Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mért szeretik jobban a tesómat?

Mért szeretik jobban a tesómat?

Figyelt kérdés

Én 12/l , Ő 14/f.

Anya és Apa nem tesznek különbséget köztünk (vagyis ezt én így érzem), de a rokonok (nagy báty, nagy báty barátnője ,kereszt szülő) nagyon is .

Én vagyok az aki mindig kitakarít, okos, ügyes, szép , mondhatni a jóó gyerek,

Tesóm meg az aki folyamatosan rossz jegyeket hoz haza, aki nem képes takarítani, aki bunkózik velem.

Mégis azt érzem (főleg a nagy bátyám barátnőjénél), hogy jobban szeretik mint engem!

Nagy bátyámék szombatonként jönnek hozzánk, olyankor mindig tesómmal beszélgetnek, hülyéskednek. Engem meg semmibe nem néznek. Mellesleg, tesóm állandóan beszólogat amikor ott vannak a rokonok -.- És a legjobb az egészbe , hogy nem tesznek semmit, csak mondhatni , mosolyognak azon, hogy engem , hogyan szégyenít ...

De viszont amikor nincs otthon a tesóm, akkor olyankor jó vagyok nekik. Én hü@e fejemmel, meg olyankor kedveskedek is nekik, mikor jól tudom, hogy milyen csúnyán bánnak velem.



Szerintetek én már nagyon féltékeny vagyok, vagy a nagy bátyámék kezelik igazságtalanul a helyzetet? Válaszokat előre köszönöm :)


2013. jún. 17. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit érzékeny lélek vagy, ennyi az egész. Rendes tőled, hogy kedveskedsz nekik ilyen érzésekkel is. Szerintem nem direkt csinálják a kivételezést, egyszerűen jobban tudnak egy fiúval bánni. Ha olyan a viszony, akkor megmondhatod nekik, hogy téged ez bánt. Ha nem akkor légy büszke magadra, mert érettebben viselkedsz a korodnál.
2013. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem adtál egy kis önbizalmat :)! Köszönöm!
2013. jún. 17. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő a szimpatikusabb nekik. Van ilyen. Nagyritkán, még a szülők sem szeretik egyformán a gyermekeiket. Ne vedd nagyon a szívedre.
2013. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bátyámmal mindig mindenki tudott beszélgetni, a bátyámat anno emlegették a rokonok, hogy hát igen, ő milyen jó fej. Velem meg mindenki ült mint a sült hal. Néztek angyokat, hümmögtek, és mondták, hogy milyen kuka vagyok, meg hideg, akivel nem lehet beszélgetni. Szerintem nem mindenki tudja megtalálni a hangot mindenkivel. Ez inkább emberfüggő. Nem kell szívre venni. Szerintem téged is szeretnek, csak másként. :)
2013. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyakorlatilag úgy áll a helyzet, hogy mikor jönnek a rokonok, a tesód neked beszólogat, amin mindenki jól mulat, te meg kényszeredetten mosolyogsz...


Bátyád grabancát kapnám el a helyedben, hogy ez nem illő viselkedés, nem érdemelted ki senkivel, és szálljon le rólad. Nem tud más szórakozást kitalálni? Beszélj vele, és próbálj hatni rá! Ha nem megy, jelezd a szüleidnek, hogy téged ez zavar.


A rokonlátogatáson nem annak kéne lennie a programnak, hogy téged piszkál a testvéred... Ha leállítottad, javulni fog a tágabb rokonsággal is a viszonyod.


De nem hiszem, hogy a testvéredet jobban szeretik, mint téged. Te egyszerűen csendesebb vagy, ha ő is ott van, ő meg szállítja a műsort, ezért rá figyelnek. Ne foglalkozz ezzel.


A bátyáddal próbáld megértetni, hogy számodra ez nem vicces, mert ha most nem érteted meg vele, mindig az lesz a szórakozása, hogy téged piszkál, észre se veszi, hogy megbánt vele. Mondd neki, hogy járjon el edzeni, vagy érjen el valamiben eredményeket, és dicsekedjen azzal, ahelyett, hogy téged piszkál. Semmi szép nincs abban, hogy a nála fiatalabb hugát megszégyeníti.


Ha ezzel nem foglalkozik, akkor meg próbálj visszaszólni, vagy elkerülni őt, mikor ott vannak a rokonok.

2013. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó komizó : Már beszéltem vele, és ő mindig azt mondja, hogy ez csak egy 'laza vicc'.... Persze ha vele csinálnám ezt meg akkor azt hiszem ... na mindegy! Köszönöm mindenkinek aki írt :)
2013. jún. 17. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg a bátyuskádnak, hogy legközelebb a kuk@cával szórakozzon. Az sem baj, ha a rokonok hallják.
2013. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!