Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Direkt csinálja ezt a párom...

Direkt csinálja ezt a párom húga vagy valamilyen betegség lehet a háttében?

Figyelt kérdés

A párom húga rendszeresen rosszul ejt ki neveket. A kisfiam nevével sehogy sem boldogul, mert Medox helyett rendre "Madmax"-et mond, aztán gyorsan kijavítja magát,de az se sikerül mindig elsőre. A kislányunknak pedig Miléna helyett rendre "Milenum"-ot mond, de volt már Minka,Manna,Manka,Maléna,minden a gyerek.

Nyílván ez zavar a leginkább, és nem tudom,hogy direkt csinálja-e, mert sokszor más neveket is rosszul mond,pl:

-az anyós férje Jenő helyett gyakran Benő

-az esernyő helyett mindig ejtőernyőt mond

-papucs helyett mamuszt

-csigatészta helyett csigusz tészta

-kígyó helyett "kúgyó"

-patkány helyett patesz

-virsli helyett vursli

-volt hogy egy szkafander ruhás ember képére azt mondta a kisfiamnak,hogy az egy ufó, egy sárkány képére pedig,hogy gyík

-a trolit villamosnak hívja

-a dalmata kutyát pedig úgy írja körül, hogy "bocifoltos izé", "bocifoltos gechi", "bocifoltos hogyhívják", a tacskónkat pedig egyszerűen csak "hosszúnak" hívja.

Ezek mellé pedig átvett sok mémes hülyeséget,amit rendszeresen használ a normál alak helyett, mint "setemény,seteményes tálca", "piramidus" és hasonlók.

Szóval nem tudom eldönteni,hogy ezt direkt csinálja, vagy esetleg valami logopédia probléma, esetleg mentális betegség lehet-e a háttérben?



tegnapelőtt 10:47
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Az óvodás társaknak érdekesmódon nem okoz gondot a gyerek nevének a kiejtése. De már írtam egyszer,hogy nem csak az én gyerekim nevét nem tudja kimondani normálisan, hanem az anyja férjét is Benőnek hívja,holott Jenő, Marci nevű gyereket Marcsinak hív, Patrikot Petriknek. Ezekkel a nevekkkel ugyan mi kifogása lehet?

Nem tudja mi az a Dalmata, nem tudja mi az a tacskó, nem tudja mi az a leopárd mint, mert tigriscsíknak hívja, ha forr a víz azt mondja pezseg, az uborkát ubulnak mondja és még sorolhatnám. És ezekkel a megnevezésekkel mi a baja?

tegnapelőtt 16:48
 32/50 anonim ***** válasza:
61%
Neked mi bajod van? Miért kell annyira komolynak lenni? Neki iyg esik jól kimondani a ezeket a dolgokat. A gyerekek amúgy nem oviban, hanem majd iskolaban kezdik egymást csufolni a nevekkel.
tegnapelőtt 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 29, én erre a világra, ilyen emberek közé nem csinálok gyereket, szóval nem, nem "büntetem" ilyen nevekkel. De amikor általános iskolában dolgoztam, SOKKAL cifrább neveket hallottam ezektől (magyaroknál is), és érdekes módon mindenki képes volt a nevükön szólítani őket... Ha egy felnőtt ember a gyerekemet folyamatosan más néven szólítaná, elküldeném a jó kurv4 anyjába! Amint a kérdező írja, más szavakkal is folyamatosan ezt csinálja, szóval nem az ő gyerekei nevével van a gond. Azért vannak a nyelvek, hogy úgy használjuk őket, ahogy kell, különben nem működne a világ!
tegnapelőtt 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
64%

Egyértelműen direkt mondja. Hogy lenne logopédiai probléma, hogy a Medox helyett Madmax-et mond? A filmre utal ezzel, nem véletlenül mondja, azért javítja utána, hogy elvegye az élét a névvel való viccelődésnek. A Richárdot és Patrikot meg angolul ejti ki.


Én is átírok neveket, Bence nevű kollégámat pl. Bencicónak hívtam. Egy idő után már nem, mert jelezte, hogy nem érzi magát cicónak. De ez nem logopédiai probléma, hanem szívattam.

tegnapelőtt 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
40%
34, hány éves vagy? Óvodában szoktak ilyenekkel viccelődni...
tegnapelőtt 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is van ilyen ismerősöm, szörnyen fárasztó értelmezni, hogy mit akar. Nálunk egy kicsit az segített, hogy szó szerint azt tettem amit kért, még akkor is, ha éppen tudtam, hogy mire gondolt valójában. Ez persze nem minden szituációban járható, de olyankor észbe kap egy pillanatra. Sejtjük hogy lehet valami baja, de nincs diagnosztizálva.
tegnapelőtt 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
Ha kijavítod csak pislog rád mint hal a szatyorban, mintha tényleg nem tudná mi micsoda vagy mit hogy kell mondani. Nem tudja pontosan az anyós sem hogy mióta csinálja ezt.
tegnapelőtt 17:45
 38/50 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is. Ezért nem javítom ki. Ha csak megcserél két értelmes szót, akkor azt kapja, amit szó szerint kért. Ha viszont értelmetlen szót mond akkor addig értetlenkedem, amíg ki nem nyögi helyesen. És a "naaa, tudod!"-ra sem engedek.
tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
37%
Lehet amúgy diszlexiás is. Nem tudtok ti mit csinálni vele.
tegnapelőtt 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
56%

De mit javítasz ki pl. a mamuszon? A mamusz szót sokan használják, az egy létező szó otthoni lábbelire. Mit kell azon kijavítani? A patkányt talán azért hívja patesznak, mert neki így viccesebb. Azért pislog, mint a hal, ha szóltok, mert látja, hogy ilyenkor konfliktus van, főleg ha Medoxot Madmax-nek hívta és nem tudja, feszegesse-e tovább a határokat.


Egyértelmű, hogy nem kedveled őt, ő se téged. Nincs értelme betegséget látni bele.

tegnapelőtt 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!