Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megtartani a...

Nem akarom megtartani a babát, az anyám rám erőltetné. Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de még fiatal vagyok az anyasághoz. Most töltöm a 22-t, még élni szeretnék. A barátommal is elég viharos a kapcsolatunk, ezért nem neki mondtam el, hanem az anyámnak (most úgyis itthon vagyok). Ő viszont ki van rám, hogy mi az, hogy elvetetem, meg hogy ő 20 évesen szült engem és nem érzi, hogy elrontotta volna az életét, és hogy a nagyszülő is otthon lehet a gyerekkel, majd ő vállalja, amíg én egyetemre járok. Ja, tök életszerű, hogy minde nap 300 km-t utazik valamelyikőnk emiatt... Ráadásul az, hogy "nem érzi, hogy elrontotta volna az életét" egy nagy hazugság. Mivel otthagyta miattam a főiskolát, sosem szerzett diplomát, nem volt állása. A válásukig apa tartotta el, utána a mostohaapám. Aki teljesen elmebeteg, mindenért üvölt, de anya nem hagyja el, mert "akkor mégis mihez kezdene". Így nőttem fel, hogy neki miattam kell azzal az emberrel élnie, és ha nekem nem lennének nagy igényeim, elválhatna, meg ha nekem nem kéne különórákat fizetni, stb. Mindig én voltam a kifogás. Pedig apa rendesen fizette a gyerektartást, nekem is ad a mai napig pénzt külön, anya nevén is volt már akkor két lakás, szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet. Meg most is, hogy már külön élek tőlük teljesen (18 éves korom óta), még most sem válna, pedig napi szintűek a cirkuszok. Látom most is, hogy itt vagyok... Olyanokon, hogy pl anya nem étcsokit vett, vagy nem töltötte újra a sótartót, vagy hogy a 391 fehér inge közül anya nem azt vasalta ki, amelyiket felvette volna. A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet. De egy közös gyerekkel ez nem menne... Anya azzal jött, hogy minden kapcsolatban vannak kisebb viták, és lehet hogy 35 évesen sem találom meg az igazit, akkor sose szülök?! Egyszerűen nem érti, hogy én nem akarok egész életemben olyan kiszolgáltatott helyzetben lenni, mint ő.


Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét.


2019. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
92%

Felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz.

Nem kell az ő engedélye hozzá.

Gondold át, ezt már megtetted, beszéld meg a barátoddal, ennyi

pénzed gondolom van rá...

2019. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
84%
22 éves vagy. Miért nem tudsz a saját lábadra állni? Fogod magad elmész az orvoshoz, kérsz időpontot az abortuszra, majd elmész rá. Ha túl avgy rajta, közlöd anyáddal, hogy nem lesz gyerek, téma lezárva. Felsleges regéynít írnod az életedről, felsleges mentegetőzni vagy magyarázkodni. Nem akarsz gyereket, akkor ne szülj senki kedvéért. Vetesd el, és kész.
2019. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 A kérdező kommentje:
Igen, ez így vázolva egyszerű, de az anyám már totál ráállt a témára.
2019. aug. 14. 18:23
 4/79 anonim ***** válasza:
61%
Védekezni kellett volna, késő bánat. Egyébként meg felnőtt vagy, tiéd a döntés, amikor a kérdést láttam, azt hittem 16 körül lehetsz..
2019. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
84%

"Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét." - kérdező, valszeg semmivel, de nincs is rá szükséged. Beszélj a pároddal (azt azért illik), aztán kezd el szépen intézni a terhességmegszakítást, és ennyi.


"Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?" - akkor ne válj olyanná:) - ez azért nagymértékben a te döntésed, bár tagadhatatlan, hogy a genetika azért jelen van.

2019. aug. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim válasza:
15%

Felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz. De a tetteidnek következményei vannak. Mivan ha később megbánod? Ha már a vetélés miatt nem lehet több gyereked? Ha a vetélés után depresszióba esel?


Az én véleményem az ha már megfogant az a gyermek akkor joga van megszületni. (jó persze ha erőszakból származik már más a helyzet)

Azon nem is gondolkodtál, hogy esetleg örökbe ad másoknak vagy az anyukádnak?


Nem feltétlenül leszel olyan kiszolgáltatott helyzetben mint anyukád. Nem vagytok házasok ha később úgy döntesz akkor is ő lesz a gyerek apja de nem kell vele együtt élned ha rosszul mennének a dolgok.


Ez az én saját veleményem lehet fikázni és lepontozni is nem érdekel.

2019. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
83%
"Azon nem is gondolkodtál, hogy esetleg örökbe ad másoknak vagy az anyukádnak?" - utolsó, jó dolog ostobaságokat írni? Nem lehet senkit se örökbe adni a saját nagyszülőjének...
2019. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellett egyáltalán elmondani neki, ha nem akarod megtartani, ráadásul nem is vele élsz? Teljesen felesleges volt ezzel stresszelni őt is meg magadat is.
2019. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
44%
De annyi eszetek nincs hogy védekezzetek!!!!!
2019. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
95%

"A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet."


Minden rosszindulat nélkül: már ráléptél arra az útra, mint édesanyád. Viharosként titulálod a kapcsolatot, annyira rossz, hogy még ezt a komoly témát sem vagy képes neki elmondani, ami pedig mindkettőtökre tartozik... miért is? Mert félsz az ordítástól? Netán többtől? Vagy szimplán attól, hogy lelép esetleg?

Nem tudatosan, de követed a szülői mintát. Ha vàltoztatni akarsz, nem arra kell várni, hogy "olyan a helyzet", hanem most kell lépni, olyan pàrt és párkapcsolatot keresni, ahol nem ezen kell filózni. Ahol nem félnél elmondani a terhességet, mert tudnátok döntést hozni EGYÜTT.


Azt írod, 300 km-re vagy anyádtól általában. Utazz vissza, intézkedj abortuszügyben, anyukáddal pedig utólag közöld, hogy le lehet akadni a témáról.

A pasidat pedig avasd be, joga van tudni, még ha a döntésen nem is változtat. És szakíts, ha ennyire gáz a kapcsolat, mint tűnik.

2019. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!