Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem teljesen normális....

Anyám nem teljesen normális. Hol ezt akarja, hol azt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megőrülök tőle.

Állandóan szememre veti, hogy nem "tanulgatnom" kellene már 25 évesen, hanem férjhez menni és gyereket szülni. Azt mondta, hogy iskola mellett is megoldhattam volna.

Az a helyzet, hogy volt már két komolyabb kapcsolatom, de mindkettőnek vége. Az elsőben a srác elhagyta magát és inni kezdett, alkoholistává vált pár év alatt a barátai hatására. A második mindig a nőket leste mindenhol és flörtölt mellettem, amit megelégeltem és szakítottam vele. Anyám tud róluk, mégsem értem, hogy mégis mit vár el tőlem ezek után. Állapodtam volna meg egy alkoholista mellett vagy tűrtem volna el, hogy talán megcsalnak engem? Komolyan egy rossz házasságot akart nekem? Azt válaszolta, hogy nem. Ettől még ugyanúgy szekál ezekkel a dolgokkal. Már megmondtam neki a magamét, de az sem használt. Nem értem mit akar, mi játszódik le benne, ha nem akar nekem rossz életet, akkor miért piszkál mégis? Majd összeszedek valakit 2 hét alatt, aztán 2 nappal később már gyereket várok?! :D

Én is szeretnék majd valakit, de ez nem úgy működik, hogy minden férfire rámászok, nyomulok ezerrel.


2019. aug. 9. 18:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze kamaszkoromban nem mehettem sehová kíséret nélkül kb, nem is értem hogy gondolta. 18 évesen is nehezen engedett el, úgy menekültem el kollégiumba előle. Szakmát szereztem először, ami 2 éves, utána egyetemre mentem. Munkát keresek, felépítem az életem.
2019. aug. 9. 18:14
 2/5 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy olyannal nyaggat, ami nem csak rajtam áll, amiről nem tehetek.
2019. aug. 9. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Fuhbazzeg, mi lenne, ha esetleg nem akarnàl gyereket - merthogy ez is opció, csak sokan nem hajlandóak tudomásul venni...

Mindenesetre a 25 évesen “tanulgatás” nekem is fura, hacsak nem orvosnak készülsz, egyéb esetben illene dolgoznod, és ha külön élni nem is akarsz, a minimum, h a rezsidet/kajádat hazaadod...

Persze tudom, h nem ez volt a kérdésed... ilyen esetben két verzió van:

- szépen megbeszéled anyukáddal a helyzetet, megérteted vele, h mi a szitu, és legyen szíves a továbbiakban nem bhaxogatni a témával

- amennyiben anyád megrögzött gyerek/unokafanatikus, nem szabad leállnod vele ebben a témában, mert soha nem fogja felfogni azt a helyzetet, amiben vagy...

2019. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Édesbaba olyan fiatal vagy még! Ráérsz férjhez menni és gyereket szülni! Tanulj, szerezz végzettséget, állást és karriert! Éld az életedet boldogan, úgy ahogy Te szeretnéd! Szórakozz, utazgass, és ha szeretnél közben ismerkedj! Ha megismersz majd valakit aki felől úgy érzel hogy tényleg szeret, te is nagyon szereted őt és stabilnak érzed a kapcsolatotok, akkor már meg lehet állapodni de most még egyáltalán nem muszály! Ezeket mondd el még az édesanyádnak.
2019. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem laksz otthon, akkor csak szard le, hogy mivel nyaggat, az az ő baja, amihez semmi közöd neked. A te életedet te irányítod.


Viszont ha még otthon laksz, akkor az ő háza, ő szabályai. Hazudnod kell neki, hogy lenyugodjon. Aztán amint megteremted a lehetőséget, lelépsz otthonról, és már nyugodtan mondhatod neki, hogy ne nyaggasson 😃

2019. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!