Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megtartani a...

Nem akarom megtartani a babát, az anyám rám erőltetné. Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de még fiatal vagyok az anyasághoz. Most töltöm a 22-t, még élni szeretnék. A barátommal is elég viharos a kapcsolatunk, ezért nem neki mondtam el, hanem az anyámnak (most úgyis itthon vagyok). Ő viszont ki van rám, hogy mi az, hogy elvetetem, meg hogy ő 20 évesen szült engem és nem érzi, hogy elrontotta volna az életét, és hogy a nagyszülő is otthon lehet a gyerekkel, majd ő vállalja, amíg én egyetemre járok. Ja, tök életszerű, hogy minde nap 300 km-t utazik valamelyikőnk emiatt... Ráadásul az, hogy "nem érzi, hogy elrontotta volna az életét" egy nagy hazugság. Mivel otthagyta miattam a főiskolát, sosem szerzett diplomát, nem volt állása. A válásukig apa tartotta el, utána a mostohaapám. Aki teljesen elmebeteg, mindenért üvölt, de anya nem hagyja el, mert "akkor mégis mihez kezdene". Így nőttem fel, hogy neki miattam kell azzal az emberrel élnie, és ha nekem nem lennének nagy igényeim, elválhatna, meg ha nekem nem kéne különórákat fizetni, stb. Mindig én voltam a kifogás. Pedig apa rendesen fizette a gyerektartást, nekem is ad a mai napig pénzt külön, anya nevén is volt már akkor két lakás, szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet. Meg most is, hogy már külön élek tőlük teljesen (18 éves korom óta), még most sem válna, pedig napi szintűek a cirkuszok. Látom most is, hogy itt vagyok... Olyanokon, hogy pl anya nem étcsokit vett, vagy nem töltötte újra a sótartót, vagy hogy a 391 fehér inge közül anya nem azt vasalta ki, amelyiket felvette volna. A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet. De egy közös gyerekkel ez nem menne... Anya azzal jött, hogy minden kapcsolatban vannak kisebb viták, és lehet hogy 35 évesen sem találom meg az igazit, akkor sose szülök?! Egyszerűen nem érti, hogy én nem akarok egész életemben olyan kiszolgáltatott helyzetben lenni, mint ő.


Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét.


2019. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 qkker1 ***** válasza:
20%

"#46 olvass vissza. vett be esemény utánit"


Elolvasta, pont ezért hihetetlen az egész sztori. Jobban hihető, hogy a védekezés csak ebből állt:


Ki vétkezés nélkül szültél,

add, hogy szülés nélkül vétkezhessek!

2019. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
65%

Nem is értem, hogy említhet valaki egy már megszületett, érző embert egy lapon egy fejletlen embrióval, aminek tudata sincs! Fel sem fogja, hogy egyáltalán létezik, szóval spóroljuk már meg a „Nem akar meghalni, élni akar” érzelmi zsarolós melle dumálásokat.

Itt az egyetlen fontos tényező az az, hogy A KÉRDEZŐ mit akar, semmi más nem számít. Ugyanis az ő életéről, az ő testéről van szó, tehát logikus hogy döntést csak Ő hozhat! Aki ezt nem tudja felfogni, annak valami nincs rendben az emeleten.

Egy terhesség, szülés nagyon megviseli a nő szervezetét (sokkal jobban, mint egy abortusz), miért kellene a kérdezőnek mindezt bevállalnia, ha egyszer ő maga nem vágyik rá? Az ember azért vállal normális párkapcsolatban (!!) gyereket, mert vágyik rá és mert szeretné. Na már itt egyik feltétel sem adott, egyikről sincs szó! A kérdezőnek meg nem lenne buli feladni az egész fiatalságát, ahogy az sem lenne buli , hogy saját testi és lelki épségével játszadozva, vállal minden szüléssel járó kockázatot/szövődményt stb stb.

Hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy miért vállal felelősséget és hogy milyen formában teszi azt. A felelősségvállalás pedig igen is ott kezdődik, hogy vállalom-e a gyereket vagy sem! Bármily hihetetlen is, az emberek túlnyomó többsége nem gyerekgyártás céljából szexel, hanem pusztán élvezetből! Ma már egyáltalán nem csak a gyerekvállalás eszközéül szolgál a szex, ideje lenne ezt felfogni. Attól még, hogy XY kiköti, hogy ha védekezés mellett terhes lesz megtartja, az mindenkinek az egyéni szoc.problémája. Én speciel azt kötöttem ki, hogy ha becsúszik egy nem kívánt terhesség, kétség nélkül abra megyek, mert nem akarok gyereket. Ezt mindenkinek a saját dolga eldönteni. Nem kell az egyetlen életedet mások elvárásai szerint élni és egy nem kívánt gyerekkel tönkre vágni, hálistennek mindenkinek adott a lehetőség, h szabadon döntsön a testéről!


Ja és hogy én is megjegyezzem (ezt már más kérdésnél is leírtam): munkámból kifolyólag sok abos nővel találkoztam és soha egyikük sem bánta meg a döntésüket, vmint egyiküknek sem lett semmi maradandó sérülése. Legjobb barátnőmnek is volt abja, ennek már 8 éve és egy percig nem bánta meg! Az ember a JÓ döntéseit nem bánja meg, ennyi. Azt pedig, h kinek mi a jó, senki nem tudhatja jobban az adott emberen kívül!

