Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én hülye vagyok, vagy ez...

Én hülye vagyok, vagy ez teljesen normális?

Figyelt kérdés

Nem tudom már megítélni magam rendesen, hátha ti jobban látjátok.

A fiam nem egy könnyű eset, soha nem is volt az, ennek ellenére nagyon szeretem, hiszen a gyerekem. Hogy ő szeret-e, nem tudom, soha nem mondta és csak nagyon halványan érezteti. Az esze, mint a borotva, de a viselkedése......hagyjuk.

Gimi után felvették államira jogra, 4 évet elvégzett, a kisujjából kirázta, majd rájött, ez neki nem kell. Hiába beszéltünk, otthagyta. Átment egy használhatatlan büfészakra, ez már fizetős volt, amit nem támogattunk az apjával. Otthon lakott, fizettük mindenét, de az iskolát nem. Rengeteg veszekedés volt ebből, szégyellem, de sokszor már el akartuk zavarni otthonról, hogy álljon a saját lábára. Mi sem álltunk fényesen anyagilag.

Lett volna bőven ideje dolgozni, de nem ment. Felvett diákhitelt, abból fizette a sulit. Elvégezte, de munkát ezzel sehol nem talált. Kiment külföldre, 5 éve van kinn, vacak munkát végez minimálbérért. Folyton panaszkodik, de nem lép semerre. A diákhitelt itthon én fizetem helyette, bár a saját jövedelmem is alig tudom beosztani. Nincs félretett pénzem, ha nekem kellene, senkitől nem tudnék kérni, hogy segítsen. Saját magamnak kellene már félreraknom.


Közben sajnálom, mert így nincs jövője, nincs megtakarítása (nekem sincs, de saját lakásban élek egyedül). Folyton hallgatom tőle, hogy sz.r a meló, nincs pénze, se kinn nem jó, se itthon nem lenne jó és közben azt érzem/érezteti, hogy milyen balek vagyok, amiért másoknak a szülei sokkal jobban tudnak segíteni mindennel, akár lakással is. Az apja már nem velem él, saját élete van, semmilyen formában nem segíti a fiát, lehet, neki van igaza, de rajtam csapódik.

Aggódom érte, de egyre többször annyira elegem van, hogy az szavakkal ki nem fejezhető!

Nem akarom bántani és elüldözni sem magamtól, de hogyan lehet azt nyugodtan nézni, hogy a saját gyereked csúszik lefelé, semmi nem érdekli, nincs jövőképe és még mindig az anyjától várná, hogy tartsa alatta a biztonsági hálót?


2020. ápr. 20. 15:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%
Ha panaszkodik a minimálbérre és a rossz munkájára, de semerre nem lép, akkor valószínűleg nem olyan rossz a helyzete, csak azt akarja, hogy ne neki kelljen a diákhitelt fizetnie. Te innen csak az ő bemondására tudsz adni, és hát ő nem a becsület mintaképe, erősen kihasználós típus. Korábban minden, neki nem tetsző helyzetből kilépett. Itt meg már 5 éve kitart. Vajon miért.
2020. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan a kérdésre válaszolva: igen.

A történeti leírásból következtetve a gyerek már olyan 30 körül lehet, azaz ivarérett. felnőtt ember. Az ilyet már végleg el kell engedni. Ő már próbált önállósodni, de azért valamennyi szülői támogatás mindig volt a háttérben. Őt is megértem, mert feltehetően kissé "költői", álmodozó lélek lehet, aki csak most szembesül azzal, hogy hiába jó képességekkel megáldott, a megélhetést mégis biztosítani kell valahogy. Kár, hogy a jogot nem akarja befejezni, mert akkor elfecsérelt idő és pénz volt, amit abba belefeccölt, holott az ötödév már ott is csak "büfé", tehát nagy erőfeszítést nem kellene tennie. Mindenesetre a jelenlegi helyzete csak felébreszti eddigi álomvilágából. Te pedig engedd el, tekints rá úgy, mint egy idegen, de saját élettel rendelkező és egyáltalán nem szerencsétlen emberre, aki jelen életét maga választotta. Szeretni lehet és kell, de sajnálni nem kell.

