Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek a gondja a fogyatékos...

Kinek a gondja a fogyatékos rokon gondozása, ha a férjem meghal? Anyósomé, vagy az enyém?

Figyelt kérdés
Eredetileg egy agresszív ember volt és ezért anyósom nem merte magához venni fogyatékos testvérét.Azóta férjem hatására "szót fogad".Mentális problémái vannak és nem annyira súlyos,de azért fogyatékos.Ez a baj,hogy ő ezt kihasználja.Ha nem lenne férfi a háznál,a nőknek a fejére tojna.Annak idején megkérte anyósom,hogy ne idegenek foglalkozzanak,inkább férjem gondozza és anyósom is segít ebben.Ma összezörrentünk,mert anyósom rámförmedt,hogy én miért nem figyelem,hogy lejárt valami papírja(nem is tudtam,hogy van olyan papírja).Mondtam nem hiszem hogy ezt nekem kéne figyelni nem az én rokonom.Persze én főzök ,mosok,takarítok rá és az általa + pénzt is mi osztjuk be,de nem hiszem hogy ilyen hangsúlyban kéne ezt mondani.Erre Még jobban nekem ugrott,hogy lehet hogy nem az én rokonom,de én is élvezem a pénzt amihez általa jutottunk.Ez kb 5M,ezért haszonélvezetet kapott a nagybácsi a férjem házából.3M egy örökségből,de mi fizettünk ki 1M tartozást,ami anyósommal közös volt.A havi bevétele úgy 80.000ft.Szóval ez a pénz,amit szerintünk sajnál tőlünk.6éve gondozzuk.Anyósom szerint,ha férjem meghalna,akkor nekem kell vele foglalkozni az 45kg-ommal.Hamar leszarna....Szerintem pedig az ő testvére.Persze ez így leírva egyértelmű,hogy az én dolgom lenne,vagy mégse?Hozzáteszem anyósom is itt lakik nálunk és ő is kapott haszonélvezetet,mert inkább beszállt a házba,minthogy külön költözzön.Szóval ahogy vesszük még ő is itt van nekem mint probléma és akkor még a testvére is az én bajom legyen?(szerencsére csak elmélet,de ezen úgy összeugrott a férjem és anyósom)

2013. júl. 31. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha a férjed meghalna, szerintem onnantól ha nem akarod, nem kötelességed gondozni az anyósod testvérét. Tulajdonképpen így sem lenne az, csak csupán van benned annyi érzelmesség és jóindulat, hogy beleegyeztél és befogadtátok a férjed beteg nagybátyját. Nem értem, hogy ha esetleg a férjeddel történne valami, miért is kéne egyedül gondját viselned annak a személynek akihez tulajdonképpen semmi közöd? Ha anyós, vagy bármelyik másik rokon nem vállalná át tőled, én biztos beadnám egy olyan otthonba, vagy helyre, ahol gondozzák és felügyelet alatt is lenne..
2013. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem kéne tovább gondoznod. De! mivel haszonélvezete van a férjed házán, ezért addig, amíg ő él, ti mehetnétek albérletbe, mert a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Kivéve, ha te lennél a gyámja.

Nagy hiba volt haszonélvezeti jogot adni neki.

2013. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írhattok negatívat is,mert a válaszotokra vagyok kíváncsi,nem az ajnározásomra.Ez nem az első válaszolónak szóló megjegyzés :-) egyébként mi igazából a sógoromra gondoltunk,aki szintén nálunk lakik,mert még csak 17 éves,de már 180cm.Itt igazából a tekintélyen van a hangsúly,mert aki ismer értelmi fogyatékost az tudja,hogy milyen.Azért is volt agresszív,mert az anyja félt tőle amíg vele volt.
2013. júl. 31. 13:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. Szerintem én sem írtam neked semmi negatívat, csak a jogi tényállást. De te tudod.
2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

"Anyósom szerint,ha férjem meghalna,akkor.."

-a fiáról fantáziál így? ő örök életűnek hiszi magát?

2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsi második.Akkor még nem olvastam a válaszod.Általánosságban írtam.
2013. júl. 31. 14:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki mondta ezt a haláleset dolgot,de a férjemmel mi vagyunk ilyenek.Mindkettőnknek van életbiztosítása.Úgy vagyunk vele egyszer mindenki meghal.Lehet hogy kimegyek az útra és belém jön egy részeg sofőr.Nem kell betegnek lenni ahhoz,hogy meghaljunk.Mindenkinek megy a zöld kéz tőlem.2.-neked 2X ment.
2013. júl. 31. 14:11
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

A ferjed testvere neked csak hazassaggal szerzett rokonod, igy megveletlenul se vagy koteles a gondozasara. Mas kerdes, ha esetleg eltartasi szerzodest kotottetek, mert akkor a te dolgod. A haszonelvezet valoban erosebb, mint a tulajdonjog, igy valoban tobb joga van az ingatlanban lakni, mint neked/nektek. Mas kerdes, hogy ha fogyatekos -szellemi fogyatekos- akkor a birosag egy vitas helyzetben nem valoszinu, hogy neki adna igazat.

Ha a ferjed meghalna, a gondozasa az anyara maradna, ha o meg eletben lenne, illetve a testvereire maradna. Amennyiben nincs elo verrokona, ugy az allam gondozza majd. De semmikeppen nem a sogorno, ha az nem akarja.

2013. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Mentálisan sérült ember gondozásához nem rokonok, hanem szakember kell. Én helyet keresnék neki, ahol ellátnák, állapotának megfelelően. Ez ma már nem börtön, ahová benyomják az embereket. Lehet találni korrekt szép helyet, ahol norálisan kezelik őket. De nem vennék a nyakamba olyan terhet, amit nem bírok el.
2013. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem súlyos a betegsége.Jár dolgozni.Határeset.mondok példákat: nincs pénzértéke és ezért nem tudja beosztani,felkajálta a száraz kutyatápot,nem fürödne ha ráhagynánk,de tud vigyázni még a 17hós fiamra is.Már csak anyósom és sógorom a rokona.
2013. júl. 31. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!