Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megtartani a...

Nem akarom megtartani a babát, az anyám rám erőltetné. Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de még fiatal vagyok az anyasághoz. Most töltöm a 22-t, még élni szeretnék. A barátommal is elég viharos a kapcsolatunk, ezért nem neki mondtam el, hanem az anyámnak (most úgyis itthon vagyok). Ő viszont ki van rám, hogy mi az, hogy elvetetem, meg hogy ő 20 évesen szült engem és nem érzi, hogy elrontotta volna az életét, és hogy a nagyszülő is otthon lehet a gyerekkel, majd ő vállalja, amíg én egyetemre járok. Ja, tök életszerű, hogy minde nap 300 km-t utazik valamelyikőnk emiatt... Ráadásul az, hogy "nem érzi, hogy elrontotta volna az életét" egy nagy hazugság. Mivel otthagyta miattam a főiskolát, sosem szerzett diplomát, nem volt állása. A válásukig apa tartotta el, utána a mostohaapám. Aki teljesen elmebeteg, mindenért üvölt, de anya nem hagyja el, mert "akkor mégis mihez kezdene". Így nőttem fel, hogy neki miattam kell azzal az emberrel élnie, és ha nekem nem lennének nagy igényeim, elválhatna, meg ha nekem nem kéne különórákat fizetni, stb. Mindig én voltam a kifogás. Pedig apa rendesen fizette a gyerektartást, nekem is ad a mai napig pénzt külön, anya nevén is volt már akkor két lakás, szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet. Meg most is, hogy már külön élek tőlük teljesen (18 éves korom óta), még most sem válna, pedig napi szintűek a cirkuszok. Látom most is, hogy itt vagyok... Olyanokon, hogy pl anya nem étcsokit vett, vagy nem töltötte újra a sótartót, vagy hogy a 391 fehér inge közül anya nem azt vasalta ki, amelyiket felvette volna. A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet. De egy közös gyerekkel ez nem menne... Anya azzal jött, hogy minden kapcsolatban vannak kisebb viták, és lehet hogy 35 évesen sem találom meg az igazit, akkor sose szülök?! Egyszerűen nem érti, hogy én nem akarok egész életemben olyan kiszolgáltatott helyzetben lenni, mint ő.


Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét.


2019. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
14%

Ha a kérdező megtartja a babàt, akkor az nem az anyja miatt lesz, hanem maga miatt. Ennek mások vagy örülnek vagy nem, de a kérdező nem mások érzései miatt dönt, ahogy a válaszaink sincsenek rá nyomással, az anyja véleménye sem. A döntés a sajátja lesz.


Apuka természetesen fizethet gyerektartást, hiszen ha balul sül el a fogamzásgátlás, abból gyerek lehet, ezt tudta, mikor megdugta a kérdezőt! De oké, vákuumozzuk ki és daráljuk le a magzatot, hogy apukának ne kelljen fizetnie.


Apuka gyerektartási kötelezettsége járulékos veszteség a magzat életéért.


Amúgy nem muszáj, én sem kérek a gyerekem csóró depressziós életképtelen apjától gyerektartást, öngyilkos lenne kb, ha kérnék, szerencsére a havi 10e nem hiányzik.

2019. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
87%

Ja, hogy kegyed a "darálós"... az más:)))

(nem, a terhesség-megszakítás protokolljához továbbra sem tartozik semmiféle daráló... az a pálinka-cefréhez kell... igaz, ott is néha megtermékenyült ivarsejteket, embriókat darálsz, csak növényieket:)))

2019. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
92%

"én sem kérek a gyerekem csóró depressziós életképtelen apjától gyerektartást" - ezt most értsük úgy, hogy neked csak csóró depressziós életképtelen férfiak jutnak öngyilkos hajlamokkal, vagy úgy, hogy egy normális férfiból ez lett a veled való kapcsolat után???

(ebből jól nem jössz ki...:)))

2019. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
22%

Igen, hasonló a hasonlót vonzza, én is csóró, életképtelenc céltalan, depressziós voltam gyerek előtt, egyetemen tengődtem, vacak helyen dolgoztam, bulikba jártam, hogy enyhítsem a magányt.


Nincs ezen mit szégyellnem, nehéz gyerekkorom volt, 21éves koromig ment a boldogtalanság(pedig tervezett, nehezen összejövő gyerek voltam), mikor gyerekem lett változtam meg, belőlem a jobbat hozta ki, a gyerekem apja viszont lentebb süllyedt.

2019. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
84%
#65, ez már csak ilyen, a gyerek pont úgy nagy hatással bír egy ember életére, mint a szülő... de hogy ez a nagy hatás pozitív vagy negatív, az már a körülményeken múlik...
2019. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
15%

Ja, mert csóróságba, céltalanságba egyedülálló anyának lenni csodás körülmények, pláne pocsék családtagokkal és szinte semmi baráttal.


Nem a körülményektől függ, ki hogy éli meg a gyerek születését/foganását.


