Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan békíthetném ki anyumat...

Hogyan békíthetném ki anyumat és az unokatestvéremet egymással?

Figyelt kérdés

Anyukám és az unokatestvérem évek óta nem beszélnek egymással. Nem szépítem a dolgokat, az anyukám cseszte el az egészet azzal, hogy unokatesómmal minősíthetetlen hangnemben beszélt, amiért nem értett vele egyet egy családi dologban és azt mondta neki, hogy ebben az életben nem akar vele többet találkozni. Ezt ő már rég megbánta, az unokatestvérem viszont az a típus, aki ezeket halálosan komolyan gondolja és megmondta, ha rá nem kíváncsi valaki, akkor ő nem fog könyörögni. Anyum az ő anyukáján keresztül próbált kísérletet tenni békülésre, de unokatesóm elutasító.

Nekem mind anyukámmal, mind az unokatestvéremmel jó a kapcsolatom. Hamarosan megnősülök és az unokatestvéremet is szeretném meghívni, de attól tartok, hogy nem jönne el, azért, mert anyum is ott lesz. Jó lenne valahogyan békét teremteni közöttük. Szerintetek hogyan lehetne összehozni őket, hogy béküljenek meg egymással?


júl. 13. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van az unokatesónak, a toxikus embereket bannolni kell.
júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

"Anyum az ő anyukáján keresztül próbált kísérletet tenni békülésre, de unokatesóm elutasító."


Anyádban nincs annyi gerinc, hogy személyesen tolja oda a pofáját? Közvítítő kell?


"Hamarosan megnősülök és az unokatestvéremet is szeretném meghívni, de attól tartok, hogy nem jönne el, azért, mert anyum is ott lesz. Jó lenne valahogyan békét teremteni közöttük."


Ja, hogy önös érdekek vezérelnek. Szarsz te a kettejük közti viszonyra, csak attól félsz, hogy nem tudsz majd parádézni az esküvőn és, hogy mit fog szólni a falu.

júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: Parádézni? Inkább a szeretteimmel szeretném együtt tölteni az életem egyik legemlékezetesebb pillanatát, úgy, hogy azok épp nem egymást ölik. HA ez önzőség benne, ezt a részét vállalom.
júl. 13. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád - amennyiben komolyan gondolja a békülést - írjon az unokatesódnak PRIVÁT módon, hogy sajnálja, és hogy szeretné rendezni a viszonyt, már csak a közelgő esküvőtökre való tekintettel is. Ezen túl te ne avatkozz be, hívd meg unokatesódat is, aztán majd ő eldönti, mi fontosabb neki. De ne sértődj meg, ha úgy dönt nem jön a fentiek miatt.
júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Felnott emberek, ha akarjak megoldjak, ha nem nem. Ne jatssz baglyot.

2. Anyadtol gaz, hogy unokatestvered anyjan keresztul uzenget. Ha valoban bekulni akarna, egyenesen unokatestveredhez fordulna, gerincesen.

Nalunk sogornom ugyanez, egy eve minosithetetlen hangnemben beszelt velem az egesz csalad (koztuk kisgyerekek) elott, majd haromnegyed evre ra mar babaholmikat vasarolt, amit az anyjaval-anyosommal kuldott el.. holott nem esne le a keze a helyerol, ha irna nekem, hogy beszeljuk meg. De ha nem, hat nem, a gesztus kedves, de nem ez fog minket osszehozni, nem esek tole hasra.

júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább sehogyan ne próbálkozz ezzel. Nekem (mostoha)apám egyik unokatestvére szólt be pár kedves dolgot a "zabigyerek" származásommal kapcsolatban. 12 éves voltam akkor, ennek 35 éve. Azóta nem beszéltem vele, azt sem tudom, él-e még, és nem is érdekel. Ha valaki ki akart volna békíteni vele, előbb udvariasan, majd ha kell, kevésbé udvariasan is megmondtam volna neki, hogy foglalkozzon a saját dolgával.
júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Már sokadik alkalommal van ugyanez a kérdés
júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nincstovább ***** válasza:
87%
Ahogy előttem is mondták, ha anyukádnak fontos lenne a békülés személyesen intézné. Ez nem a te dolgod. Az esküvődre bátran hívd meg, úgyse lesz mindenki mindenkivel jóban, de egy lagzin az értelmesebb emberek tudnak viselkedni. Vagy kibékülnek vagy nem, de ez nem a te dolgod. Túl sokat aggódunk a családunk viselkedése miatt, pedig felesleges. A vízből sosem lesz bor, maximum limonádé. Egyébként meg jogos az unokatestvéred sértődése, aki számodra annyira nem lehet fontos, ha elvárnád, hogy csak miattad kibéküljön anyukáddal.
júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak egy esküvő miatt kibékülni. Sőt, esélyes, hogy az unokatesód el se megy, ha anyád ott van.
júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád őszintén megbánta volna, amit mondott, akkor már évekkel ezelőtt kereshetett volna rá alkalmat, hogy személyesen bocsánatot kérjen az unokatestvéredtől.
júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!