Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnátok a lányotokra ha...

Haragudnátok a lányotokra ha elköltözne az apjához válás után?17/L

Figyelt kérdés
Elválnak a szüleim és apa azt mondta hogy épít egy házat és nyugodtan menjek oda lakni vele és az új barátnőjével. Külön fürdőszobám lenne meg minden. A mostani házunk se kicsi és van is saját szobám de 3-an vagyunk testvérek és még a barátomat se tudom nagyon elhívni mert mindig olyan sokan vagyunk itthon.Ott meg külön részem lenne ahol nem zavarna senki.Tanulni is nyugodtabban tudnék. Lenne hozzá egy tök nagy kert is ahol lehetne napozni meg ilyesmi,sokkal jobban tetszene mint ez a ház. Mire költöznénk addigra betölteném a 18-at szóval anya nem szólhatna bele. Megbeszéltük hogy megcsinálom a jogsit és kapok majd egy autót is hogy tudjak suliba járni hogy ne kelljen mindig buszozni mint eddig. Anya teljesen kiakadt hogy össze akarok költözni apámmal és az új barátnőjével de hát ez az ő dolguk,nekem ugyanúgy az apukám marad bármi is történt köztük. Ja meg azt is a fejemhez vágta hogy nem ilyennek nevelt hogy meg lehet venni pénzzel meg ilyesmi. Nem is lehet de szeretnék már végre magánszférát és az is jó lenne ha nem kéne ázkalódni a szakadó esőbe a buszmegállóban hanem tudnék kocsival járni. Sokkal jobban tudnék a tanulásra is koncentrálni hogy felvegyenek egy jó egyetemre.
2020. júl. 31. 15:18
 131/170 anonim ***** válasza:
81%

#129, szerintem az messze nem luxus, hogy valaki normális körülmények között akar együtt lenni a párjával mondjuk 17-18 évesen... és nem a testvéreire tekintettel, az anyjára tekintettel, a kiskutyafarkára tekintettel - főleg, hogy van más lehetősége.

(képzelem a páromról az itteni hozzászólók hogy szednék le a keresztvizet, mert Ő hozzám költözött 18 évesen a szüleitől - egyszerűen nagyobb volt a szabadság-igénye.)

Azt kellene felfogni, hogy nem bűn, ha az ember önmagának a legjobbat akarja, és igenis mindenkinek joga van megvédeni a saját szabadságát.

Sőt mondok neked még egy valid indokot a költözés mellett: az itt leírtakból én erősen azt valószinűsítem, hogy az apja mellett nagyobb személyes szabadsága lesz a Kérdezőnek, nem akarják majd örökösen nevelgetni-terelgtni... mint az anyja még most is.

2020. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/170 anonim ***** válasza:
15%

Alapból ha a válás után jött volna össze az apjával, legyenek jóba semmi akadálya.

A jobb körülményekről meg annyit hogy valoszínű a gyerektartasnal filléreskedne az apja, epp eleg lenne amit ad, aztan meg a lanynak jatszana a jofejet, hogy luxusszarokra meg ad. Persze csak olyanra amot az anyja nem engedne, vagy nem tudna megvenni.

2020. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/170 anonim ***** válasza:
15%

129, nekem nem azzal van bajom hogy jobb körülmények közé költözne de ilyen undorító emberek közé na az igen.

Apuka tipikusan az aki amugy minimalizalja a kiadast, tipikus nagymenő vallakozokent. Anyuka oldjon meg egyedül mindent, majd apu meg villog a millioival. Anyuka meg a szar aki nem nezi jo szemmel hogy a lanya benyal annak a nőnek aki undorítóan alafekudt apucinak.undorodom

2020. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/170 anonim ***** válasza:
67%
131 nem 129, bocs beneztem.
2020. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/170 anonim ***** válasza:
81%

#"A jobb körülményekről meg annyit hogy valoszínű a gyerektartasnal filléreskedne az apja" - 18 éves, érettségizett gyerek esetén? A 0 Ft-tal????


#133"Anyuka meg a szar aki nem nezi jo szemmel hogy a lanya benyal annak a nőnek aki undorítóan alafekudt apucinak.undorodom" - tedd azt - bár te se tudod ugye, miért válnak...

Ez izlés kérdése... én meg a konzi-valláserkölccs eröltetésével a gyerekeik életét tönkretevő szülőktől undorodom.

2020. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/170 anonim ***** válasza:
76%

131, nem kell felfognom semmit, mert értem amiről írsz, viszont pont azért parttalan a vitánk, mert más az értékrendünk.


Nálam ugyanis létezik önös érdek, viszont ha választani kell, hogy aláfekszem vki akaratának, aki fizet nekem ezért, vagy megőrzöm az integritasom és túl tudok látni az anyagilag megtámogatott játszmákon, akkor biztosan az utóbbit választom, mert tükörbe is szeretnék nézni. Sajnos a kérdezőt erre nem tanította meg az apukája, hanem ahogy írta is itt korábban, azt tanácsolta neki, hogy az életben minden lehetőséget meg kell ragadni, mindegy, milyen áron. Nekem ez sokat elárul az apa személyiségéről, és nem csodálkozom igazából, hogy így döntött a lánya, hiszen miért is döntene másképp, ha ilyen példa van előtte.

2020. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/170 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy akik meg idekeverik a konzervativizmust és főleg a vallásosságot azok mit szívtak???? Se nem konzervatív, vallásos meg aztán főleg nem vagyok, én megvitatni szeretném ezt a témát és őszintén kíváncsi vagyok a másik oldalra, szerintem mindenféle személyeskedéstől tartózkodtam eddig, de aki legennyezett az imént privátban, annak külön köszönöm, roppant intelligens.
2020. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/170 A kérdező kommentje:
Nincs előttem rossz példa.Én szeretem apukámat is és anyukámat is. De be kell látnom hogy anyával és a tesóimmal élve be vagyok korlátozva.Szeretnék egy kis szabadságot és környezetváltozást és igen,megragadom a lehetőségeket mint apa mert akkor ő sem tartana itt ha nem így tett volna.A barátnőjével pedig tök jól kijövök,nem értem miért lenne gond.
2020. aug. 5. 18:06
 139/170 anonim ***** válasza:
100%

"vagy megőrzöm az integritasom és túl tudok látni az anyagilag megtámogatott játszmákon, akkor biztosan az utóbbit választom, " OK. ezzel csak az a bibi, hogy a-Kérdező az integrítását valszeg az apja mellett őrzi meg jobban:

"Sőt mondok neked még egy valid indokot a költözés mellett: az itt leírtakból én erősen azt valószinűsítem, hogy az apja mellett nagyobb személyes szabadsága lesz a Kérdezőnek, nem akarják majd örökösen nevelgetni-terelgtni... mint az anyja még most is."

2020. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/170 anonim ***** válasza:
100%

139-es, nem tudhatod, hogy az édesanyja hogy neveli, ez pont olyan prekoncepció, mint az, hogy a mostoha gonosz...


Kérdező, lehet, hogy apukád előre jutott, de az nem mindegy, hogy milyen áron. Mindenesetre a te életed, a te döntésed, bízom benne, hogy jól fognak alakulni a dolgaid.

2020. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!