16 éves vagyok, a szüleim kiakarnak költözni külföldre DE én nem szeretnék. A gyámügynél mit tudok tenni? Lenne rokon aki befogadna, viszont a szüleim mindenképp vinni akarnak és kell a beleegyezésük mindenbe. Valami kiskaput nem tudtok?
#71, van jobb ötleted?
(most túl azon, hogy éppen zöldséget beszélsz, mert az adott eljárás pont arról szól, hogy a továbbiakban külön háztatásban élnek, tehát a szülőknek egy dolgot kell biztosítani, a tartásdíjat illetve inkább gondozási díjat. A wifi meg a többi az adott rokon dolga)
Igen, de az a tartásdíj nagyon alacsony. Kb hideg vízre elég. Csak meg kell nézni, hogy gyerektartás címén mennyit szoktak megítélni.
Persze lehet, hogy a rokon a gyerek szórakoztatására szeretné költeni a pénzét, mozi, buli, egy-egy jobb ruhadarab, akkor irány a gyámügy.
Szerintem az a bizonyos rokon sem gondolta át, hogy mit is jelent az, ha odaköltözik egy kamaszgyerek, és onnantól az ő felelőssége, ha eltűnik napokra, terhe lesz/ teherbe ejt valakit stb
Khmmm.... válásnál a tartásdíjat az egyik szülő állja, és a gyerek ellátását részben kell fedeznie... ez meg inkább egy kolesz díjához hasonlít, a két szülő fizet közösen, a gyerek teljes ellátása, szállás, gondozás fejében.
Egyébként téged miért zavar annyira, hogy egy gyereknek is vannak jogai, ő sincs 100%-ban alávetve és kiszolgáltatva a szülei akaratának?
A tertásdíjat szorozzuk meg kettővel. Mennyi lesz? 40.000 Ft? 60.000?
Ugyan már.
Az zavar, hogy egyik oldalra teszik a jogokat, a másikra meg a kötelességeket.
A süulők nem férhez akarják adni egy orosz maffiózóhoz, hogy a gyámügyet be kellene vonni
75!
Ilyen esetben nem így számoljak ám a tartásdíjat. Elvált szülőknél úgy veszik, hogy A természetben tartja el, B pedig anyagilag hozzájárul. Ha máshol él a gyerek, akkor ennél jóval magasabb összeget fognak megállapítani,nílust ott van mellé a családi pótlék és a családi adókedvezmény is, amit ezután a gyereket eltarto rokon vehet igenybe.
Egy 16 éves már nem kisgyerek. Pár év, és saját családot alapit. Nagy eséllyel már most megvan az elképzelése arról, hogyan akar élni, mivel akar foglalkozni. Olyan korban van, amikor a szülőkkel való kapcsolatát végleg rönkre teheti a szülők egy rossz döntése. Márpedig egy 16 évest -sőt, egy atlagis ertekmu 10 ev felettit-az akarata ellenére masik városba, vagy külföldre költöztetni ritka rossz szülői döntés. Akkor is, ha a szülők szerint meg a gyakori népe szerint ez a érdeke és milyen jó, Magyarorszagon kívül mindenütt kolbászból van a kerítés. Mondom ezt úgy, higy magam is gyerekkel költöztem külföldre, csak az enyém még 10 év alatt volt.
#76: egy átlagos 11 éves maximum ötödikes. Innentől ő diktál a családban. Hol akar élni, melyik városban, országban. Sőt szerintem egy nagyibb lakás hitelfelvételéről is neki kellene döntenie. Igazi minizsarnokot lehet így nevelni,
16 évesen még nagyon messze van az önálló családalapítástól. Manapság 30 alatt ez nem nagyon következik be.
78!
Nem ezt írtam. Látom a gondolkodás nem az erősséged.
A nyelvtanulásról meg annyit, hogy az átlag 16 éves, aki elsőtől tanul mondjuk angolt és nem jár különórára, kb másfél perc alatt elveszik bárhol, ha értelmesen meg kellene szólalnia. A magyar idegennyelv oktatás nem arról ismert, hogy magas színvonalra fejleszti a nyelvtudást. Plusz hiába tanult a szerencséteken angolt, ha Ausztriába költöznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!