Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más első generációs értelmiség...

Más első generációs értelmiségi is van, akinek sok témát tekintve kicsit elborult a családja és nehéz velük beszélgetni?

Figyelt kérdés

Én közgázt végeztem és ebben is dolgozom. A munkám miatt is nagyon fontos, hogy átlássam a világ és különböző rendszerek (pl. a világgazdaság, pénzügyek) működését. Gyerekkoromtól kezdve nagyon szerettem olvasni, talán ez "mentett meg" és ezért mondták még a szüleim is, hogy menjek gimibe inkább, aztán egyetemre. Apukám egy alkoholista udvari sepregető, anyukám gyári munkás, a tesóm pedig bolti eladó. Nehéz velük sok mindenben, mert mindenféle összeesküvés elméleteket elhisznek. A nagyszüleim (anya szülei, akik még élnek) és apukám fideszes, úgyhogy tőlük folyamatosan hallani a fideszes összeesküvés elméleteket, amikkel a Hír Tv-n és hasonló helyeken találkozni, a háborúval és a világpolitikával kapcsolatban. Apukám részegen még egy csomó másik baromságról is beszél, a chemtrailről, hogy azzal szórnak minket a repülőkről, de néha még a gyíkemberekről is vagy hogy a magyarok az űrből jöttek ide. Nem vicc. Anyukám oltásellenes, vírustagadó és ez mellett hisz a "great reset" összeesküvés elméletben is, hogy majd nemsoká elveszik minden embertől a vagyonát. Szerinte nem szabad állampapírt venni, mert úgy is elveszik, de aztán amikor beszéltem vele erről, akkor mégis vettünk neki, szóval egy picit még lehet vele "tárgyalni". Mondta, hogy ne oltassam be magam a covid ellen, mert terméketlen leszek tőle és hasonlók, szóval képzelhetitek. Tavaly csak azért szavazott a Mi Hazánkra, mert nekik is volt valamennyi oltásellenes és vírustagadó megnyilvánulásuk. Még a testvérem ezeket tekintve a legnormálisabb, de nem igazán olvas híreket, a szüleimmel lakik még és elhisz ő is anyának pár dolgot.


Sajnos amikor hazalátogatok, akkor az idő egy részében mindig ilyen témákról kell beszélni, mert felhozzák. Másnak is van hasonló családja, vagy csak én vagyok "megáldva" ilyennel?


2023. jún. 26. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötelező olyan emberekkel tartani a kapcsolatot, akik kártékonyak rád nézve. Az értelmiségnek ez az egyik alapja, amihez papír sem kell, csak józan ész.
2023. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kártékonynak nem mondanám, tegnap is elmentünk anyával és a tesómmal a városba ebédelni, sétálni, fagyizni és nem jött fel semmi ilyen, szóval vannak jobb és rosszabb napok.


Felőlem olyan is válaszolhat, akinek nincs diplomája és élt át hasonlót, nem erre akartam kihegyezni a kérdést. Kérem a diploma nélküliek ne ezen húzzák fel magukat és ne ezen lovagoljanak. Köszi!

2023. jún. 26. 09:13
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem az ő szemükben te vagy az elborult :))

Amúgy a great reset szerinted mitől összeesküveselmélet?

Ha valóban figyeled a világgazdaságot, látod, hogy minden arra megy, hogy az összes ingatlan nehány kézben legyen, lakóingatlanok, szolgáltatóépületek, termőföldek. Bérelj autót, biciklit, rollert, bérelj zenét, könyvet, és filmeket, bérelj tárhelyet, felhőszolgáltatást.

2023. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
34%

Az én esetemben ugyan nem ennyire durva a helyzet, de én is átéltem már hasonlót. Édesapám alapvetően egy nagyon intelligens, értelmes ember viszont ő csak szakközépet végzett. Én jelenleg gimnazista vagyok, ráadásul az ország egyik top sulijába járok, tehát kell tanulni rendesen.

Bármikor megosztom apukámmal az emelt érettségikkel/ egyetemmel kapcsolatos félelmeimet -a tanulást illetően- ő egyszerűen nem képes értelmezni, mivel el sem tudja képzelni mennyire monoton, unalmas sokszor az órákon át tartó tanulás (annyira hogy lehoz az életről általában🙃) na meg hogy micsoda anyagmennyiségekről beszélünk…

A “nehezebbik” eset ilyen szempontból nálunk inkább a tágabb családban egy házaspár, akik pedig mély összeesküvés hívők. Emelett természetesen polihisztorok, mindenhez IS értenek, és mindennel kapcsolatban megmondják neked a tutit; legyen szó akár a vírusok molekuláris elemzéséről, a vakcinák élettani hatásáról, vagy akár a megfelelő szigetelési technikáról😃

2023. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerencsére a családtagjaim nem ilyenek, de ismerősök közt vannak hasonlóak. Együttérzésem.

