Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem képes elfogadni a...

Anyám nem képes elfogadni a barátnőm (én is lány vagyok). Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a barátnőm is ennyi. 3 éve együtt vagyok vele, és eddig tök jól sikerült is ezt eltitkolni, de anyám mentalitása miatt véletlen elszóltam magam.


Röviden annyi, hogy múltkor beszélgettem anyummal kettesben és elkezdett a barátnőmre megjegyzéseket tenni (le elmebetegezte, lecsúnyázta, és kb negyedórán keresztül ecsetelte hogy "nem normális" a csaj), mindenzt azért, mert megosztott a barátnőm egy képet a facebookomon (semmi durvát, csak egy sima képet rólunk). Én pedig elszóltam magam, hogy együtt vagyok vele, szóval hagyja békén.


Azóta brutálisan eldurvultak a dolgok, ha hazamegyek anyumat meglátogatni, mindig csak az XY a téma, hogy együtt vagyok e még vele, mikor dobom már, meghogy őrültek vagyunk, folyton a barátnőm külsejére tesz megjegyzést, miközben teljesen normális, átlagos kinézetű lány. Amúgy miután kiderült a titkom, az volt az első, hogy anyám megírta apámnak (apum külföldön él). De apám teljesen jól fogadta ezt az egészet, ő mikor hazajött, a barátnőmmel is megismerkedett, teljesen jól kijönnek.

Viszont barátnőmnek már lekellett tiltania anyumat, mert anyám elkezdett neki üzeneteket írogatni, egyre durvábbak, megfenyegette, hogy ne jöjjön a közelembe, meg tűnjön el az életemből...


Annyira rosszul érzem magam anyum miatt, nem tudom miért csinálja ezt... kb 14 évesen előálltam neki azzal, hogy én nem vonzódom a fiúkhoz egyáltalán, akkor csak annyit mondott, hogy "majd kinövöd". Hát nem nőttem.


Szeretem a barátnőmet is amúgy, és nem fogok vele szakítani csak azért. Viszont nem akarok rossz viszonyban lenni sem az anyámmal, de nem tud leállni, és akárhányszor csak hazalátogatok, mindig az XY a téma, és mikor rám ír, akkor is csak erről tud beszélni.


2018. ápr. 13. 11:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
66%

Kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni, de most mást nem tudok tenni.

Anyukád vagy a barátnőd?

2018. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Anyumat meg a barátnőmet is szeretem, nem akarok választani. Viszont, ha ez a barátnőm nem lenne, valószínűleg később lenne másik lány. Őt is ugyanúgy terrorizálná, mivel látszólag nem tudok egy ilyen dolgot végtelenségig eltitkolni előle.
2018. ápr. 13. 12:09
 3/40 anonim ***** válasza:
67%
anyád az elmebeteg
2018. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
Le kell vele ülni, és meg kell vele beszélni a dolgot. El kell mondanod, hogy ez ellen nem tudsz, te se és ő se semmit tenni, te a saját nemedhez vonzódsz, és ezt ell kellfogadnia.
2018. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
82%

Én automatikusan kevesebbet látogatnám anyámat, ez van (illetve én nem vagyok kedves ember, csak önző, én személy szerint egyáltalán nem látogatnám, ha tönkreteszi az ott töltött időmet és bántja azt, akit szeretek). Nagyon durván beleavatkozik az életetekbe, pedig ti nem csináltatok semmi rosszat. Ha ez így megy tovább, ki lehet rá hívni a rendőrséget, fenyegetőzés, úristen... Ha húzza a száját, OK, van ilyen, de amennyire rápörög, az beteges.


Nem hiszem, hogy tudnál rá hatni, az a helyzet, még a kapcsolat megszakításából nézem ki a legtöbbet, de persze akkor azzal fog jönni, hogy a lány elmart tőle vagy tudomisén...


Megszállott és nem hat rá semmi, a leírás alapján. Mi az, hogy nincs más témája? Tényleg beteg. Magának se tesz jót ezzel az oktalan mániával...

2018. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki és az volt a reakciója, hogy "Nem vagy normális, feleslegesen jártál pszichológushoz ha még az se segített rajtad"

(Régebben kellett járnom, depresszió miatt, szóval arra érthette)

2018. ápr. 13. 12:35
 7/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért sajnálom anyumat, hogy ilyen, de úgy néz ki tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha egy időre nem látogatnám.
2018. ápr. 13. 12:37
 8/40 anonim ***** válasza:
82%

A történet szempontjából lényegtelen, hogy melyik nemhez vonzódsz. Az anyád utálja a párodat és folyton bántja, undorító stílusban beszél róla, ellene uszít téged. Tipikus sz@rkeverő anyós.

Választhatsz, hogy vagy kiállsz a párod mellett, vagy hagyod, hogy szétzilálja a kapcsolatotokat. Érvekkel úgysem fogod meggyőzni, tehát jobban teszed, ha csökkented a találkozások számát.

2018. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%

Anyukád kőkeményen homofób, és nem bírja elviselni, hogy az ő lánya leszbikus. És nyilván nem lát ilyenkor tisztán, a barátnődet tartja hibásnak, úgy érzi "megfertőzött téged" és abba bele se gondol, hogy ha a barátnődet el is űzné, te akkor sem változnál. Ha tényleg jó kapcsolatot akarsz vele ápolni, szerintem az egyetlen, amit tehetsz: meg kell vele értetni, hogy a melegek is UGYAN OLYAN EMBEREK. Nulla különbséggel (az egyetlen dolog ahol különbség van, az már úgysem rátartozik, ugyanúgy nem, mint ha barátod lenne). Nem gonoszabbak, nem büdösebbek, nem butábbak stb. Amíg ezt nem érti meg, nem nagyon lesz előrelépés. Nyilván ha te magyarázod neki, nem nagyon fogja meghatni, apud mindenképp segítsen ebben, és meglehet kérni nem homofób ismerősöket is, hogy beszéljenek vele, lássa, hogy ebben SEMMI ROSSZ NINCS.


Sok sikert anyukádhoz, és kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok a barátnőddel!


19/f

2018. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell választanod anyukád és a barátnőd között, mert ez egyértelmű, anyukád téged sehogy sem fogad el más nővel. Nem is hinném, hogy a jelenlegi barátnőd a probléma, szerintem nem akarja elfogadni, hogy a nők érdekelnek. Nekem 20 évesen nem mondanák meg, hogy kivel legyek, főleg nem engedném, hogy a páromat sértegesse. Semmi oka és joga nincs rá. Ott hagynám az egész anyuci hisztit, mikor megbarátkozik a dologgal, újra keresném anyát. Addig meg nem. Ha meg nem fogadja el, ez van. Nem ő éli a te életed, hanem te a sajátodat. Állj ki magad és a párod mellett kérlek. Jó ez neked? Jó az hogy megjegyzéseket tesz és nem enged azzal lenni, akivel szeretnél lenni? Kérlek, ne engedd, hogy tönkre tegyen titeket.
2018. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!