2019. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
87%

"3. De mit tegyen, aki egyáltalán nem akarja? Ne gondolja azt, hogy a felelősség ott kezdődik, hogy vállalom-e a gyereket. Hanem ott, hogy a szex gyerekkel járhat. Minden kapcsolatomnak megmondtam, hogy vedekezem, de ha terhes lennék, mem vetetném el. Szerintem ilyen a felelősségteljes nemi élet." - amit te itt leírtál, abból következne még pár dolog, pl. hogy szerinted akkor csak nagykorúan, önálló jövedelemmel bírva élnél szexuális életet, és csak olyannal, akit el tudsz képzelni a gyereked apjának, és csak akkor, ha erről már megbizonyosodtál.


Jó, OK, szerinted "ilyen a felelősségteljes nemi élet." - szerintem meg ilyen a kerülendő partner, pláne, ha az ember belegondol, hogy a majdani gyerektől is ezt a gondolkodást várnád el.

2019. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
20%

Felnőtt vagy, jogodban áll dönteni.

Az is megoldás lehet, ha nem akarsz vitát, hogy azt monndod, hogy megtartod. Aztán elmész abortuszra, és azt hazudod, hogy elvetéltél.

2019. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
16%

Én szültem a te korodban, pedig abortuszra is lett volna lehetőségem, de nem tudtam megtenni.


Hamarosan kezdő az elsőt a gyerekem, az egyetemmel csúszok, de már gyerek előtt is csúsztam.


Klasszul alakult az életem, sok dologban jobb, mint a kortársaimé, sok dologban viszont rosszabb. Szerencsére nekem a rosszabb dolgok kevésbé megrázóak, kevésbé fontos dolgok maradtak ki. Én buliztam 13 éves koromtól, nem hiányzott a folytonos buli huszonévesen, de azért félévente egyszer eljártam táncolni/inni. Nem hiányzott a rengeteg szabadidő, korábban is tehernek éltem meg.


Rengeteg plusz jó érzés és extra pozitívum jött a gyerekemmel, amiket a kortársaim nem is tudnak elképzelni.


Az én életembe jó, hogy jött egy gyerek, akkor is, ha nem terveztem és nem vágytam rá, mikor jött, jó irányba terelt.


Azt hiszem idősebben nem lett volna ekkora türelmem, kitartásom és empátiám hozzá, segített, hogy az én gyerekkorom még élénken élt bennem.


Szerintem nem mindenkinek jobb döntés a szülés, van, akinek abortusszal lesz jobb élete, viszont a magzat csak születéssel lehet boldog, holtában nem.


Anyukád pocsék anya volt, rád hárította a saját felelősségét, igazi mártír a semmiért, nem te tehetsz az életéről, nem a gyerekvállalás tehet róla. Anyukád gyerek nélkül is ilyen borzasztóan megalkuvó lenne, ilyen a természete, hárít, lapul, megalkuszik.


Manapság ebben a gyerekbarát politikában meg ezerszer könnyebb egyedülálló szülőnek lenni, ha meg a párod is veled marad, annál jobb.


Nekem mindegy, hogy döntesz, de ideje lenne az anyádat hibáztatni, és nem mentegetni. Nem te tehetsz erről, bármit is mondjon az anyád! Nem a gyerekvállalás miatt alakult így az élete, boldog milliomosfeleség is lehetne törődő férjjel, de nem tett érte, ez pedig nem a te hibád.

2019. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
74%

"Manapság ebben a gyerekbarát politikában meg ezerszer könnyebb egyedülálló szülőnek lenni" - ízlések és pofonok, én pont ebben a "gyermekbarát" politikában nem vállalnék soha gyereket, mert a gyerekek jogai és szabadsága folyamatosan csökken, már mélyen alatta van az 1980 körüli helyzetnek...


"ha meg a párod is veled marad, annál jobb." - ha meg nem, akkor fizesse szépen a gyermektarhát, mert az anyukát ráerőszakolta a saját anyja a szülésre...

2019. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
7%

9%-os, külön élek, már 18 éves korom óta. Dolgozom, van lakásom. Igen, kapok anyagi támogatást, de szerintem ez természetes, mivel nappali szakon tanulok, és nem tudok olyan állást vállalni mellette, amivel keresnék annyit, hogy teljes mértékben eltartsam magam. De mivel a pénzem nem csak anyától jön (a nagyobb része aputól, és a nagyszülőktől), ezért igen, anya pénze nélkül is ellennék szépen. Viszont ilyen szóba sem jött, a mi családunkban nem szokás a gyereket ilyenekkel zsarolni. :)


Az nem felnőttség ha a papabank tart el és a kicsi popsid alá toltak egy lakást. mert gondolom nem te kerested meg az árát ugye?:-)Tehát kb annyira vagy felnőtt mint akit otthon tartanak el, csak az eltartottság helyszíne más.Ha fater nem lenne pénzes még mindig a gyerekszobádban éldegélnél.

2019. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
3%
#58, hogy is jön ez a Kérdező terhességéhez?
2019. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
22%
Igen, ez igaz, de egyre kevésbé vetik meg és húzzák le az anyákat a munkaerőpiacon, a ráadásul az egyedülálló anyák támogatása sosem volt ilyen magas. Azt írtam miért könnyebb az egyedülálló anyák helyzete, ennek semmi köze ahhoz, milyen jogai és kötelességei vannak a gyerekeknek.
2019. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
79%

#60, ja... ha az az egyedül álló anya minimum a középosztályhoz tartozik... ugye?

Egyébként meg talán döntőbb az egy gyerekvállalásnál, hogy milyen élet várna a gyerekre, mint az, hogy mekkora csontot dob az épp aktuális 6alom.

2019. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!