Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan békíthetném ki anyumat...

Hogyan békíthetném ki anyumat és az unokatestvéremet egymással?

Figyelt kérdés

Anyukám és az unokatestvérem évek óta nem beszélnek egymással. Nem szépítem a dolgokat, az anyukám cseszte el az egészet azzal, hogy unokatesómmal minősíthetetlen hangnemben beszélt, amiért nem értett vele egyet egy családi dologban és azt mondta neki, hogy ebben az életben nem akar vele többet találkozni. Ezt ő már rég megbánta, az unokatestvérem viszont az a típus, aki ezeket halálosan komolyan gondolja és megmondta, ha rá nem kíváncsi valaki, akkor ő nem fog könyörögni. Anyum az ő anyukáján keresztül próbált kísérletet tenni békülésre, de unokatesóm elutasító.

Nekem mind anyukámmal, mind az unokatestvéremmel jó a kapcsolatom. Hamarosan megnősülök és az unokatestvéremet is szeretném meghívni, de attól tartok, hogy nem jönne el, azért, mert anyum is ott lesz. Jó lenne valahogyan békét teremteni közöttük. Szerintetek hogyan lehetne összehozni őket, hogy béküljenek meg egymással?


júl. 13. 11:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

"Ezt ő már rég megbánta, az unokatestvérem viszont az a típus, aki ezeket halálosan komolyan gondolja"


Nézd, én úgy vagyok vele felnőtt embereknél, - még a saját korosztályomnál is, nemhogy a szüleim generációjánál, akik 2-3 évtizeddel több élettapasztalattal rendelkeznek, - hogy komolyan veszem azt, amit mondanak, mert egyébként őket magukat nem tudnám komolyan venni, és nem tudnám tisztelni.


Te magad írtad, hogy minősíthetetlen hangnemben beszélte vele anyukád, és ő jelentette ki, hogy az életben nem akarja többet látni.


Ez szerintem nem sértődöttség és haragtartás az unokatestvéred részéről, hanem egészséges határtartás.


Ettől függetlenül én biztosan elmennék az esküvődre a helyében, ha veled jóban vagyok, anyukádnak köszönnék, a társaságát meg nem keresném, de úgyis lesz elég ember, akivel beszélgethet ő is, én is.


Mi volt annak idején az a családi dolog, amiben nem értettek egyet, és amiből ez a rossz viszony, illetve a kapcsolatmegszakítást fakadt?

júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki 1x szemét volt velem, az elásta magát végleg. Nincsen 2. lehetőség. Nekem az már álszent viselkedésnek minősül.
júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha lassan 2-3. éve nem sikerült, mert kb akkori az első kérdésed akkor talán hagyni kellene békén őket.


Megjegyzem, én tizenkét éve nem beszélek anyámmal, mert minősíthetetlen, amit megengedett pl velem szemben is, csak mert "ő az anyám".


Mondjuk nekem aztán nyolc, én csak jól jártam, amiért ezt a toxic pi..t kiraktam az életemből, más véleménye meg nem érdekel.

júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!