Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem képes elfogadni a...

Anyám nem képes elfogadni a barátnőm (én is lány vagyok). Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a barátnőm is ennyi. 3 éve együtt vagyok vele, és eddig tök jól sikerült is ezt eltitkolni, de anyám mentalitása miatt véletlen elszóltam magam.


Röviden annyi, hogy múltkor beszélgettem anyummal kettesben és elkezdett a barátnőmre megjegyzéseket tenni (le elmebetegezte, lecsúnyázta, és kb negyedórán keresztül ecsetelte hogy "nem normális" a csaj), mindenzt azért, mert megosztott a barátnőm egy képet a facebookomon (semmi durvát, csak egy sima képet rólunk). Én pedig elszóltam magam, hogy együtt vagyok vele, szóval hagyja békén.


Azóta brutálisan eldurvultak a dolgok, ha hazamegyek anyumat meglátogatni, mindig csak az XY a téma, hogy együtt vagyok e még vele, mikor dobom már, meghogy őrültek vagyunk, folyton a barátnőm külsejére tesz megjegyzést, miközben teljesen normális, átlagos kinézetű lány. Amúgy miután kiderült a titkom, az volt az első, hogy anyám megírta apámnak (apum külföldön él). De apám teljesen jól fogadta ezt az egészet, ő mikor hazajött, a barátnőmmel is megismerkedett, teljesen jól kijönnek.

Viszont barátnőmnek már lekellett tiltania anyumat, mert anyám elkezdett neki üzeneteket írogatni, egyre durvábbak, megfenyegette, hogy ne jöjjön a közelembe, meg tűnjön el az életemből...


Annyira rosszul érzem magam anyum miatt, nem tudom miért csinálja ezt... kb 14 évesen előálltam neki azzal, hogy én nem vonzódom a fiúkhoz egyáltalán, akkor csak annyit mondott, hogy "majd kinövöd". Hát nem nőttem.


Szeretem a barátnőmet is amúgy, és nem fogok vele szakítani csak azért. Viszont nem akarok rossz viszonyban lenni sem az anyámmal, de nem tud leállni, és akárhányszor csak hazalátogatok, mindig az XY a téma, és mikor rám ír, akkor is csak erről tud beszélni.


2018. ápr. 13. 11:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
96%

" nem fogok helyeselve bólogatni egy ilyen természet ellenes kapcsolatra. Mosolyogva tudomásul venni hogy így élje le az életét saját gyermek nélkül, meg nem tapasztalva milyen ha egy igazi férfi szereti őt. Ez ugyanolyan ferde hajlam mint a pedofil például. "


Te beteg vagy előző..szóval szerinted azok, akik melegek és ÖNKÉNT vannak együtt, ugyanolyanok mint akik gyerekekeket ERŐSZALOLNAK MEG? Menj a francba, csak provokálod itt az embereket...


Mi az hogy "csak annyi a különbség" ? A nemi erőszak is csak szex, kit érdekel hogy az egyik fél nem akarja?

2018. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
97%

16-os, azért jót vigyorogtam a válaszodon :D


"Például ahogy az ember nem szexel a testvérével sem. Miért is? Mert nem ez az élet rendje. "


Ugye te is hallottál már Habsburgékról? :) Régen tök elfogadott és normális volt, hogy a testvérek összefekszenek egymással és gyereket nemzenek, hogy "tiszta" maradjon a vérvonal. Akkor épp ez volt az élet rendje. Szó szerint. Csak a csúnya modern gondolkodás valahogy megváltoztatta a dolgot. Sőt, valamikor még a pedofília is elfogadott volt, simán férjhez adtak kislányokat. Én sem szeretem ezt a nagy modern toleranciát, mert már kezdjük az elmebetegség határát súrolni, de nem a sima melegek miatt. By the way, még az állatok között is előfordul homoszexualitás, szóval eléggé természetesnek tűnik.

