Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le a családom a...

Miért szól le a családom a továbbtanulás miatt?

Figyelt kérdés

8 általános végzettségem van, 3 éve kezdtem el levelezőn az iskolát. Továbbtanulási szándékom van jövőre.

A családom meg ha szóba kerül akkor beszól, hogy 35 éves leszek jövőre, mit akarok én már akkor főiskolára járni. 40 éves leszek mire végzek vele. Humán erőforrás szakra szeretnék menni, azt se tudják, hogy mi ez de leszólják, hogy ezzel nem fogok tudni elhelyezkedni.

Baromi rosszul esik és őszintén sokszor el is bizonytalanodom, hogy tényleg nem éri meg? Tényleg gáz ilyen idősen tovább tanulni és igazuk van?


júl. 10. 20:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne foglalkozz velük csináld azt amit szeretnél és érdekel.Sosem késő tanulni.
júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy büfészak. De mérlegelnem kellett, hogy mit szeretnék csinálni, mennyire éri meg, mihez van tehetségem, hogy el is tudjam végezni.

Egy olyan városban élek ahol nagyon sok gyár van a közelben és épülnek is. Sok a vendégmunkás is. Ezért is jött ez az ötlet.

júl. 10. 21:06
 13/43 anonim ***** válasza:
93%
Tanulatlan emberek ilyen megnyilvánulásait figyelmen kívül kell hagyni.
júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%
50 felett se gáz, soha nem gáz a tanulás. Lehet a második, harmadik diplomája az idősebbnek egyébként. Én érettségiztem, aztán 2 éves OKJ, majd dolgoztam. 28 évesen egy másik felső fokú okj aztán emelt érettségit tettem és 30 évesen kezdtem az egyetemet. Egy év múlva végzek gyerek, férj mellett. Van 53,46 stb éves csoporttarsam is, ahogy 29 is. Még menni fogok mesterkepzesre is. És még akarok másod diplomát is. Nincs jobb a folytonos tanulásnak, motivált, ambiciozus leszek tőle, az agyam is munkában van. És neked sem gáz, sit legyél büszke magadra!
júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól meggondoltad, hogy ezt szeretnéd csinálni, el fogsz tudni helyezkedni vele, akkor hajrá. Gondolj bele, hány éve dolgozol, és még hányat fogsz. Legalább 20-at 40 éves korodtól. Nyilván nem akarsz még 20 évet olyan szakmában dolgozni, ami nem igazán vált be.


A másik hogy az egyetemen előnyöd lesz. Felnőttebb vagy, érettebb vagy. Én most 34 vagyok, és ha visszagondolok, egyetemistaként olyan hülyeségeken fennakadtunk. Neked már körvonalazódtak a céljaid, tisztában vagy magaddal, nem fogsz ide-oda kapni.

júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
96%
Én 38 évesen lettem jogász, és 42 évesen kezdtem el jogi munkakörben dolgozni. Előtte is volt diplomám, de nem bántam meg, hogy váltottam.
júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
95%
Az is lehet, hogy savanyú nekik a szőlő (irigykednek) vagy kisebbségi komplexusuk lenne, ha magasabb iskolai végzettséged lenne. Vagy csak simán nem szokás az ő köreikben továbbtanulni. Tanulni sosem késő! A 35 még nem is olyan öreg. Volt olyan évfolyamtársam, aki - korát tekintve - az apám lehetett volna, pedig nappalin végeztem.
júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
94%
Tanulni sosem késő. Ők sikertelenek és rád projektálják.
júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
94%
Mondd nekik hogy hátha 40 éves koromra nem leszek olyan hülye mint ti.
júl. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem késő elkezdeni valamit, hiába mondják azt mások hogy le késtél. Legyél büszke magadra. Legalább komoly hozzáállással rendelkezel.
júl. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!