Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megtartani a...

Nem akarom megtartani a babát, az anyám rám erőltetné. Mit tegyek, ha nem akarok olyan lenni, mint ő?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de még fiatal vagyok az anyasághoz. Most töltöm a 22-t, még élni szeretnék. A barátommal is elég viharos a kapcsolatunk, ezért nem neki mondtam el, hanem az anyámnak (most úgyis itthon vagyok). Ő viszont ki van rám, hogy mi az, hogy elvetetem, meg hogy ő 20 évesen szült engem és nem érzi, hogy elrontotta volna az életét, és hogy a nagyszülő is otthon lehet a gyerekkel, majd ő vállalja, amíg én egyetemre járok. Ja, tök életszerű, hogy minde nap 300 km-t utazik valamelyikőnk emiatt... Ráadásul az, hogy "nem érzi, hogy elrontotta volna az életét" egy nagy hazugság. Mivel otthagyta miattam a főiskolát, sosem szerzett diplomát, nem volt állása. A válásukig apa tartotta el, utána a mostohaapám. Aki teljesen elmebeteg, mindenért üvölt, de anya nem hagyja el, mert "akkor mégis mihez kezdene". Így nőttem fel, hogy neki miattam kell azzal az emberrel élnie, és ha nekem nem lennének nagy igényeim, elválhatna, meg ha nekem nem kéne különórákat fizetni, stb. Mindig én voltam a kifogás. Pedig apa rendesen fizette a gyerektartást, nekem is ad a mai napig pénzt külön, anya nevén is volt már akkor két lakás, szóval nem volt annyira reménytelen a helyzet. Meg most is, hogy már külön élek tőlük teljesen (18 éves korom óta), még most sem válna, pedig napi szintűek a cirkuszok. Látom most is, hogy itt vagyok... Olyanokon, hogy pl anya nem étcsokit vett, vagy nem töltötte újra a sótartót, vagy hogy a 391 fehér inge közül anya nem azt vasalta ki, amelyiket felvette volna. A barátommal is sok a vitánk, és amikor látom anyáékat, hálát adok azért, hogy engem semmi nem köt hozzá, és bármikor léphetnék, ha éppen olyan a helyzet. De egy közös gyerekkel ez nem menne... Anya azzal jött, hogy minden kapcsolatban vannak kisebb viták, és lehet hogy 35 évesen sem találom meg az igazit, akkor sose szülök?! Egyszerűen nem érti, hogy én nem akarok egész életemben olyan kiszolgáltatott helyzetben lenni, mint ő.


Fogalmam sincs, mivel nyithatnám fel a szemét.


2019. aug. 14. 18:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
89%

Ha el akarod vetetni, akkor intézd el a szükséges feltételeket.

Utána elmégy a kórházba és elvégezteted a mütétet.


ENNYI.


Anyáddal nem kell erröl vitatkozni (eleve nem tudom, minek mondtad el neki és föleg miért kéred a beleegyezését!) utólva úgysem tud semmit tenni.

2019. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
60%
Kezdjük ott hogy ha enyire felnőtt vagy, miért dugtál védekezés nélkül? Vagy miért nem fogtad be a szád? Muszáj volt anyádat belerángatni? Ekkora terhet a nyakába szakítani? Helyes eljárás ha már hülye vagy védekezni: Kussolsz, elmész a dokihoz, elveteted a babát, és nem mondod el anyádnak hogy kinyírtad az unokáját még mielőtt megszületett volna. Félreértés ne essék, döntés párti, vagy ha úgy tetszik abortusz párti vagyok. De nem bírom az ilyen agyatlan libákat. Bajt csinál, majd belerángat másokat a megoldásba, utána nyivákol ha azok szenvednek, és nem tapsolnak a döntéséhez. Annyit értél el kérdező, hogy feleslegesen fájdalmat okoztál anyádnak. Legközelebb-mert ennyi ésszel lesz legközelebb- a pasasoddal beszéld meg hogy ne szarjon, nem kell gyerektartást fizetnie, ne anyádat traktáld vele hogy megint kikapartatod az embriót.
2019. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 A kérdező kommentje:

Hogy megelőzzem a többi "védekezni kellett volna" válaszolót:

Most váltottam gyűrűre, emiatt még óvszerrel védekeztünk, az egyszer kiszakadt. Vettem be eseményutánit, mégis ez lett. Szóval úgy érzem, én megtettem mindent akkor...



"Mivan ha később megbánod? Ha már a vetélés miatt nem lehet több gyereked? Ha a vetélés után depresszióba esel?"

És ha a szülést bánom meg? Akkor mit csinálok?! 100%-ban biztos vagyok abban, hogy 7-8 évig még nem akarok gyereket. Szerinted az nem lenne rám rossz hatással, ha egy bizonytalan kapcsolatba, fiatalon szülnék? Ezzel feladva a céljaimat, terveimet? Ha mégis depressziós lennék a beavatkozás után, akkor van nagyon jó pszichológus, és pszichiáter ismerősöm is. Könnyebben dolgoznám fel, mint azt, hogy otthon egy ordító csecsemő vár, akit egy porcikám sem akart.

"Az én véleményem az ha már megfogant az a gyermek akkor joga van megszületni." Szerencsére ez csak a te véleményed.

