Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nagykorú gyerek miért...

A nagykorú gyerek miért mindig első?

Figyelt kérdés
Ha a szülők több éve elváltak és az apukának új párja vagy felesége lesz,miért várja el mindenki hogy az új nő vágjon jópofát az adott esetben felnőtt gyerekkel/gyerekekkel való folytonos igazodáshoz. Akár anyagiakban akár időben. Persze egy szülőnek a gyerek az első akár hány éves és egy felnőtt gyereknek is mindig "joga" van apjától kérni/követelni dolgokat mert neki az "jár". Egy jó apa természetesen mindig kedvez gyerekének. Belegondoltatok már az új nő/feleség helyzetébe? Adott egy férfi akit mindennél jobban szeret. Ezt várná ő is viszont. Társa párjának mindenben, támogatja, főz-mos-takarít rá, segíti ha beteg. Elviseli rigolyáit. És mit kap cserébe? Ha egy másik nőtől született neki idegen gyerekről van szó akkor kuss. Ne szóljon bele semmibe, csak örök második lehet. Rendjén van ez a hozzáállás?
2020. jan. 23. 14:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a lo*****rt kell minden nap kiirnod egy ilyen kérdést?
2020. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom hogy felnőtt gyerek alakítsa ki a saját életét,ne az apjától várja hogy segítse anyagilag.Meg ha valamit szeretne az idejéből,találkozást vagy programot akkor illene megkérdezni az új feleségnek is jó e úgy.Erre értettem nem kellene a gyerek részéről levegőnek nézni.Ha elvárja a gyerek az új pártól az alkalmazkodást,akkor ő is tegye meg.Neki sem tulajdona az apja.

Van igazság abban amit utolsó válaszoló mondd hogy ilyen esetben a férfi a leginkább hibás aki ezt hagyja és megbántja vele párját.

2020. jan. 23. 19:06
 23/29 anonim ***** válasza:
85%
De miért fáj az neked hogy támogatja anyagilag a saját gyerekét? Gondolom nem a te pénzedből teszi. Irigy és önző vagy nem csoda ha a pasid gyereke nem szeret.
2020. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

19-es teljesen jót írt, persze le is kellett nullázni jó gyk-s szokás szerint.

Én a magam részéről azt tudom mondani, hogy özvegy férfihoz mentem feleségül, akkor 13 és 14 éves gyerekei voltak. Azóta eltelt 16 év, férjem mindig is jól kezelte ezt a dolgot. Soha nem voltam másodhegedűs, soha nem voltam a gyerekei szolgája (az övé sem amúgy). Szerencsére családi örökségből sínre tudta tenni őket, és így szépen mindenki menedzseli a saját életét. Soha nem kellett pl. a nyaralásunkat a 29 éves fia és a 30 éves lánya életéhez igazítanunk (pl. oviszünethez sem, mert a lányának amúgy ovis gyereke van). Mindenki szépen a saját segge lyukán sz..ik (hogy stílusos legyek). Ettől még én nem utálom a gyerekeit, és ettől még ő nem rossz apa, de a már huszon-harminc éves gyerekei a saját életüket rendezik. Természetesen más eset az, ha vészhelyzet van (pl. a lányát baleset érte pár hete), akkor megyünk, segítünk, hozzájuk igazítjuk a dolgainkat. De ennyit megtennénk az anyukámért és a nővéremért is bármikor, tehát ez nem azért van, mert a gyerekeinek alapból jár a körülugrálás, hanem különleges helyzet. (Be is tenne, ha az lenne az alapállás, hogy a kettőnk élete van hátra sorolva rendszeresen.)

