Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más első generációs értelmiség...

Más első generációs értelmiségi is van, akinek sok témát tekintve kicsit elborult a családja és nehéz velük beszélgetni?

Figyelt kérdés

Én közgázt végeztem és ebben is dolgozom. A munkám miatt is nagyon fontos, hogy átlássam a világ és különböző rendszerek (pl. a világgazdaság, pénzügyek) működését. Gyerekkoromtól kezdve nagyon szerettem olvasni, talán ez "mentett meg" és ezért mondták még a szüleim is, hogy menjek gimibe inkább, aztán egyetemre. Apukám egy alkoholista udvari sepregető, anyukám gyári munkás, a tesóm pedig bolti eladó. Nehéz velük sok mindenben, mert mindenféle összeesküvés elméleteket elhisznek. A nagyszüleim (anya szülei, akik még élnek) és apukám fideszes, úgyhogy tőlük folyamatosan hallani a fideszes összeesküvés elméleteket, amikkel a Hír Tv-n és hasonló helyeken találkozni, a háborúval és a világpolitikával kapcsolatban. Apukám részegen még egy csomó másik baromságról is beszél, a chemtrailről, hogy azzal szórnak minket a repülőkről, de néha még a gyíkemberekről is vagy hogy a magyarok az űrből jöttek ide. Nem vicc. Anyukám oltásellenes, vírustagadó és ez mellett hisz a "great reset" összeesküvés elméletben is, hogy majd nemsoká elveszik minden embertől a vagyonát. Szerinte nem szabad állampapírt venni, mert úgy is elveszik, de aztán amikor beszéltem vele erről, akkor mégis vettünk neki, szóval egy picit még lehet vele "tárgyalni". Mondta, hogy ne oltassam be magam a covid ellen, mert terméketlen leszek tőle és hasonlók, szóval képzelhetitek. Tavaly csak azért szavazott a Mi Hazánkra, mert nekik is volt valamennyi oltásellenes és vírustagadó megnyilvánulásuk. Még a testvérem ezeket tekintve a legnormálisabb, de nem igazán olvas híreket, a szüleimmel lakik még és elhisz ő is anyának pár dolgot.


Sajnos amikor hazalátogatok, akkor az idő egy részében mindig ilyen témákról kell beszélni, mert felhozzák. Másnak is van hasonló családja, vagy csak én vagyok "megáldva" ilyennel?


2023. jún. 26. 09:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
7-esnek: szerintem se kéne arra biztatni, hogy szégyellje a családját.
2023. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Bár nem vagyok értelmiségi, de az én családomban is van ilyen összeesküvés hívő személy. Vannak szenny oldalak, és ezekről olvasgassa össze a baromságokat. Válogatás nélkül elhisz mindent, amit ezeken a hulladék helyeken olvas. Ezeket a forrásokat kellene betiltani.
2023. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

Jó kérdés, hogy mit kellene betiltani. Én a Covid-járvány idején éreztem úgy, hogy néhány oltásellenes véleményvezért meg kellene büntetni, mert emberek ezrei haltak meg a hülyeségeik miatt. Meg amikor fenyegették az országos tiszti főorvost, mert annyira elborult az agyuk. A szólásszabadságra való hivatkozással engedik ezeket a hülyeségeket terjeszteni. Igen ám, de anno ezt mondták Hitlerről és a nácikról is, az eredmény meg közismert.

Ma már a konteók időnként a politika fősodrába is bekerülnek. Az USA-ban a két évvel ezelőtti capitoliumi ostrom főleg a konteók miatt következett be. Az alelnök alig tudott kimenekülni, mert meg akarták lincselni.

2023. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Van, amiben nem értünk egyet, de nem hiszem, hogy az iskolai végzettség lenne az oka. Ez akkor is így lehetne, ha ők is diplomásak. Hiszen egy csomó diplomással nem értek egyet, és köztük is vannak bőven totál elvont, a valóságot megkérdőjelező emberek.

De egyébként nem szoktunk vitázni. Nagyon sok minden van, amiről lehet beszélgetni, és így nem arról szoktunk, amiben tudjuk, hogy totál más a véleményünk.

2023. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
#13: sokkal többen haltak meg az egészségügyi ellátás leállításától, az egész nyugati világban még most is 20%-al emelkedett összhalálozás van, pedig már "nincs covid".
2023. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

"Szerinte nem szabad állampapírt venni, mert úgy is elveszik"



Hát, mondjuk ezt még meg lehet érteni...

Ugyanezek az "úriemberek" lenyúlták egyszer a magánnyugdíj megtakarításokat... szóval ÉN nem vennék állampapírt.


Én ha olyan társaságban vagyok, nem feltétlenül család, akikkel nem értek egyet, akkor csak csendben vagyok, nem állok le vitatkozni, fölösleges. Ha megtehetem, nem keresem a társaságukat. Ha pedig nem, akkor általános témakról csacsognék csak.

2023. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerencsére, ennél több esze van a legtöbb rokonomnak, mint,hogy ilyeneket elhigyejenek, pedig egy részének nincs diplomája. De van diplomás, aki látja, hogy problémája van a gyerekével és mégsem viszi nevelési tanácsadóba sem, pedig olyan munkája van, amiben szakemberek garmadájával működik együtt, úgyhogy ki tudná lobbizni, hogy viszonylag hamar sorra kerüljenek, de baxik rá és csak teszi szét a kezét, hogy nem tudja, miért ilyen. Az egyik szülőm gyerek mellett 2x is lediplomázott, ő is első degenerációs, és most mondom, hogy attól, még, hogy diplomás, ugyanolyan tajparaszt, mint akit most szalajtottak a "maunyikasóból".Szóval nem papírfüggő, kérdező.
2023. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az értelmes ember mindig kételkedik.

Nem hisz el semmit 100%ban.


Mivel nem látsz mindent, nem tudhatod mi az igazság.


A gazdaságot pedig simán manipulálják a leggazdagabbak.


Azt, hogy vannak e ilyen csoportulások arra sem tudsz egyértelmű választ adni.


Politikai pártok is vannak, akkor háttérhatalom is lehet, ahogy a leggazdagabbak is papíron azok.

2023. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Alapból akik értelmiségiek azok nem reklámozzák ezt magukról, mert picit olyan fellengzősen hat, és papíron azért értelmiségi, mert van annyi esze hogy pl nem illik.
2023. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!