"Azon nem is gondolkodtál, hogy esetleg örökbe ad másoknak vagy az anyukádnak?" Nem, mert nem vállalok be egy fájdalommal, kellemetlenségekkel és lemondással teli terhességet, valamit egy baromi fájdalmas szülést azért, hogy utána random embereknek odaadjam a gyerekemet. Az sem lenne jobb, ha anyám nevelné fel, mert nekem is van itt egy életem, havonta azért hazajárok. Akkor nem a saját gyerekemet akarnám nézni. Plusz az sem hiányzik, hogy mindenkinél én legyek a téma...

"Nem feltétlenül leszel olyan kiszolgáltatott helyzetben mint anyukád. Nem vagytok házasok ha később úgy döntesz akkor is ő lesz a gyerek apja de nem kell vele együtt élned ha rosszul mennének a dolgok." Dehogynem. Ugrik az egyetem, az állásom, minden. Anyagilag függjek tőle, ha esetleg külön mennénk, a gyereket még egy nyaralásra sem vihetném el az engedélye nélkül. Tudom, mekkora szívás elváltnak lenni, a barátnőm szülei 15 évig ölték egymást, az apja ott tett keresztbe az anyjának, ahol tudott. Nekem ez nem hiányzik, köszi.

2019. aug. 14. 18:44
 14/79 anonim ***** válasza:
16%

Egy gyerektől még lehet diplomád. Van, aki kettő mellett is szerez.

A nagyobb baj, hogy apukával tré a helyzet. A rossz hír, hogy nem valószínű, hogy ez változni fog. A jó, hogy ma már apuka nélkül is föl lehet nevelni egy gyereket. De akár kettőt is. Főleg, ha anyád segít. A lényeg, hogy a gyereket tudd szeretni.

Az a helyzet, hogy ismertem olyan anyukát, aki megszülte -nálad fiatalabban- a fiát, és nem szerette a gyereket. Nagyon problémás gyerek lett szegényből, és ez nem azért az anyja hibája, mert megszülte, hanem mert nem tudta szeretni azt a szerencsétlen gyereket.

Olyat is ismertem, többet is, aki addig kereste az igazit, hogy 38 évesen már nem jött a gyerek. Pedig mindent megtettek, minden helyet megjártak, de nem.


Amúgy milyen szakon tanulsz?

2019. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
10%
2es, és gondolom azzal folytatja a közlést hogy elköltözik otthonról és onnantól kezdve egy fillér anyagi támogatást sem kér, önállóan eltartja magát az önmaga által fizetett albérletben igaz?
2019. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező (#13) teljesen jól látod, nem szabad, hogy anyádnak hivatalosan köze legyen a gyerekhez, mert akkor folyamatosan a gyerekkel zsarolna, hogy úgy táncolj, ahogy ő fütyül - persze "csak a te érdekedben, a legjobbat akarva"

Ha meg érthető okból az AB mellett döntöttél, kerítsd elő a párod, és vele beszéld meg a teendőket.

Ja, az okoskodóknak meg a világon semmi joguk felelősségre vonni, akárhogy is védekeztetek.

2019. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 A kérdező kommentje:

Megkérem azokat, hogy akik arra biztatnának, hogy szüljek, ne írjanak. Ugyanis biztos, hogy nem fogom vállalni ezt a terhességet. igen, rengetegen diplomáznak gyerek mellett, és sok nő nevel egyedül gyereket is. De kérdezzük már meg őket, hogyha választhattak volna, akkor is vállalták volna azt a rengeteg lemondást, és plusz munkát? Vagy inkább végigcsinálták volna nyugiban az egyetemet, és szülnek a megfelelő férfinak, rendezett kapcsolatban?


59%-os, külön élek, már 18 éves korom óta. Dolgozom, van lakásom. Igen, kapok anyagi támogatást, de szerintem ez természetes, mivel nappali szakon tanulok, és nem tudok olyan állást vállalni mellette, amivel keresnék annyit, hogy teljes mértékben eltartsam magam. De mivel a pénzem nem csak anyától jön (a nagyobb része aputól, és a nagyszülőktől), ezért igen, anya pénze nélkül is ellennék szépen. Viszont ilyen szóba sem jött, a mi családunkban nem szokás a gyereket ilyenekkel zsarolni. :)

2019. aug. 14. 18:54
 18/79 anonim ***** válasza:
88%

Időpont ma 18:48.nak

MIért kéne elköltöznie albérletbe? Mert abortuszra megy? Felnőtt nő a kérdező. Ha nem akar gyereket akkor vetesse el. Senkinek semmi joga meghurcolni a kérdezőt, mert hozott egy döntést. Nem akar szülni. Aki akar az szüljön. Azért mert elveteti nem kell albérletbe mennie.

2019. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
17%
Azért láthatóan mégis van valami párhuzam a kettőtök életvitele között.
2019. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
85%

Á Kérdező, az 59%-os az összes olyan kérdéshez ezt az ostobaságot írja be, ahol a szülő és a lánya közt ellentét van abortusz-témában.

Mondjuk 2 dologgal láthatóan nem kalkulál:

1, a lány azzal járna a legrosszbbul, ha akarata ellenére még is bele tudnák kényszeríteni a szülésbe, annál minden mással csak jobban járhat.

2, az efféle "szülői szeretetet" ugyanazzal fogják visszamérni... nyilván előadhatja elvben egy szülő ezt a zsarolást amit ő leír, de ezek után az is biztos, a kapum előtt lehelhetné ki a lelkét, akkor se adnék neki egy pohár vizet se.

2019. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!