Szülők, hogyan fogadnátok, ha a gyereketek le akarna mondani az örökségről?
10-11: mert tudunk szöveget értelmezni veletek ellentétben. Itt szó sincs tesóról meg egyéb ideköltött sztoriról, hanem arról, hogy az adott hipotetikus gyerek valami fennköltnek vélt elv mentén nem kéri az örökséget. Mint szülő, számomra ez egyenlőe azzal, hogy az én munkám gyümölcsét kidobja az ablakon. Mert én nem azért dolgozom az életemben, hogy utána az államra vagy ki tudja kire szálljon a vagyonom... nem tudom világos-e.
Nyilván költhetünk mögé sztorikat, de nem ez volt a kérdés.
De, köszi, tudunk szöveget értelmezni, és semmi konkrétumot nem írt a kérdező, azon kívül, hogy örökség, ami vagyon és nem tartozás. Ergo állhat tesó is a dolog mögött, mert kizárva sincs. Semmit nem tudunk, a kérdező megadhatna több infót is, hogy tisztábban lássunk.
Milyen a kapcsolat a gyerek és a szülők közt? Van-e tesó a képben? Történt-e valami változás, ami miatt a gyerek most így viselkedik? Stb...
" Azzal indokolná, hogy csak azt a pénzt tartaná a sajátjának, amiért megdolgozott."
Itt a válasz...
12-esnek adok igazat.
Ha valaki a testvérének adja a saját örökségét, mert akkora jövedelmi különbség van köztük, az egészen más. A nyitókérdés nem erről szólt.
Habár abból is lehet később rossz viszony. Mert esetleg az ajándékozó testvér házastársa ezen megorrol, és családi összejöveteleken megjegyzéseket tesz az "élhetetlen sógorra". Vagy a megajándékozottól egy életen át hálát és érzelmi leköteleződést várnak, ami őt érthető módon zavarja.
10-es, de miért kellene összeveszni?
Fele tied, fele az övè. Ha neked nem is kell, lehet,hogy a gyerekeidnek jól jönne.
Fura család vagytok. Azt mondod, szeretitek egymást, de kinézed tesódból, hogy olyan primitív bunkó, hogy összevesszen az örökségen veled. Én nem vagyok jóban a tesóimmal, de még így sem nézem ki belőlük.
"Alá akarna íratni veletek egy szerződést, amiben lemond..."
Jogilag értelmezhetetlen, hogy mit akar a gyerek. Ha le akar mondani, megteheti a hagyatéki tárgyaláson, de ezzel kapcsolatban a szülőnek nem szükséges semmit aláírnia.
Ez nagyon hasonlít erre a kérdésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1069..
Nekem ez a lemondás előre nagyon fura. Annyi minden történhet az ember életében, amit nem lát előre... ki tudja mi lesz veled x év múlva, lehet leég a házad, bedől a hiteled, meghal a házastársad és akkor igenis neked is szükséged lehet arra az örökségre. Az meg milyen érv, hogy sokan veszekednek emiatt... ennyi erővel ne házasodj, mert sokan elválnak. Elég sok hagyatékit láttam már és valóban nagyon undorító tud lenni, de szerintem az a normális, ha mindenki elfogadja a saját részét. Én szülőként furán érezném magam, ha az egyik gyerekemre totál nem hagynék semmit, a másikra meg mindent. Ha oda jutunk, hogy megnyílt a hagyaték és még mindig nincs rá szükség, akkor még mindig visszautasíthatod a testvér javára. Én előre semmiképp nem mondanék le semmilyen jogomról.
A főkèrdéshez: szülőként eléggé elcsodálkoznék, és megkérdezném a gyerekem, hogy mégis akkor kire hagyjam? Mondanám neki, hogy fogadja csak el, aztán adja a gyerekeinek. Szerintem nettó hülyeség a neked járó jogaidról lemondani, de hát nem vagyunk egyformák.
A #8-hoz csatlakoznék!
A szülőben keresendő a hiba...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!