Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Direkt csinálja ezt a párom...

Direkt csinálja ezt a párom húga vagy valamilyen betegség lehet a háttében?

Figyelt kérdés

A párom húga rendszeresen rosszul ejt ki neveket. A kisfiam nevével sehogy sem boldogul, mert Medox helyett rendre "Madmax"-et mond, aztán gyorsan kijavítja magát,de az se sikerül mindig elsőre. A kislányunknak pedig Miléna helyett rendre "Milenum"-ot mond, de volt már Minka,Manna,Manka,Maléna,minden a gyerek.

Nyílván ez zavar a leginkább, és nem tudom,hogy direkt csinálja-e, mert sokszor más neveket is rosszul mond,pl:

-az anyós férje Jenő helyett gyakran Benő

-az esernyő helyett mindig ejtőernyőt mond

-papucs helyett mamuszt

-csigatészta helyett csigusz tészta

-kígyó helyett "kúgyó"

-patkány helyett patesz

-virsli helyett vursli

-volt hogy egy szkafander ruhás ember képére azt mondta a kisfiamnak,hogy az egy ufó, egy sárkány képére pedig,hogy gyík

-a trolit villamosnak hívja

-a dalmata kutyát pedig úgy írja körül, hogy "bocifoltos izé", "bocifoltos gechi", "bocifoltos hogyhívják", a tacskónkat pedig egyszerűen csak "hosszúnak" hívja.

Ezek mellé pedig átvett sok mémes hülyeséget,amit rendszeresen használ a normál alak helyett, mint "setemény,seteményes tálca", "piramidus" és hasonlók.

Szóval nem tudom eldönteni,hogy ezt direkt csinálja, vagy esetleg valami logopédia probléma, esetleg mentális betegség lehet-e a háttérben?



tegnapelőtt 10:47
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk gimiben volt egy srác, Istvánnak hívták, valahogy mégis ráragadt a "Sztív", mindenki így hívta, őt nem zavarta.

Mondjuk az ilyen "adjunk valami baromi különleges nevet a mi kis különleges gyerekünknek" szülőktől én is agyfaxt kapok.

Nem azt mondom, hogy legyen Béla,Géza, vagy Laci, de basszus, Medox???

A tiktokon van egy hasonló idegesítő csaj, a fiát Kolennek nevezte el, alánya meg Luna.

Ezek szép nevek, de nem itt Magyarországon.

A Luna például nekem is nagyon tetszik (ahogy sok más külföldön használatos név is), de soha nem szúrnék ki annyira a gyerekemmel, hogy itthon ezt adjam neki.

Ez csak a szülők feltűnési viszketegsége, semmi más. És szerintem önzés a javából.

tegnapelőtt 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim válasza:
60%

Volt egy hozzászólásom az elején, de azóta annyi jött, hogy őszintén szólva nem olvasok el mindent. A 21:51-hez fűznék hozzá annyit, hogy teljesen egyetértek veled. Ciprián nevet hallottam a múltkor, ami már lelökte nálam a láncot. Meg is kérdeztem a közös ismerőstől, hogy azok a szülők utálják a gyereküket, vagy miért nevezték el így? :D Világos, hogy nincs közöm hozzá és elnézést kérek bárkitől, aki érintett ebben a témában, csak tényleg... kell ezt ennyire túltolni? :D

Elnézést az OFF-ért is.

tegnapelőtt 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
55%
Utolso, az a te izlesed. Semmivel se jobb mint a masike, izles. Mindenki olyan nevet ad a gyerekenek amilyet akar, a Kolen meg a Medox azert fura mert kulfoldi, volt olyan ido mikor pl a Nikolett volt uj nev es biztos sokaknak ugyanilyen kifogasai voltak ellene.
tegnapelőtt 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
69%
Egy dolog hogy a gyerekek neve idegen. Na de annyi fura szó, amennyi említve van a kérdező hozzászólásaiban az elég sok. Szerintem ez túl mutat a poénkodáson (vagy gúnyolódáson). Lehet, hogy tényleg van egy kis enyhe probléma a háttérben.
tegnap 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
50%
#42, a Ciprián legalább szlàv eredetű.
tegnap 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a párod tesójának ideasztéziája van, vagy legalábbis annak valamilyen alfaja. A kiejtett szó kivált belőle egy más jellegű kifejezésre történő asszociációt. A szinesztézia is ilyen, csak ott a szavak legtöbbször színt kapnak. Az ideasztéziánál a szavak valami más asszociatív jelentést. Esetemben ha valaki azt mondja, hogy "kettő", én egy piskótát képzelek el félig csokiba mártva és akaratlanul is a piskettő kifejezés jut eszembe, csak én nem mondom ki hangosan, mert bolondnak néznének. Van erről amúgy subreddit, olvass utána szerintem, ha érdekel a téma. Érdekes jelenség. A seteményes tálca szerintem meg poén. Főleg ha több fajta krugróf is ráfér.
tegnap 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
73%
Elképzelhető, hogy betűtévesztő. Ami egy agyi zavar. Véletlenül nem diszgráfiás/diszlexiás? Ha 28 éves, lehetséges, már vizsgálhatták is iskolás korában.
tegnap 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
57%

#16-os vagyok, még eszembe jutott pár általam használt szó (van, amelyik magától jött, van amit valahol hallottam és azóta használom):


macska- szisza, cicó, nyervogi

kutya- tyutya

medve- maszi


Írtad kifejezetten a tacskót, én például kisvirslinek hívom.

tegnap 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
64%

Nem jófejség, hanem bunkóság. Lehet lepontozni.


Vagy akik szerint vicces, nekik hogy esne, hogyha Juli helyett folyamatosa Juditnak, Lilinek stb neveznék őt???

tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
32%
Szingli a csaj? :D
ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!