Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne elfogadni, hogy...

Hogy lehetne elfogadni, hogy egy ilyen lány került a családba?

Figyelt kérdés

Második házasságomban élek, 2 éve házasodtam a drága feleségemmel, mindkettőnknek felnőtt gyerekeink vannak. Az ő legkissebb lánya még velünk él, 23 éves. Azt előre leszögezném, hogy nem zavart a személye sosem, nem azzal van bajom, hogy nem tudom elfogadni a feleségem első házasságából született gyerekeit. Mindhármukkal kijövök. Viszont a legkissebb, velünk élő lányával nagyon sok probléma volt és rengeteg szégyent hozott ránk.


Elöször is tudtuk hogy van egy barátja, volt is nálunk párszor a férfi. Azt mondták éppen válófélben van. Ezt elfogadtuk. Aztán egyszer csak megállt a kapunk előtt egy autó, kiszállt egy nő és elkezdett táskákat és böröndöket átdobálni a kerítésen. Mint kiderült ő a lány barátjának a felesége volt, és ezek szerint nem tudott róla, hogy válófélben lennének. Szimplán a feleségem lányával csalta őt a férje, amiről hónapokig nem tudott. Vagyis a lány tönkretett egy házasságot és szétrombolt egy családot. Merthogy a férfinak és a feleségének 2 gyerekük is van, akikről említést sem tettek nekünk. És igen, a lány tudott erről végig, nem arról van szó, hogy a férfi őt is és a feleségét is átverte volna. A feleségem átbeszélte vele a dolgokat és mindent elmondott neki.


De azután a férfi jött, összeszedte a cuccát és hazament. De tartották a kapcsolatot a "nevelt lányommal". A feleségem és én is rengeteget beszéltünk neki, okosítottuk, hogy hagyja ezt a férfit. Azt persze mondanom sem kell, hogy milyen lett a hírnevünk és az egész családunk megítélése az eset után.


Néhány héttel később pedig errebis rátettek egy lapáttal. A feleség ugyanis szembesítette őket egymással, hogy a férfi szemtől szembe válasszon közülük. A férfi pedig a feleségét választotta, szemébe mondta a nevelt lányomnak, hogy a feleségével akar maradni, ő csak szexre kellett neki. Ráadásul az esetről videókészült, ami facebookon körbejárt és mindeki látta. De ezután a feleség mégis kidobta a férjét és mi történt? A nevelt lányom visszavette. Azután hogy a szemébe mondta hogy a feleségét szereti, ő csak szexre kellett neki. Pedig elhihetitek, hogy ezt a példát látta, a feleségem igenis a női méltóságra és tartásra nevelte. Szóval összeállt egy ilyen kétszínű alakkal, aki csak azután jött hozzá, hogy a felesége kidobta. És most nálunk laknak. A feleség felajánlotta, hogy ha nem látogatja a gyerekeket, akkor nem kell gyerektartást fizetni, a férfi pedig elfogadta, mondván úgyse a gyerekere költené, a lány pedig támogatja a döntést mert amúgy se kíváncsi a másik nő gyerekeire. Szintén nem ezt a példát látta sem az anyjától, sem tőlem, sem másról a családban. De még arról is lehetne beszélni, hogy még a botrány kitörése előtt a lány többször is kapott pénzt a barátjától. Tehát ez a "férfi" a szeretőjétől nem sajnálta a pénzt, de a gyerekeitől igen.


Olyan emberek ők ketten, amitől óvni igyekeztünk az összes gyerekünket és aminek az ellenkezőjére lettek nevelve. A feleségem is marcangolja magát emiatt. Szereti a lányát, de neki is sok ez egyszerre. Neki is és nekem is sok idő kell ahhoz, hogy megemésszük ezt, amit a környezetünk általános rosszállása is megnehezít. Az én lányom például szóba sem áll a nevelt lányommal, megmondta neki, hogy feleségként undorítónak tartja amit csinált. A lány és a barátja pedig mindennek elmondták az én lányomat a véleménye miatt. Nem is nagyon jön látogatóba azóta. És meg is értem. Az hasonló habitusú embereket kerülni szoktam/szoktuk, de ő a család része és ezt el kell fogadnom, csak azt nem tudom hogy hogyan fogadjam el?



2021. febr. 9. 08:49
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
91%

A 3-as tökéletesen leírta, amit gondolok. Valóban, a vélt erkölcsi magaslatról le kellene szállni.

És egy bocs-off: nem egyenlőre, hanem egyelőre.