Azt én is megfigyeltem, hogy a konteókra fogékonyabbak a kevésbé művelt emberek.

2023. jún. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3. Ezeket nem valami titkos háttérhatalom és konkrét emberek irányítják. Egyszerűen így néz ki a kapitalizmus a generációs tőkefelhalmozás miatt. Ha akármelyikünket odahelyeznénk abba a vagyoni és hatalmi helyzetbe, mi is ugyanezt csinálnánk, mert az emberi természet alapján működik a rendszer. Például akik sírnak, hogy nincs saját lakásuk sem, ha kapnának több száz millió forintot, ők sem állnának meg egy ingatlan vásárlásánál, az egy nem lenne elég nekik, hanem ugyanúgy elkezdenének felhalmozni ingatlanokat (is). A vagyon arányaiban egyre nagyobb részben egyre kevesebb embernél koncentrálódik. Bár egyébként a tömegek gazdagodása és jóléte is elég sokat javult az évtizedek alatt és ha valaki visszamenne néhány évtizedet az akkori életbe, szerintem már másnap menekülne vissza a jelen kényelmébe és jólétébe inkább. Arról lehet vitatkozni, hogy a mostani rendszer jó-e és különböző törvényekkel akár gátat is lehetne szabni ennek, vagy máshogy tenni a növekvő egyenlőtlenség ellen, mielőtt ez megint felrobban. Ez lehetne egy társadalmi vita és lehetne a tudatosságot ezzel kapcsolatban javítani, de nem konkrét gonosz emberek állnak mögötte, akiknek valami gonosz tervük van.


A legtöbb összeesküvés elmélet arra fut ki, hogy valami ilyen dolgot egy ember vagy valamilyen szűk kör irányít, miközben nem. Mert ez egy tök egyszerű és biztonságos kis világmagyarázat, hogy a gonosz X vagy a gonosz X csoport irányít mindent, hiszen ad egy biztos pontot, akiket lehet utálni. Közben pedig pont ettől félelmetes a világ, hogy nem nem X ember vagy X csoport áll mögötte. Hanem mi mindannyian. A milliónyi ember és ezek átláthatatlan és irányíthatatlan erői mozgatják (mármint az emberek vágyai, kapzsisága, ambíciója, előrejutási vágya, amiket hagy a rendszer többé-kevésbé szabadon szállni). Ez a gondolat még tudat alatt is sokkal félelmetesebb vagy megfoghatatlanabb a legtöbb embernek és ezért gondolnak mögé konkrét embert vagy csoportot.

2023. jún. 26. 09:32
 7/19 anonim ***** válasza:
31%
a legegyszerűbb ha hazalátogatás helyett inkább az új, művelt, értelmiségi haverokkal lógsz, és akkor nem kell gondolni sem az alantas és buta családodra. négyes neked is ajánlom ezt a módszert, az ember sosem kezdheti elég korán az értelmiségi létet. különben is gondolj bele milyen ciki lenne, ha a kis osztálytársaid rájönnének hogy az apukád nem valami menő elitgimnáziumba járt és nem az orvosi fizetéséből tette lehetővé, hogy te meg igen.
2023. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7. Kértem, hogy ne erre futtassuk ki a dolgot, hogy ki az értelmiségi és ki nem. Biztos tudsz normálisan is válaszolni.
2023. jún. 26. 09:38
 9/19 anonim válasza:
54%

Kedves 7!

Képzeld el, mindenki tudja, és láss csodát nem néznek ki emiatt😱 Én pedig egy percig sem mondtam hogy szégyellném, bár mindenkinek ilyen édesapja lenne!

Plusz semmi baj, nem vagyok dühös rád az utolsó mondatod miatt. Tudom, hogy azok számára, akiknek nem sikerült saját kútfőből bekerülni egy olyan intézménybe, ahová 8-9-szeres a túljelentkezés, teljességgel elképzelhetetlen hogy valaki képes rá☹️

2023. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
16%
Szóval nem tudlak hibáztatni, csak annyit akartam mondani😘
2023. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!