Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kellemetlen sógorral mi az...

Kellemetlen sógorral mi az istent lehetne már kezdeni?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy a szájába lépek?!😅

Viccet félretéve. A szitu egyre bosszantóbb.

A férjem "kis"öccse Józsika.

Józsika egy f@@@henger. Józsika mindenkit utál akinek egy kicsit jobban megy. Józsika főleg azokat a nőket utálja akiknek jobban megy, esetleg megspékelve egy jó családi háttérrel, magasabban kvalifikált beosztással.

Szóval ez lennék én. Minden érvényes rám így Józsika szemében én vagyok az elsőszámú közellenség.

Kerüljük amennyire lehet, de mégiscsak családtag, így 1-2 havonta látni kell a kis fejét.

Józsikának millió beszólása volt már. Mindig le lett oltva általam is, a férjem által is. A férjem szülei is beszóltak már neki (de Józsika élhetetlen a szülei nélkül, ők meg "kissé" strucc politikát folytatnak. Akkor egy darabig semmi, majd hátulról jövő beszólogatásokat tesz, hogy bezzeg neki milyen sz@r a munkahelyén és milyen sz@r minden. De bezzeg ezek a pénzes szemétládák akik tanultak azért, hogy jobban éljenek. Tűzre velük.

Nőként jobb autód van mint Józsikának? Hát csak egy módon lehet, biztos össze sz@@@d rá a pénzt.

Szent meggyőződésem, hogy lopott már ki a pénztárcámból ki pénzt is.


Már nem tudom mit csináljak/csináljunk. Ráadásul jövőhéten lesz anyósom születésnapja, így megint muszáj vele egy asztalhoz ülni.


tegnap 11:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Semmit se muszáj. Elmentek józsika nélkül beülni valahova. 6 éve nem láttam az élettársam testvérétx aki a szüleikkel él.

Meg lehet oldani, csak akarni kell.

tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem értelek, minek foglalkozol vele?


Én a sógornőmet nem bírom. Okoskodó, mindig mindenhez jobban ért, mindent jobban tud, mindenkit számon kérne, a gyerekeit kvazi a nagyszülők nevelik, de a kéretlen gyereknevelési tanácsokat tudja osztNi.


Mi is 1-2 havonta futunk össze anyóséknál. Egyszerűen nem beszélek vele és kész, köszönök neki, ennyi. Ha valamit kérdez, hozzám szól, tőmondatban válaszolok, kéretlen tanacsra nen válaszolok, reagálok, ha megkérdi, miert úgy csinálunk valamit, ahogy, annyit mondok minden alkalommal, hogy mert rz így nekünk megfelel.


Ennyi. Tojok rá és kész. Te mit foglalkozol vele? Nem kell vele beszélni, váladzolni neki, reagálni ra, mintha ott sem lenne.

tegnap 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele egyáltalán találkozni. Anyósod szülinapján sem. Józsika megköszönti akkor, ti meg egy másik időpontban, vagy ugyanaznap csak más helyszínre szervezitek a köszöntést. És minden más családi eseménykor is így. Vagy elsőként beszélni vele, hogy vagy leállítja magát, vagy többet nem kell egy légtérbe lennetek. Ha nem sikerül így se neki, akkor amit először írtam.
tegnap 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sajna nem ilyen egyszerű. Anyósom ilyenkor a családot át hívja magához. Süt - főz. Voltak már próbálkozásaim ilyenekkel. De mindig kudarcba fulladt.

Így vagy seggfej leszek és nem megyek el, vagy kibírom valahogy.

tegnap 11:53
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Határt húzni senki nem fog helyetted .

Hiába a magasan kvalifikált beosztásod, ha nincs érzelmi taralték, eszköztár, konfliktuskezelés és vitakultúra.

Ja és sosem a másikkal kell kezdeni valamit. Téged zavar, neked kellene magaddal. Leugatni, teljesen kerülni, vannak opciók.

tegnap 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban az én hibám, hogy zavar. Nagy az igazság éreztem, és egyszerűen felbosszant.
tegnap 11:55
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Leírtad a 2 opciót a hozzászólásodnál te is. Választhatsz.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel a stílussal magasan kvalifikált beosztás? 😂

Sorvezető vagy a flex-ben?

tegnap 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Mi a gond kérdező stílusát illetően?
tegnap 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Véletlenül lemaradt egy betű. Na bumm, szörnyű. Remélem, itt még senki nem vétett ilyen hibát, hogy telefonnal elírt valamit. Sajnálom.

Én sem értem, mi a gond a stílusommal. Ilyen vagyok. 🤷🏻‍♀️

tegnap 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!