Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Direkt csinálja ezt a párom...

Direkt csinálja ezt a párom húga vagy valamilyen betegség lehet a háttében?

Figyelt kérdés

A párom húga rendszeresen rosszul ejt ki neveket. A kisfiam nevével sehogy sem boldogul, mert Medox helyett rendre "Madmax"-et mond, aztán gyorsan kijavítja magát,de az se sikerül mindig elsőre. A kislányunknak pedig Miléna helyett rendre "Milenum"-ot mond, de volt már Minka,Manna,Manka,Maléna,minden a gyerek.

Nyílván ez zavar a leginkább, és nem tudom,hogy direkt csinálja-e, mert sokszor más neveket is rosszul mond,pl:

-az anyós férje Jenő helyett gyakran Benő

-az esernyő helyett mindig ejtőernyőt mond

-papucs helyett mamuszt

-csigatészta helyett csigusz tészta

-kígyó helyett "kúgyó"

-patkány helyett patesz

-virsli helyett vursli

-volt hogy egy szkafander ruhás ember képére azt mondta a kisfiamnak,hogy az egy ufó, egy sárkány képére pedig,hogy gyík

-a trolit villamosnak hívja

-a dalmata kutyát pedig úgy írja körül, hogy "bocifoltos izé", "bocifoltos gechi", "bocifoltos hogyhívják", a tacskónkat pedig egyszerűen csak "hosszúnak" hívja.

Ezek mellé pedig átvett sok mémes hülyeséget,amit rendszeresen használ a normál alak helyett, mint "setemény,seteményes tálca", "piramidus" és hasonlók.

Szóval nem tudom eldönteni,hogy ezt direkt csinálja, vagy esetleg valami logopédia probléma, esetleg mentális betegség lehet-e a háttérben?



tegnapelőtt 10:47
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
85%
Ha Medox lenne az unokaöcsém neve, én is másképp hívnám. :D
tegnapelőtt 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez betegség miatt lesz.
tegnapelőtt 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
65%
Tehát becézi az embereket. Amúgy a Richard épp érthető angolokat, sőt, franciásan is. A férjem neve is Richard, hol így, hol úgy hívom. A tárgyakat is sokan becezik, azzal sincs probléma.
tegnapelőtt 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
80%
Szerencsétlen gyerekek, hogy lehet ilyen nevet adni nekik? Szörnyű.
tegnapelőtt 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
58%
Irigyellek, hogy csak ennyi gondod van az életbe. Amúgy meg egy karót nyelt, humortalan valaki lehetsz. Itt veled van a gond, nem a kiscsajjal.
tegnapelőtt 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
52%

Én is sok dolgot mondok másként, pedig tudom hogy kell helyesen.

Például: elefánt-efelánt, egyszarvú-eccarvú, paprikás krumpli-krumplikás papri stb.

Ezek vagy rámragadtak, vagy egyszer csak "jöttek" és így használom őket.

Neveket is szoktam sajátos módon becézni, persze ha ez nem bántja a másikat.

tegnapelőtt 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
28%

De a Richard-ot, Ricsárdnak kell ejteni. Ő mondja jól :)

Máriát meg ezerféleképpen lehet becézni. Nekem van Mariska ismerősöm, ő úgy szereti.

tegnapelőtt 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
71%

17


Nem, hivatalosan Magyarországon az ahogy írjuk, úgy ejtjük elv él a neveknel, így a Richard Rihárd lenne

tegnapelőtt 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
74%
Marcit Marcsinak hívni semmiképp sem jófejség...
tegnapelőtt 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
85%

Vannak ilyen emberek. Direkt csinalja.

Fogadd el...

Nekem is van hasonlo haverom. Vicces egy pali.

tegnapelőtt 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!