Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le a családom a...

Miért szól le a családom a továbbtanulás miatt?

Figyelt kérdés

8 általános végzettségem van, 3 éve kezdtem el levelezőn az iskolát. Továbbtanulási szándékom van jövőre.

A családom meg ha szóba kerül akkor beszól, hogy 35 éves leszek jövőre, mit akarok én már akkor főiskolára járni. 40 éves leszek mire végzek vele. Humán erőforrás szakra szeretnék menni, azt se tudják, hogy mi ez de leszólják, hogy ezzel nem fogok tudni elhelyezkedni.

Baromi rosszul esik és őszintén sokszor el is bizonytalanodom, hogy tényleg nem éri meg? Tényleg gáz ilyen idősen tovább tanulni és igazuk van?


júl. 10. 20:18
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Fogalmad sincs, hogy miért alakult így az életem. De örülök neki, hogy neked jól alakult és örömöd lelked abban, hogy mást leszólsz.


Egyáltalán nem hisztiztem. Viszont igen, nagyon el tud bizonytalanítani ha nem kapok támogatást.

júl. 11. 10:01
 32/43 anonim ***** válasza:
20%

Ebből is látszik, hogy egy nagy gyerek vagy még.

A tegnapi tippmix nyereményemet feltenném rá, hogy ebből semmi sem lesz.

júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszod 😊
júl. 11. 10:09
 34/43 anonim ***** válasza:
90%
en mar idos vagyok de anno otthagytam a gimnaziumot mert nem volt kedvem hozza. 18 evesen ferjhez mentem es a Gyes alatt mentem tanulni kesobb elvegeztem az akkori gyors es gepiro iskolat (nem gyorstalpalot henm 2 eves szakkepzot) utana elmentem titkarno kepzobe. mire minden meglett 32 eves voltam akkor viszont elmentem egy olyan iskolaba amivel a repulesiranyitason dolgoztam mint tervtabla kezelo. tehat en ugy latom semmi sem felesleges es semmi sem keso. sok sikert kivanok. Mellesleg egy idegen nyelv tenyleg jo abban a szakmaban ha modod van hozza tanulj azt is. en egy nyugati orszagban elek regota itt a HR es ek nagyon jol keresnek sokan otthonrol dolgoznak es valogathatnak a munkakban. Itt nem nagyon meltanyoljak ha egy munkahelyen oregszel meg mert azt tartjak hogy minel tobb helyen szereztel jo referenciakat es tapasztalatokat annal inkabb kapos vagy a munkaero piacon. en tudom hogy nagybetuvel kene kezdeni a mondatokat meg ekezetet kene hasznalni de nem sokat kommunikalok magyarul es ez a kis trehanysag nalam ilyen szinten itt a neten belefer. Anno az en anyam eki egy nagyon rosszindulatu noszemely amikor befejeztem a titkano kepzot azt mondta ezt nem nehez megcsinalni a jo seggu nok altalaban "kifekszik " maguknak a poziciokat. Hat en nem ilyen voltam a jo seggem ellenere sem , szerencsere a csaladom (aki nem az anyam) mindenben tamogatott es orult a sikereimnek es meltanyoltak hogy napi 120km ingazas munka, haztartas es gyerek mellett minderre kepes voltam, ugy hogy kozbe jott egy sulyos mehenkivuli terhessegem is amibol honapokig tartott a felepules. Ne add fel, hidd el megeri!
júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni mindig megéri. Ha nem a szakmában helyezkedsz el akkor is.

Rengeteg általános ismeretet, képességet meg fogsz szerezni. Én csak annyit javaslok: hajrááá

júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy annyiban lehet tényleg igazuk van, hogy nem lesz egyszerű elhelyezkedni vele. El lehet, de abszolút nem az lesz, hogy egyből kapsz munkát meg ilyenek. Az egyetem nem kriptonit már egy ideje, főleg mióta mindenki kb alapból megy középsuli után. (és a középsuli tananyaga is eléggé változott, sok olyan dolgot taníthatnak már ott, ami régen egyetem only volt)


Technikumok közül valami? Körül kell nézni mire van igény arra felé ahol dolgozni akarsz és hogy mibe mennyi időt kell fektetni / mennyi pénz jöhet abból és meddig leszel vele releváns.

Pl nem tudom mi a cél de ~400k/hó bármiféle komoly papír nélkül is elérhető.

júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre 50 leszek, és még sok tanulási tervem van. Hajrá!
júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
33%
Itt Budapesten papír nélkül is könnyedén elérhető 600 ezekrtől felfelé.
júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
38 AS mondanal nekem nehany peldat? 34 es vagyok es mivel 1987 ota nem elek Mo on a mostani fizeteseket en mar nem nagyon tudom hova tenni. kb milyen vegzettseg meg munkakor az amivel 500 tol felfele lehet keresni Pesten?
júl. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel! Te ismered magad a legjobban, te tudod, mihez van kedved. Jelentkezz és csináld meg a sulit! A “büfészak” beszólásokkal meg a nem támogatásokkal ne foglalkozz, ne bizonytalanítson el! Nem vagyunk egyformák. Ha mindenkinek szimpatikus lenne ez a szak, akkor mindenki ezt tanulná.
júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!