Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » T. Fórum. Van egy nagykoru...

T. Fórum. Van egy nagykoru fogyatékos gyermekem. Állami fogyatékos otthonban él, téritési dij 100% át kifizetetik, a rokontartásra hivatkoznak, és azt mondják, mivel Én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, nekem kell kiegészitenem?

Figyelt kérdés
Igaz-e , hogy a jövedelmem legkisebb nyugdij 2.5 szerese kb 70 e ft feletti részig köteles vagyok kiegésziteni a téritési dijjat?

2016. febr. 17. 10:26
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
miutan kotelezheto vagyok a sajat jovedelmem pl ha 100 e ft akkor 70 e ft-ig kotelezheto vagyok a teritesi dij teljes osszegenek a kifizetesere a ketto kozotti kulonbozet 30 e ft-ig.A fiam nyugdija 91 e ft de a teritesi dij a teritesi dij 100 e ft akkor nekem kel l a hianyzo osszeget hozzaadnom.errol van szo 'olyan mint egy. gyerektartas.Aki feldobja a gyereket azt az allam nem keresi
2016. febr. 17. 19:29
 12/30 anonim ***** válasza:
Tehát akkor 9 ezer forintot kell fizetned?
2016. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
"a sajat jovedelmem pl ha 100 e ft akkor 70 e ft-ig kotelezheto vagyok a teritesi dij teljes osszegenek a kifizetesere a ketto kozotti kulonbozet 30 e ft-ig" ???? ezt nem értem!
2016. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
az elozo valaszironak szanom a kovetkezoket.Orulj neki hogy egeszseges a gyareked'ezert nem ugyanarrol beszelunk.Te biztos nem tudtal volna lemondani semmirol.En felaldoztam azeletem,nem ot evet segitettem mint Te az egyetemi tanulmanyokat fedezted a gyerekednek kb 5 evet.En 40 eve segitem'es. segiteni fogom amig elek.Te erre biztos nem lennel kepes.Sajnalod a fiam nyugdijjat ,18 eves koraban nyugdijjaztak,vagy szerinted aki beteg azzal,mi legyen haljon ehen,legjobb volna ha nem irogatnal
2016. febr. 17. 19:50
 15/30 anonim ***** válasza:
38%
Én értem, és nagyon sajnálom, hogy sérült gyermeked van. Biztos nagyon nehéz lehetett már eddig is, de miért gondolod, hogy én nem tudnék lemondani semmiről? Azért mert ép gyermekeim vannak? Honnan tudod, hogy nem mondok-e le valamiről? Miért csak az a jó szülő,aki sérült gyermeket nevel?
2016. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
ezt ugyhivjak rokontartas,jelenleg 91 eft a fiam nyugdijja az ottonban felemelik a teritesi dijjat 100 e ft-ra azt nekem ki kell egeszitenem most csak 9 eft'de ez minden evben tobb,egyszercsak par even belul nekem csak a 70 eft marad,addig vagyok koteles kifitetni a fiam nyugdijja felett kert osszeget,mert azt. minden evben emelik.az elozo hozaszlok kozul van aki teljesen jol latta a helyzetet,a kerdesem. az lett volna,hogy hatha valaki tud valami jogi megoldast,mert mint irtam, moytanaban szembesultem ezzel En is,hogy az allam,nagyobb emeleseket csinal,mint amit a nyugdijjakon emel ,ez ezert van ez a helyzet.
2016. febr. 17. 20:23
 17/30 anonim ***** válasza:
88%
9 ezer ft miatt háborogsz miközben kap az államtól 91ezret? Sajnálom a fiad, téged is, nagy tragédia de anyósom 38 ledolgozott ev után 35 ezer ft nyugdíjat kapott. Nem tudott tovább dolgozni, 9 sérvműtét volt a háta mögött, lerobbant. Szerintem ekkora összeg miatt nem érdemes bíroságra menni.
2016. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Ha ennyire felháborítónak tartod, megtehetnéd azt is, hogy kiveszed onnan.Szerintem sokkal jobban járnál. Fiad életkorából adódóan feltételezem, hogy már nyugdíjas vagy... ráérnél minden nap elkísérni és érte menni egy nappali foglalkoztatóba....

2016. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
az elozo hozaszoloknak,ettol a korosztalytol ezt a hozzaalast es valaszt lehet varni,biztos lemondtal mar ideig oraig valamirol,de nem egesz eletedben.a masik hozzaszolonak meg azt valaszolom,hogy olyanrol meg nem halottal hogy muszaj volt bevinni egeszsegugyi oko nmiatt es felelotlenseg vola azt onnan kihozni.Igen nem vagyok fiatal barmikor tortenhet velem valami,akkor vele mi volna,Az anyosodnak is biztos mehvolt az oka,hogy annyi lett a nyugdijja..Jelenleg 9 eft amit segitek jovore kitudja mnnyi lessz par even belul egyre tobbet kell fizetnem evente,Kevesebbet biztos nem.Aki nem erintett az eut nem erti,ne akard ,hogy azt kivanjam tapasztald meg mi ez,inkabb ne szolj hozza.Jogi segitseget kertem nem eszosztast
2016. febr. 17. 21:05
 20/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az önkormányzat szociális osztályán kéne érdeklődni, illetve a nyugdíján kívül továbbá felemelt családi pótlékot igényelni ami jelenleg 20300 ft. Abból bőven futná...

Én komolyan mondom irigylem a problémádat!

Az én 23 éves középsúlyos értelmi fogyatékos fiam nem nyugdíjat kap, csak rokkantsági járadékra jogosult,mivel egyetlen napot sem dolgozott!!!Összege : 33.930 ft, ehhez hozzájön a felemelt családi pótlék 20300 ft. Vagyis: 54.230 ft jövedelme van. Tehát, ha az én fiam legalább annyi jövedelemmel rendelkezne mint a tiéd, gondolkodás nélkül otthon maradnék vele ápolásin és nem 3 műszakba robotolnék felváltva a férjemmel, hogy valaki mindig otthon legyen a gyerekkel!Mellette van egy 20 éves nappali tagozaton tanuló egészséges fiam is, aki úgy szintén eltartott. Ha belegondolok milyen messze van még a nyugger kor, elönt az ideg mert valószínűleg meg sem fogom élni mert addigra biztos hogy felemelik 70-75 évre!

Nem tudok egyetérteni a felháborodásoddal. Viszont azt tudom tanácsolni, hogy menj be az önkormányzathoz érdeklődni!

2016. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!