2020. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%
Valami oka biztos van, hogy levegőnek néz. De ezt nem tudjuk. Sem, hogy mit jelent, hogy felnőtt gyerek. Mennyi pénzről van szó,mire kell neki.
2020. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
24# a te hozzáállásod teljesen normális, de a kérdezőé nem ilyen. Onnan gondolom hogy a te írásod sertődés mentes, normalis hangvételű, de az övéből süt a rosszondulat vagy inkabb frusztráció. Furcsa hozzáállás hogy mos főz takarít, meg " kiszolgál". Van egy olyan tippem hogy a hapsi pénzes, ő nem annyira és nem teljesen ő osztja be a pénzt. Innen jöhet a mosassal stb való mártírkodás. Ilyet tenyleg azok szoktak kijelentgetni akik azt hiszik ha.megsütik a 3.süteményt a heten, vagy csillog minden a lakasban feljogositja arra hogy majd a pasi pénzét kezelgeti. Persze a hazimunkáért oke , elismeres jár, de meg lett ez beszelve. Persze bárkivel szervez az ember programot illik mindenkire odafigyelni, ezzel egyetértek ha nem jó nem erölködök. De lehet szeretnének csak az apjukkal lenni, pont azért hogy az új nő ne tudjon mindenről. Ebben nem biztos hogy rosszat kell latni, vannak olyan dolgok amiket csak bizonyos emberekkel, szülőkkel beszel meg az illető. De mi itt nyilván nem tudunk reszleteket, max tippelünk hogy mi lehet. Van olyan is, eleg sokszor lehet hallani hogy a gyerekek pumpolják az apjukat csakazertis nehogy az új nőnek is jusson. Vannak élősködők szülő- gyerek, és parkapcsolati fronton is. De azért ha a szülőnek a gyereke fontos nem elítelendő.
2020. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
kėrdező gyereknek nem tėged kell megkėrdezni jó e az időpont hanem fėrjednek tėged hogy jó e most hėtvėge ,te meg mondhatod hogy igen vagy nem ,ha nem akkor köv alkalom ,de ehez mindenkinek ėrtelmes felnőtt mondjåra kell viselkedni .ės itt fėrjednek kėnne jobban oda figyelni hogy senki ne ėreze magåt måsodrendőnek.
2020. jan. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nagyon az anyagiakon lovagolsz! Valószínűleg nem egyenrangú társak vagytok apároddal, mert ha kb azonos korúak lennétek, azonos háttérrel, akkor nem kellene neked magyarázni, hogy a gyerek attól még , hogy felnőtt, ugyanúgy gyereke marad az apjának. A teljes családból érkező fiatal felnőtteket is támogatja a család, normális esetben, továbbtanulásban, életkezdésben, hangsúlyozom, ez a normális. Nem tudom, Te milyen családból jössz, de tudod, a normális embereknek ez nem a kihasználás kategóriája. Sem pénzben, sem időben (ezen nem is tudom, mit értettél, talán programot se csináljon már egy 18 feletti az apjával, mert nagykorú?).

Miért versenyzel egy gyerekkel? Miért írod azt, hogy örök második kell, hogy legyen? Rangverseny? Neked hol a gyereked?

Jah, várj, kitalálom: jóval fiatalabb vagy, mint a párod, neked nincs gyereked, meg kb semmi háttered, ellenben ő már túl van a családalapításon, ha felnőtt gyereke van. Neked ezért böki a csőrödet, hogy rád is költhetné azt, amit a gyerekére, igaz? Mert ha te is támogatnád a gyerekedet, neked is lenne életed a párodon kívül, akkor fel se merülne ilyen probléma, meg rangsoorlás, meg hogy kuss a neved (miért is ne lenne az? Ki vagy te a párodnak? Mégcsak nem is a felesége, a közös otthonhoz a gyereknek meg vsz. több köze van, mint neked) HA te a párodat szolgálod, miért a gyerektől vársz cserébe megbecsülést?

Válassz magadhoz való férfit, és akkor nem lesznek ilyen problémáid. A te dolgod, ha elpazaolod a függetlenségedet és az ifjúságodat más családjának az árnyékában, nem hiszem, hogy pisztolyt tartanának a fejedhez, hogy maradj. És fogalmi zavarokban szenvedsz, ha azt hiszed, hogy majd a család (apa-gyerek) fog változni, és hozzád, a te igényeidhez idomulni, csak mert a szemedben másmilyennek kellene lennie a viszonyuknak.

2020. jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
66%

El vagy tájolva angyalom!

"Adott egy férfi akit mindennél jobban szeret. Ezt várná ő is viszont." Egy normális APÁNAK a gyermeke az akit mindennél jobban szeret. Te egy apát választottál párodnak el kell fogadnod,hogy soha nem fog téged jobban szeretni. Vagy elfogadod ezt vagy tovább állsz és keresel egy független embert.

2020. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!