2018. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
20-as már miért ölné meg magát egy egészséges önértékelésű felnőtt ember. Az életben bírni kell a negatív kritikát is. Ilyen alapon az összes gyógyíthatalan beteg megölhetné magát mégsem teszi. A szülő dolga hogy szeresse a gyerekét, de a szeretet nem bólogatásból áll. Igenis ha nem értek egyet az életmódjával meg kell mondjam a gyerekemnek. Normális módon. Ellenkező esetben becsapom magamat is, őt is. Talán tanácsolnám hogy keressen fel egy jó pszichológust, hátha együtt magyarázaot találnának arra miért siklott így félre az élete. Öngyilkos az lesz aki eleve bizonytalan cselekedete helyességében. Esetleg bűntudata van. Most itt lehet becsalni magunkat ,igen édes lányom mennyire oké hogy így élsz, anyuci mindent elfogad. Vagy meglehet próbálni segíteni. Hogyan? Csakis pszichoterápiával, legalábbis ebben az esetben. Szegény, talán csak rossz tapasztalatai vannak a férfiakkal kapcsolatosan.
2018. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
95%
Az unokatestvérem 28 éves,18 éves kora ota él a párjaval,igen két fiu,és boldogok. Nekem csak ez számit majd ha a fiam meleg lesz h boldog legyen,nem orvoshoz viszem ,nem begyogyszerezem, nem erőszakolok majd rá egy nőt, életmodot,amit nem akar,mert az a becsapás igazán,nem két azonos nemu szerelme,hanem amikor kényszerből házasodik gyereket csinál egy meleg és közben utája az egészet de elvárásból kényszerből beecsapja magát is,ez hosszutávon mérgezőbb hatású. Sok meddő van,sok gyerektelen is. Élni és élni hagyni,a gyerekem ha meleg lesz akkor elfogadom a párját és elfogadó támogató hátteret adok nekik,nem teszem lelkinyomorékká,mert nekem más az értékrendem. Aki erre nem képes a saját gyerekéért megérdemli ha a gyerek önszántából megszakitja a kapcsolatot,és a gyerek fog jol járni ezzel a lépéssel,az ilyen szülő ugyanis nem szereti a gyerekét. Kitartás kérdező,és sok boldogságot. Kicsit szüntesd be a kapcsolatot, háhta a távolság idő ujra összehoz titeket Édesanyáddal.
2018. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat nagyon szépen köszönöm, a többinek meg;


Az ilyet, hogy beteg vagyok, csak azért mert a lányokhoz vonzódom, sokszor megkapom. Legalább ITT NE kelljen ezt hallgatnom. Tudom, tudom, szerintetek természetellenes, stbstb. De nem erre voltam kíváncsi, hanem az érdekelt mit kezdjek édesanyámmal! A szexuális beállítottságomra nem kérek véleményt, köszi.


Amúgy, miért ne szólhatnám el magam? Mert ha neked a párod valaki elkezdi sértegetni, szidni, te biztos csendben tűröd...

2018. ápr. 13. 16:47
 26/40 anonim válasza:
96%
20 évesen már felnőtt vagy azt kezdesz magaddal, amit akarsz. Anyukád vagy elfogad vagy nem. Ennyi.
2018. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
1%
A pszichológussal való beszélgetés nem begyógyszerezés. Mindössze segít megtalálni érzéseink mélyebb okait.
2018. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
95%
#28 Minek neki pszichológus, mert leszbikus? Inkább az anyjának kéne. Jó kis anya az ilyen. Nagyon szeretheti, ha nem fogadja el a saját lányát.
2018. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
94%
Sok esetben a pszichiéter is azt mondja h légy önmagad,ne kényszerből élj apuci anyuci örömére elnyomva a valodi szemilyéségedet érezéseidet,sokszor a szülőnek kéne kezelés. 18 felett meg senkit nem lehet kényszeretine semmire se kényszerterápiára,se másra. Én a gyerekemet mindig támogatni fogom,és szeretni akármilyen nemu párt választ,ez a szülői szeretet nem a terápiára hurcolás,a párjátol valo görcsös elmarás. Az ilyen szülő a gyerekét marja el saját magától,mert nem képes a gyereke boldogságát nézni.
2018. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
93%

#28, picit el vagy tévedve... ha én szeretek egy másik embert, akkor azt akarom, hogy jól érezze magát a saját életében, boldog legyen. Az, ha azt akarom, hogy a másik olyan életet éljen, ami nekem felel meg, annak a neve nem szeretet, hanem ÖNZÉS.

Kérdező anyjával ez a nagy probléma, hogy az önzése felülírja a szeretetét, egyszerűen egy önző ember, és ennyi.

Kérdező, ne foglalkozz vele, egyik füleden be, a másikon ki, egyszer csak ráun a saját hülyeségeire. A másik lehetőség, hogy ha ide tereli a témát, akkor mindig határozottan jelentsd ki, hogy a te párkapcsolatod attól PÁRkapcsolat, hogy rátok kettőtökre tartozik, ezt a témát nem vagy hajlandó vele megvitatni, beszéljen másról.

2018. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!