2020. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%
Panaszkodik... jellemző, felelőtlen ember, aki költekezik, ha teheti. Aki panaszkodik, attól el kell venni. Régi mondás, nagyon igaz. Ne fizesd a hitelét, őt csinálta magának, kérd meg rá, hogy fizesse vissza neked, amit már eddig is kicsengettél, persze készülj fel rá, hogy nemleges választ kapsz, de hátha. Illetve arra jó lesz, amit ő is csinál veled, lelkiismeret-furdalást ébreszt benned. Beszélgess el vele, és kelts benne te rossz érzést, amiért te fizeted az ő sarát. Valószínűleg le se fogja szarni, de legalább megpróbáltad. Te jóindulatú, segítőkész voltál, de többet ne segíts neki anyagilag. Sokan vannak olyanok kint külföldön, akik szintén minimálbért keresnek, mégis képesek félretenni. Nem kell sajnálni. Tanulja meg nem elherdálni a pénzét. Szégyen amit művel!
2020. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%
"fizettük mindenét, de az iskolát nem" ez egy önáltatás, te fizeted az iskolát is csak diákhitel képében. Szóval elmondtad, hogy nem támogatod ő meg szépen átvágott, így mégis kifizeted, elérte a célját, gondolom röhög a markába. Csak ismételni tudom a többieket, zárd el a pénzcsapot.
2020. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne ti fizessétek a büfészakos hitelét, hanem menjen ő el egy büfébe dolgozni, hogy lássa a különbséget.
2020. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Jó kis elgondolkodtatóak!
2020. ápr. 21. 06:50
 27/32 anonim ***** válasza:

Hogy lehet külföldön is xarul keresni? Biztos hogy olyan xarul keres? Vagy csak veled fizetteti meg hisztizik a több pénzért mert nem tudja beosztani?

Ha olyan rosszul keres kint akkor elgondolkodok h pl haza költözök, mert az albit mondjuk nem kell fizetni

Szerintem is kb 26-35 közötti emberről van szó. Ő hitele ő élete, ő vette fel az ő nevén van, majd ha akar valami hitelt akkor szépen kicsengeti a végrehajtónak... Nehogy már! Megkell neki mondani" nos fiam! Mivel ilyen szépen állsz édesanyádhoz, ha ennyire nem érek neked semmit, meg szerinted nem segítek akkor fizesd a diákhiteled, mert én innentől kezdve nem fogom! Oldd meg magadnak, elég nagyfiú vagy ahhoz hogy fizesd. Legyek én a szemét akkor már jogosan. Ha elgondolkodtál a dolgokon és bocsánatot tudsz kérni akkor itt leszek."?

2020. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Más hitelét biztos nem fizetem PONT.
2020. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 tüncibünci válasza:
Ülj le vele és mond el neki , hogy te is szeretnéd élni az életedet és amit kifözött azt egye meg ő. Mert már belefogsz örülni , hogy még mindig te segíted ez igy nem mehet tovább és vége. Adj egy hó haladékot hogy változztasson mert te már nem tudsz segiteni neki. Higgyj nekünk mindenki ezt mondja, mert a kisujjadat mutatod az egész karod kell neki.
2020. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen az öcsém is. Nagyon szomorú nézni, hogy anyukám mindenben kiszolgálja. 30 évesen lassan még egy rendes munkahelye nem volt a srácnak, tengődik ide-oda. Mindene megvan, minek is dolgozna...

Sokat beszéltem anyukámmal erről, hogy lényegében kegyetlenség amit csinál, egy lébecoló hajléktalant nevel belőle, de ahogy látom ez engem sokkal jobban zavar, mint őt. Egyedül van, és így remél magának egy kis szeretetet vásárolni a kevés pénzéből.

Szomorú helyzet, így siklanak félre életek. önzőségből.

2020. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!