Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » T. Fórum. Van egy nagykoru...

T. Fórum. Van egy nagykoru fogyatékos gyermekem. Állami fogyatékos otthonban él, téritési dij 100% át kifizetetik, a rokontartásra hivatkoznak, és azt mondják, mivel Én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, nekem kell kiegészitenem?

Figyelt kérdés
Igaz-e , hogy a jövedelmem legkisebb nyugdij 2.5 szerese kb 70 e ft feletti részig köteles vagyok kiegésziteni a téritési dijjat?

2016. febr. 17. 10:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Sajnálom a fiadat,téged nem világositottak fel, a fiu 18 éves korában 1 perc szolgálati idő elég a rokkantositáshoz,be volt jelentve és igy lett nyugdijja.Az Ő pénze a nyugdijjja 65 eft , ehez jön a fogyatékossági támogatás 25 e ft.Te is kérheted a fiadnak, mert ezek szerin az több mint az emelt családi.Elhozni nem tudom , mert az Én fiam elég sulyos eset,dührohamok jöttek rá.emiatt kelett bevinni/ orvosi javaslatra/ ott tudják kezelni a viselkedési zavarát,tényleg ott jo neki.Az állandó egyhangu élet kell neki.Azt mondták az orvosok nincs kontroll.Ezt gondolom nem irigyled kb 2 éves értelmi szintnek felel meg,ez gondolom nem irigylésreméltó.62 éves vagyok és még dolgoznom kell a 13 év ápolási dijj miatt.Majd talán 1 év mulva tudok elmenni nyugdijba.Felelötlenség volna elhozni,mert ha Én meghalok akkor vele mi lenne,miután bevittük elváltunk az Apja semmit nem törödik vele, testvére nincs.Egy ilyen otthonba nagyon nehéz bekerülni soronkivüli orvosi beutaloval került be 12 éve , 28 éves koráig mi ápoltuk,és sehol nem válalták el a viselkedése miatt.Elhozni elszoktam,de sokszor nem lehet elhozni sem, mert ha nem jo a gyógyszerbeállitás akkor nem tudom kezelni a viselkedését.gondoskodtam róla a nyugdijját is igy intéztem el,szabályosan kiharcoltam,mert neki is járadékot akartak adni,és utánajártam és nem hagytam,ezért még viszonylag szerencsés vagyok,hogy ennyi pénze van.az otthonba vannak akiknek szintén annyi a pénzük mint a Te fiadnak és amelyiknek szülője van annak gondolhatod mennyit kell fizetnie ,mert elveszik a pénzét.Ott mindenki ezt gondolja ,nehezen tudják a családok a különbözetet kifiteni
2016. febr. 17. 23:13
 22/30 anonim ***** válasza:
73%
Ismerek egy nagyon idős nyugdíjas házaspárt, a 45 éves fogyatekos gyerekük a mai napig velük él. Soha egy rossz szót ki nem ejtenek a szájukon, nem panaszkodnak, pedig nem gazdagok egyáltalán. Már azt is elintezték milyen otthonba kerül a lány ha ők meghalnak. Felnézek rájuk, nem sokan tudták volna ezt utánuk csinálni.
2016. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
egy otthonba bekerülni szinte lehetetlen,pláne ezt nem tudom elképzelni,hogy ezt igy el lehet intézni.Az otthonokba kihalási alapon vesznek fel,tudom mert 12 éve járok látogatni.Nekünk is soronkivüli beutalóval is 3-4 évet kelett várni.azt mondják szinte lehetetlen bekerülni.Én amiatt is intéztem,hogy legyen aki gondoskodik róla ,ha tovább csinálom lehet már nem is élnék
2016. febr. 17. 23:26
 24/30 88Móni88 ***** válasza:

Nézd kérdező, én azt javaslom próbálj meg az önkormányzatnál segítséget kérni, hátha tudnak valamilyen támogatást nyújtani.

Viszont azt is nézned kell, hogy mivel neked is és a fiadnak is van jövedelme, minimális az esély rá, hogy megállapítanak bármit is.

Bíróságon esetleg lehetne érdeklődni és az apa felé rokontartási igényt benyújtani.

2016. febr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Kérdező elhiheted hogy nem is most kezdték az otthont keresni, még időbej gondolkodtak, már nem fiatalok. Egyébkent nem is sima állami elfekvőt kerestek neki, hanem egyházi intézményt ahol emberszámba vesznek mindenkit és foglalkoznak a gondozottjaikkal. Semmivel sem drágább mint egy állami, sőt most téged olvasva még olcsóbb is, 92 ezer Ft. Onnan tudom hogy az alzheimeres apósomat is oda akartuk vinni, nagyon jó hely. Láttunk állami otthonokat mi is sajnos, hát nem kommentálom ami ott folyik. Szörnyű.
2016. febr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Amikor az el kellett helyezni,néztünk államit és egyházit is, alapitványit is.Oda szinte lehetelen volt bekerülni,próbáltuk az Örbottyányit,de nem volt remény.Ha esetleg megirnád,hogy hogyan tudták előre elintézni vagy hova lehetne vinni,azt megköszönném.Sajnos kockázatos a fiamat bolygatni,mert elég problémás, ha tehetném és találnék egy hasonlo otthont ,hidd el elviném,ez amit ott müvelnek felhárboritó.A téritési dijj kb 100 e ft lessz szerintem az idén,pofátlanul kihasználják a szerencsétlen kiszolgálatatott embereket és csak azokat akik felvállalták a gyermeküket.Egyébként az ellátás türhető,csak ez az anyagias hozzállás borzasztó
2016. febr. 19. 11:45
 27/30 A kérdező kommentje:
Kedves Moni.a szociális Ossztály ugyan nem segit semmi scociális háló nincs, kb 70 e ft amit meghagynak,ez a szociális háló a fölött fizetni kell
2016. febr. 19. 11:57
 28/30 anonim ***** válasza:

Hát igaz, az ilyen helyekre kihalásos alapon lehet bekerülni.


[link]


Szerencsen található ez az otthon. A fokozott ellátást igenylő emberekre nem sok helyük van,de érdemes megpróbálni,folyamatosan bővítik az otthont és tényleg nagyon szuper hely.

2016. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogyan tudták előre elintézni, ennyire nem folytunk bele a témába, de gondolom ők felajánlják majd a házukat, mivel nem is nagyon van rokonuk a lányukon kívül. De egyébként te is tudod hogy várólista van mindenhol, gondolom ha szükség lesz rá hogy otthonba menjen akkor ő lesz az első. Mondjuk az ő lányuk nem aggreszzív, egy tündér 50 éves nő egy 2 éves gyerek szintjén.
2016. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Hát ha az enyém is olyan lett volna nem adtam volna be,de sajnos muszály volt,köszönöm a választ
2016. febr. 19. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!