Szerintem senki sem tudja, mit fog kiváltani belőle egy pozitív teszt, és azt pláne nem, mit fog érezni a gyereke születése után..


Nem tudom, nekem miért volt pozitív élmény a megszületése, mikor a fogantatása kevébé, a legtöbb logikus érv szerint borzasztóan kellett volna éreznem magam, mégis valahogy erőt adott.


Nyilván nem minden percem szivárvány, ma kétszer is megütöttem volna, de a pillanataim többsége stabil, szeretettel teli, valami olyan, amit nem tudok leírni.


Tetszik ez az állandóság, biztonság, hogy többet nem leszek egyedül, hogy van, aki megért, megnevettet, aki mellettem van, aki olyan közel áll hozzám, mint senki, akiben benne van egy részem, akivel foglalkozhatok, akiről gondoskodhatok, akinek okosakat mondhatok, akit láthatok minden nap változni, hatással vagyok rá és egyre jobb embernek érzem magam, mióta van.

2019. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
15%
21-es te mekkora egy sík vagy...Aki odafigyel magára a terhesség alatt is és utána is,annak nem megy tönkre a teste. Nem hízik,nem lesz csíkos, nem lesz lógós melle és nem tudom még,mire gondolsz.Nem egy ismerősöm van,akinek ilyen fiatalon lett babája-és nem , nem a bokorban bakkantották fel egy "viharos" kapcsolatban-és vagy az akkori párjukkal vannak vagy egy új,komoly kapcsolatban,házasságban. Tehát ez sem indok. Sőt, baba mellett is lehet pl diplomát szerezni,úgyhogy ez sem nyert,mint kifogás. A helyzet az,hogy vannak,akik simán életképtelenek, a mának élnek nulla felelősségérzettel és az alapvető érzelmek-érzelmi intelligencia hiányával. Részben szülői hiba, részben selejtség. Lehet felhördülni stb, de ez az igazság. Ilyennek jobb is,ha soha nem is lesz gyereke.
2019. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
86%

Nekem meg nem egy barátnőm van, aki hiába figyelt oda terhesség alatt, evett egészségesen és sportolt, mégis striás lett a hasa, meglöttyedt a melle stb. És ez csak a kívülről, szemmel látható elváltozás. Sokuk szenvedett sajgó gátsebbel, vizelettartási gondokkal stb. Lehet itt szépíteni, de egy terhesség és szülés, a bőr kinyúlása, majd visszahúzodása igen is megviseli az ember testét/szervezetét. Kívül és belül is. Nyilván a genetika is közrejátszik, de ne akarjuk már megetetni az emberekkel, hogy egy terhességnek és szülésnek az ég világon semmilyen "következménye" nincs a testre.

Egyébként meg mégis mi a francért lenne életképtelen az, aki nem akar gyereket? Selejt és nincs felelősségtudata?! Miféle undorító "ember" beszél így a másikról, ráadásul tök ismeretlenül? Sokkal inkább tartom selejtnek az olyat, aki csípőből ítélkezik és mocskolódik, csak mert a másik nem ért vele egyet! Empátia nulla, elfogadóképesség 0. Miért nem lehet tiszteletben tartani mások döntését??! A kérdező világosan leírta, hogy NEM AKAR gyereket! Ennyi. A történetnek itt vége. 22 éves, teljesen érthető módon nem akarja magát egy életre lekötni egy gyerekkel, élni szeretne, kiélvezni azt, hogy akkor megy és jön, amikor akar, ha éjszaka van kedve egyet sétálni, akkor elmegy és sétál egyet, ha egész nap feküdni akar, akkor fekszik, ha hirtelen felindulásból el akar menni a barátaival bulizni, akkor elmegy bulizni. Ezt egy gyerek mellett szépen el is felejtheti, pláne ha egyedül kéne nevelnie.

De szemmel látható, hogy a kérdező jó néhány kommentelőtől, ha korban nem is, de agyban egész biztosan mérföldekkel előrébb tart és fel tudja fogni épp ésszel, hogy itt és most egyáltalán nem adottak a körülmények egy gyerekhez és nem beleszüli a nagyvilágba, mint ahogy teszik azt sokan, mondván hogy "Hát van segély meg majd valami biztos lesz..."

Nem akar gyereket és pont. Tartsatok már végre tiszteletben mások döntéseit!

2019. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
83%

#67 "Lehet felhördülni stb, de ez az igazság." - pontosítsunk: ez a TE igazságod, egy olyan értékrend igazsága, ahol az anyaság és a baba a csúcsok csúcsa.

Másnak meg másféle igazsága van, ahány élet, életmód, életcél, értékrend, annyi igazság.

2019. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon buta vagy :( nem tudom szebben fogalmazni Ne haragudj meg...


HA nem akarsz gyereket NE szuld meg... Vetesd el. Miert masok velemenye szamit !? Paroddal kell megbeszelni es foleg a Te velemenyed szamit.. mi a sz@r ez ?

2019. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!