52
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nem beszélsz vele, hanem ott hagyod és kész? Hány éves vagy?
2020. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez volt az utolsó előtti mondatom: "Eddig az a módszerem hogy bólogatok, aztán negyven felett eljátszom a meddőt, de már unom a dumáját."
2020. nov. 30. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk állj már a sarkadra.

Ezt tanácsoltuk a múltkor is.

2020. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Nála laksz? Ha nem, akkor egyszerűen ne hallgasd meg ha ezzel kapcsolatba akar beszélni. Ha igen, akkor költözz el.

Hány éves vagy?

2020. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
24, még nála, főleg a vírushelyzet miatt.
2020. nov. 30. 15:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen leállítod. Ha szép szóval nem érti, akkor akár veszekedve is.

Nálunk anyósjelölt pont a fordítottja volt, amikor összejöttünk, majd később amikor közösen albérletbe készültünk, közölte a fiával, hogy én úgyis kidobom majd aztán szaladhat vissza hozzá, meg amúgy is életképtelenek vagyunk, mégis hogy képzeljük, hogy majd nélküle képesek leszünk élni. Mivel a (mostmár) vőlegényem ugyanúgy állt hozzá a helyzethez mint te (bólogatott), én voltam az aki a sarkára állt, és veszekedtem egy jóízűt anyucival amikor már nem bírtam a hülyeségit.

Egy hétre rá elköltöztünk, és azóta már (évek teltek el) a saját házunkban élünk. Anyósjelöltnek kellett jó két év (addig én nem is találkoztam vele) mire megbékélt a helyzettel, hogy kivételesen nem az lett és nem azt csináltuk amit ő mondott.

Lehet, hogy nálad is az lesz a megoldás, hogy otthagyod anyádat a francba, és éled az életedet ahogy te szeretnéd. Az ilyen vaskalapos, nárcisztikus embereket nehéz, vagy sok esetben lehetetlen jobb belátásra bírni.

2020. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!