Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megtartani a...

Nem akarom megtartani a babát, az anyám rám erőltetné. Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de még fiatal vagyok az anyasághoz. Most töltöm a 22-t, még élni szeretnék. A barátommal is elég viharos a kapcsolatunk, ezért nem neki mondtam el, hanem az anyámnak (most úgyis itthon vagyok). Ő viszont ki van rám, hogy mi az, hogy elvetetem, meg hogy ő 20 évesen szült engem és nem érzi, hogy elrontotta volna az életét, és hogy a nagyszülő is otthon lehet a gyerekkel, majd ő vállalja, amíg én egyetemre járok. Ja, tök életszerű, hogy minde nap 300 km-t utazik valamelyikőnk emiatt... Ráadásul az, hogy "nem érzi, hogy elrontotta volna az életét" egy nagy hazugság. Mivel otthagyta miattam a főiskolát, sosem szerzett diplomát, nem volt állása. A válásukig apa tartotta el, utána a mostohaapám. Aki teljesen elmebeteg, mindenért üvölt, de anya nem hagyja el, mert "akkor mégis mihez kezdene". Így nőttem fel, hogy neki miattam kell azzal az emberrel élnie, és ha nekem nem lennének nagy igényeim, elválhatna, meg ha nekem nem kéne különórákat fizetni, stb. Mindig én voltam a kifogás. Pedig apa rendesen fizette a gyerektartást, nekem is ad a mai napig pénzt külön, anya nevén is volt már akkor két lakás, szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet. Meg most is, hogy már külön élek tőlük teljesen (18 éves korom óta), még most sem válna, pedig napi szintűek a cirkuszok. Látom most is, hogy itt vagyok... Olyanokon, hogy pl anya nem étcsokit vett, vagy nem töltötte újra a sótartót, vagy hogy a 391 fehér inge közül anya nem azt vasalta ki, amelyiket felvette volna. A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet. De egy közös gyerekkel ez nem menne... Anya azzal jött, hogy minden kapcsolatban vannak kisebb viták, és lehet hogy 35 évesen sem találom meg az igazit, akkor sose szülök?! Egyszerűen nem érti, hogy én nem akarok egész életemben olyan kiszolgáltatott helyzetben lenni, mint ő.


Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét.


2019. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
77%

Ha már anyád nem, legalább te reálisan és jól látod a helyzetedet, ez a te életed, a te tested és csak is kizárólag a TE döntésed!! Ráadásul nem arról van szó, hogy ész nélkül szexeltetek, védekeztél, mégis teherbeestél, de nem akarsz gyereket, azaz a legjobb megoldás az abortusz.(én se döntésnél másképp)

És igen is a kérdező, azaz egy már megszületett, érzésekkel és vágyakkal, önálló akarattal rendelkező ember szemszögéből kell nézni a legjobb megoldást és nem egy meg nem született, fejletlen, fájdalmat nem érző embrió nem létező "akaratát" és úgyszintén nem létező "jogát" kell előtérbe helyezni egy megszületett emberével szemben!!

Nincs kérdés. Anyádat le kell sz*arni, semmi joga beleszólni az életedbe. El se kellett volna mondanod neki.

2019. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
6%

Szerencsétlen gyermek...Abortuszellenes vagyok,de ilyen emberhez jobb,ha nem születik baba. Ke*élni tudsz egy "viharos" kapcsolatban-ezt ugye sejtjük mit jelent-de érezni és felelősséget vállalni már nem. Mondjuk gumit húzatni sem,de már mindegy.


Jobb szeretnél lenni anyádnál,viszont ugyan azt csinálod,csak pepitában. Tudvalevő,hogy a felelős döntéshozatali képesség 23-24 évesen alakul ki teljesen-lehet háborogni,de így van-de azért ennyire gyengének akkor sem kellene lenni fejben.

2019. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 qkker1 ***** válasza:
14%

"Most váltottam gyűrűre, emiatt még óvszerrel védekeztünk, az egyszer kiszakadt"


Milyen furcsa, hogy pont véletlenül kiszakadt a gumi, és még esemény utáni sem használt.


Évek óta gumival védekezünk, érdekes, nekem soha nem szakadt ki.

