Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » T. Fórum. Van egy nagykoru...

T. Fórum. Van egy nagykoru fogyatékos gyermekem. Állami fogyatékos otthonban él, téritési dij 100% át kifizetetik, a rokontartásra hivatkoznak, és azt mondják, mivel Én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, nekem kell kiegészitenem?

Figyelt kérdés
Igaz-e , hogy a jövedelmem legkisebb nyugdij 2.5 szerese kb 70 e ft feletti részig köteles vagyok kiegésziteni a téritési dijjat?

2016. febr. 17. 10:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Ha a törvényben ez szerepel,akkor sajnos igaz.
2016. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarlak megbántani, de szerinted kinek kellene fizetni a te gyereked ellátását?
2016. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menj el egy ügyvédhez, fog neked tudni segíteni. Szokott lenni a bíróságokon is havonta ingyenes fogadónap. Térítés nélkül segítenek.
2016. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Maga a fogyatékosság is tragédia a család számára. Az a legrosszabb, amikor már az idős szülő képtelen ellátni a felnőtt gyermekét és bekerül egy otthonba. Ha évtizedekig ápolta, nagy nyugdija sem lehet, mikor dolgozott volna mellette? És akkor a semmi kis nyugdijából is elveszik a felét? Sajnos láttam olyat, hogy majdnem megfagyott a nénike, ilyen okok miatt, nem volt pénze tüzelőre. Az önkormányzat se sokat tudott segíteni. Aztán egy mínusz 18 fokos éjszakán kihűlt. A szellemi fogyatékos fia ma is él az otthonban.
2016. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetnek tőled térítési díjat, mert nagykorú önhibáján kívül magát ellátni nem tudó gyerekeddel szemben is rokontartási kötelezettséged van. Akkor nem lennél csak köteles eltartani, ha az saját szükséges tartásodat (illetve előrébb sorolt kiskorú gyerek eltartását) veszélyeztetné.


Az ilyen intézetek jellemzően pontosan ismerik a bírósági gyakorlatot, pont annyit kérnek, amennyit a bíróság is megítélne nekik. Ha nem fizeted, akkor bíróság útján hajtják ki.



Ptk.

4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]

(1) Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.

...


4:196. § [A tartásra kötelezettek köre és a tartási kötelezettség sorrendje]

(1) A tartási kötelezettség - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - az egyenesági rokonokat terheli egymással szemben.

(2) Tartási kötelezettsége áll fenn elsősorban a szülőnek a gyermekével és a gyermeknek a szülőjével szemben.


...

4:195. § [A tartási képesség]

Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, nem köteles mást eltartani, aki ezáltal saját szükséges tartását vagy a tartás sorrendjében a jogosultat megelőző személy tartását veszélyeztetné.

2016. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem a kérdést. Ha otthon lakna is neked kellene eltartani és még rosszabb lenne mert dolgozni sem tudnál mellette és csak az ápolási díjat kapnád ami szinte semmi. Ki tartsa el? Mi hozzászólok? A gyerekemnek fejlődési rendellenessége van,ne tudd meg mennyi pénz ment el rá az első évben, sok műtét meg egyéb cuccok amit az állam nem áll mert nem létszükséglet az életben maradáshoz, szóval csak az emelt családi jár pluszként de én se panaszkodok senkinek hogy mennyivel rosszabb nekünk.
2016. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Utolsó, de nem is rólad van szó.
2016. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo,hogy nem akarom segiteni a deteg gyerekemet,hanem arrol van szo,hogy vannak olyan szulok akik beadtak gyermekothonba, a gyerekuket,es nem torodtek vele azokat az allam nem talalja meg,elik vilagukat, nem kel semmit fizetniuk.En 40 eve felneveltem segitem,Engem kotelez.A masik szerintem felhaborito dolog,hogy a fiamnak rokkantnyugdijja van, az allam 1.6 % emelt rajta.Egy allami othonba miert emel akkor 5% -ot' na ez ami Engem felhadorit'emeljen annyit amenyit O emelt a jarandosagokon,Egyebkent a fiamnak 91 e ft a nyugdija azt mind elveszik es nem eleg,, Beveszik a sok gyereket allami gondozotnak, azokkal miert nem fizetetnek a tartasukert'siman lemondhatnak roluk,a tarsadaslom tartja el.Ez senkt nerm zavar?
2016. febr. 17. 17:28
 9/30 anonim ***** válasza:
Zöld mezőbe az van, hogy 70, vagy az feletti részt kellene kifizetni, utána pedig, hogy a felnőtt gyermek rokkant nyugdíja 91.000. Ezt most csak én nem értem?!
2016. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, nagyon zagyva a kérdésed, nem igazán lehet érteni, hogy mit kell fizetni,és miért!

A másik pedig, az, hogy te felháborodsz azon, hogy van aki állami gondozásba adja a gyerekét és nem fizet érte semmit, mit szóljon az, aki semmilyen állami segítséget vagy támogatást nem kap a gyereke nevelésével, gondozásával kapcsolatban. Nekem az egyetemista gyerekem nevelésében nem segít az állam. Nemhogy 91 ezret nem kapunk, de még a családi pótlék sem jár rá.

Na, én pont így érzek veled kapcsolatban, mint te az államra rásózott gyerekekkel kapcsolatban. (nyugodtan lepontozhattok, de akkor sem értek egyet a kérdező felháborodásával)

2016. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!