2021. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
85%
Plusz: nem “egy ilyen lány került a családba”, hanem ő már benne volt és benne is marad. Nagyon durva, ahogy ez egészet nézed.
2021. febr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
32%
32-es, na pont ezt akartam írni. Ebbe a mozaikcsaládba a kérdező (meg a gyerekei) ugyanúgy bekerült, mint a lány. Nem, nem védem, egy mocskos qrvának tartom, de ez akkor is így van. Nem olyan miatt kellene degradálni, ami nem igaz. Az ellen bezzeg meg nem képes szót emelni, hogy a lányka a nyakukra költöztet egy (patkány) embert.
2021. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
68%

33-as kommentjén én elgondolkodtam, mert kicsit durvának találtam a mocskos qrva jelzőt.

De végülis a qrva valamilyen szinten igaz rá, ugyanakkor több dolgon is elgondolkodtam...

Milyen lehet ennyire mozaikcsaládba felnőni?

Miért van otthon 23 évesen?

Tán folyamatos megfelelési kényszere volt a testvérei és féltestévrei sikerei láttán, és most végre talált egy férfit akinek kellett - ha szexre is?

Egy olyan családba nőtt fel, ahol a nevelőapja konkrétan azt kérdezi IDEGENEKTŐL és falubeliek véleményére adva, hogy miként viselje el azt, hogy a nevelt lányát kell befogadja... holott ő már eleve ott volt, és talán még kevésbé is jövevény mint a nevelt apja (legalábbis ha az anyja házába költöztek össze).


Őszintén szólva nem tudom érdemes-e bárkit degradálni a történetbe, de én szeretném megérteni a lány nézőpontját is. Mert szerintem anélkül nem lehet és nem is kell ítéletet mondani.

A kérdező és felesége áldozathibáztató magatartása (ahol fejtegeti, hogy ők bizony semmit nem rontottak el, jóra nevelték) szinte már szánalmas.


Az pedig, hogy a kérdező saját lánya már szóba se állna a féltestvérével és ezt helyeseli is a kérdező (" Az hasonló habitusú embereket kerülni szoktam/szoktuk") pedig szintén szánalmas. Ennyi erővel senki a földön a másikkal, mert Teréz Anyán kívül mindenki álszent?

2021. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
46%

34, a kérdező két éve házas, a lány vszeg már akkor is felnőtt (vagy aközeli) volt, mikor megismerkedtek a szülők. Szóval aligha volt megfelelési kényszere a mozaikcsalád felé.

Persze anyuka múltjàt meg a válást nem ismerjük, lehet apakomplexusos a "kislány", de inkább csak simán naiv és törtető, akit nem érdekel, hogy másokon gázol át, és lebeg a lila köd a szeme elött a nagy szerelemtől.

2021. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
48%

34-es, senki sem kérte, hogy érts velem egyet, nem nagyon értem azt sem, mi közöd a véleményemhez. Neked is van egy, minek kellett belekötni az enyémbe? De akkor megmagyarázom: pont nem fogom szegény lánykát áldozatnak tartani és nem, nincs SEMMI mentsége arra, hogy bepofátlankodott egy házasságba. Nem, nem kevésbé hibás egy fikarcnyival sem a tetű “férfinál”, mert belement a játszmába. És erre nehogy már az legyen az ok, hogy “mozaikcsaládban nőttem fel”. Milliónyi nő élt abban, nem kóser mostohaszülőkkel is, mégis képesek voltak tiszteletben tartani, ha valakinek párja van. Igen, akkor is, ha esetleg az illető mozdult rájuk. Az ilyet tisztességes NŐ elutasítja, 23 évesen nem kislány már.

Egyébként abban nincs semmi, hogy még otthon lakik, a mai lakás- és albérletárak mellett. Nem ez ott a baj.

A kérdező ettől függetlenül szintén szánalmas, főleg azért, hogy itt picsog, ahelyett, hogy kiállt volna, hogy “nem, ez az ember ide nem költözik, felnőtt, oldja meg a gondjait”.

2021. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

36-os:

Most nem rólad van szó...

2021. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Akkor legközelebb ne velem kötözködj, mert más a véleményem. Az én kommentemet emlegetted, innentől ne neked álljon már feljebb légyszi.
2021. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
77%

38-as:

Azt írtam, hogy elgondolkodtam a kommenteden. De nem veled kötekedtem, hanem MINDENKINEK írtam le a véleményemet.

2021. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
87%

"Arra várnak, hogy a felesége kifizesse a házukból és akkor akarnak külön menni."


Tehát a következő évtizedekben nálatok fognak lakni.

Ügyes!

2021. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!