Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Direkt csinálja ezt a párom...

Direkt csinálja ezt a párom húga vagy valamilyen betegség lehet a háttében?

Figyelt kérdés

A párom húga rendszeresen rosszul ejt ki neveket. A kisfiam nevével sehogy sem boldogul, mert Medox helyett rendre "Madmax"-et mond, aztán gyorsan kijavítja magát,de az se sikerül mindig elsőre. A kislányunknak pedig Miléna helyett rendre "Milenum"-ot mond, de volt már Minka,Manna,Manka,Maléna,minden a gyerek.

Nyílván ez zavar a leginkább, és nem tudom,hogy direkt csinálja-e, mert sokszor más neveket is rosszul mond,pl:

-az anyós férje Jenő helyett gyakran Benő

-az esernyő helyett mindig ejtőernyőt mond

-papucs helyett mamuszt

-csigatészta helyett csigusz tészta

-kígyó helyett "kúgyó"

-patkány helyett patesz

-virsli helyett vursli

-volt hogy egy szkafander ruhás ember képére azt mondta a kisfiamnak,hogy az egy ufó, egy sárkány képére pedig,hogy gyík

-a trolit villamosnak hívja

-a dalmata kutyát pedig úgy írja körül, hogy "bocifoltos izé", "bocifoltos gechi", "bocifoltos hogyhívják", a tacskónkat pedig egyszerűen csak "hosszúnak" hívja.

Ezek mellé pedig átvett sok mémes hülyeséget,amit rendszeresen használ a normál alak helyett, mint "setemény,seteményes tálca", "piramidus" és hasonlók.

Szóval nem tudom eldönteni,hogy ezt direkt csinálja, vagy esetleg valami logopédia probléma, esetleg mentális betegség lehet-e a háttérben?



tegnapelőtt 10:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekeid nevével direkt gúnyolódik. A Medoxnál nem is csodálom 🤣
tegnapelőtt 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
77%

Mi a baj? Papucsnak(azoknak a puháknak) és is azt mondom, hogy mamusz. Nem hiszem baj lenne, hogy ezeket mondja.

A gyerekeid nevét én se tudnám kimondani rendesen. Ha ilyen ámerikán divatos neveket választottál, hogy ők szpesölök legyenek emiatt, ne csodálkozz, ha Magyarországon sokan hülyének néznek emiatt, és nem tudják kiejteni a nevüket.

tegnapelőtt 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
47%

18: Fordítva. Idegen neveket, ahogy ejtjük, úgy lehet anyakönyvezni. Pl. Dzsesszika. (kivéve, ha a szülők külföldi származásúak)

De fura, hogy a Richárd anyakönyvezhető, amikor az igazi, magyar szabályok szerinti alakja is benne van az utónévtárban, Rihárd.

Ez a Richárd fura öszvér. Akkor már inkább Richard lenne.

tegnapelőtt 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
56%
A Richárdról azt olvastam, hogy régebb óta adható mint amilyen régi a szabály. Elvileg van még pár ilyen név, pl az Attila. Utólag már nem vették ki őket a listából, de a szabály óta nem fogadnak el olyan új neveket amiknek nem fonetikus a kiejtése. Úgyhogy a Richárdot lehet bárhogy ejteni, szerintem H-val szebb, de Cs-vel is oké.
tegnapelőtt 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
75%

Nagyapam detto ugyanez volt 🤣

Citromot citronynak hivta, a kutya nem ugatott hanem ugaterozott, stb😃

Az egvilagon semmi betegsege nem volt, ertelmes tajekozott ember volt. Egyszeruen szeretett poenkodni.

Inkabb tedd ossze a kezed hogy ez a legnagyobb baj a sogornoddel.

En szemely szerint biztos sokat nevetnek rajta, vagy inkabb vele😃😃

tegnapelőtt 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
73%

"papucs helyett mamuszt"


A mamusz egy létező szó, a szőrös papucs és az a vicces állatformájú plüss izéket hívják annak.


Amúgy vagy viccesnek hiszi magát, vagy gúnyolódik, esetleg rém egyszerű, gyatra a szókincse. Esetleg a hallásával van valami.

tegnapelőtt 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Katona Dius ***** válasza:
60%
Ez lehet vagy valami betegség, vagy egyszerűen letojja, hogy kell normálisan mondani. Vanank olyan szavak, amikre én is "saját" szavakat használok, mert lusta vagyok gondolkodni, mi is a normális neve. Másrészt, ha nem hétköznepi a neve, lehet, hogy egyszerűen nem tudja megjegyezni. Nekem egyik felmenőm volt olyan, hogy az én nevem akkoriban elég ritka volt (Klaudia), és nem tudta megjegyezni. Klódika lettem, amíg élt, így hívott.
tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
25%
Jézusom, itt ti mind fogyatékosok vagytok? Ha ez a kérdés igaz, akkor ez a csaj sem százas, az tuti, már olvasva is felment a vérnyomásom.... Másrészt meg nektek mi a f4sz közötök van ahhoz, hogy más hogy nevezi a gyerekeit? Totál lényegtelen a kérdés szempontjából.
tegnapelőtt 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
42%
28, te is ilyen nevekkel bűnteted a gyereked?
tegnapelőtt 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
45%
28, köze van a kérdéshez. Anyuka csodálkozik, hogy a gyereke nevét nem tudják egyesek megjegyezni. Ez nem egyedi eset lesz, és a gyerek majd utálni fogja, mert annó nem adott wgy becsületes nevet. Én kb a kutyámnak adnék ilyen neveket, de ugyebár a Wattpadan biztos olvasta és tetszett neki
tegnapelőtt 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!