2019. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
68%
#46 olvass vissza. vett be esemény utánit
2019. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen szilárd elképzeléseid vannak. Mi a kérdés? Én se értem, hogy anyádnak miért mondtál erről bármit is.
2019. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
82%

Egyesek egyébként mit éreznek, amikor azt hiszik joguk van megmondani ki, miért vállaljon felelősséget....?? Mindenki azért vállal illetve nem vállal felelősséget, amiért akar! Imádom amúgy, hogy egy terhesség során sokan úgy gondolják az egyetlen felelősségvállalás csak is kizárólag a szülés lehet.🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ De segítek akkor: ez egyáltalán nem így van! Az abortusz is épp ugyanúgy felelősségvállalás!

Akinek álmai netovábbja fiatalon, főiskola közepén, egy zűrös kapcsolatba gyereket vállalni, úgy hogy egyetlen porcikája sem kívánja az egészet és nyugodt szívvel vágná haza az egész hátralévő életét, az az ő magánügye, de nehogy már megszóljátok, aki nem cs*eszi tönkre fiatalon az életét és nem választja szándékosan a számára lehető legrosszabb opciót.

Amúgy azok kedvéért, akinek nem megy az olvasás: a kérdező VÉDEKEZETT!! De nem akar gyereket. Na már most valaki csak egyetlen egy elfogadható érvet mondjon már arra, hogy valakinek, aki a háta közepére sem kíván egy gyereket, miért kéne erőszakkal szülnie?!

2019. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
18%

Esetleg arra nem gondoltál, hogy örökbe add?

Rengeteg pár küszködik a teherbe eséssel és végül örökbe fogad és egy egészséges fehér kisbabát sokkal könnyebb örökbe adni, mint egy romát vagy sérültet, vagy a kettőt egyszerre.


Igazából nem beleugatni akarok, mert az nagyon is nagy dolog, hogy te beláttad, hogy te ezt még nem akarod és tudod, hogy nem akarsz anyukád sorsára jutni. Meg persze egy viharos kapcsolatba se okos szülni, mert egy baba nem old meg semmit, ilyenkor csak plusz nehézségeket okoz.

2019. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
30%

A te életed, a te döntésed. Ez tény.

Anyukad szemet nem fogod tudni “felnyitni”, mert azt gondolja, ő lát jól.


(Megjegyzés: 1. azok, akik gyerek mellett szenvedtek végig a vizsgaidőszakot, amint említetted, szerintem nem azért tették, mert így érezték ideálisnak. 2. Neked nem buli szülni, neki nem buli meghalni. Bármennyire nem számít haladónak a szemléletem, igazából nem akarnak a nők belegondolni, hogy mire ocsúdnak, hogy terhesek, addigra már meglehetősen fejlett a magzat. 3. De mit tegyen, aki egyáltalán nem akarja? Ne gondolja azt, hogy a felelősség ott kezdődik, hogy vállalom-e a gyereket. Hanem ott, hogy a szex gyerekkel járhat. Minden kapcsolatomnak megmondtam, hogy vedekezem, de ha terhes lennék, mem vetetném el. Szerintem ilyen a felelősségteljes nemi élet. 4. Sajnálom, hogy anyukad azt érezteti, miattad nem boldogul az életben. Ez nem igaz. És neked nem kell olyannak lenned, mint amilyen ő.)

2019. aug. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
19%

Off: Eszembe jut egy barátnőm, aki elvetette a gyereket. Utána súlyos depresszióba esett, azt mondta, mindenre gondolt, csak arra nem, mit kívánna a magzat, ha valaki megkérdezné.

(Ez sajnos nem akadályozta meg abban, hogy újabb abortuszra menjen később.)

51-es

2019. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
65%

"Ne gondolja azt, hogy a felelősség ott kezdődik, hogy vállalom-e a gyereket. Hanem ott, hogy a szex gyerekkel járhat."

szerencsére a 21. században gyorsan én biztonságosan meg lehet oldani, hogy ne járjon feltétlenül gyerekkel a szex. így ma a felelősség igenis ott kezdődik, hogy megtartom-e a gyereket.

2019. aug. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!