Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem képes elfogadni a...

Anyám nem képes elfogadni a barátnőm (én is lány vagyok). Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a barátnőm is ennyi. 3 éve együtt vagyok vele, és eddig tök jól sikerült is ezt eltitkolni, de anyám mentalitása miatt véletlen elszóltam magam.


Röviden annyi, hogy múltkor beszélgettem anyummal kettesben és elkezdett a barátnőmre megjegyzéseket tenni (le elmebetegezte, lecsúnyázta, és kb negyedórán keresztül ecsetelte hogy "nem normális" a csaj), mindenzt azért, mert megosztott a barátnőm egy képet a facebookomon (semmi durvát, csak egy sima képet rólunk). Én pedig elszóltam magam, hogy együtt vagyok vele, szóval hagyja békén.


Azóta brutálisan eldurvultak a dolgok, ha hazamegyek anyumat meglátogatni, mindig csak az XY a téma, hogy együtt vagyok e még vele, mikor dobom már, meghogy őrültek vagyunk, folyton a barátnőm külsejére tesz megjegyzést, miközben teljesen normális, átlagos kinézetű lány. Amúgy miután kiderült a titkom, az volt az első, hogy anyám megírta apámnak (apum külföldön él). De apám teljesen jól fogadta ezt az egészet, ő mikor hazajött, a barátnőmmel is megismerkedett, teljesen jól kijönnek.

Viszont barátnőmnek már lekellett tiltania anyumat, mert anyám elkezdett neki üzeneteket írogatni, egyre durvábbak, megfenyegette, hogy ne jöjjön a közelembe, meg tűnjön el az életemből...


Annyira rosszul érzem magam anyum miatt, nem tudom miért csinálja ezt... kb 14 évesen előálltam neki azzal, hogy én nem vonzódom a fiúkhoz egyáltalán, akkor csak annyit mondott, hogy "majd kinövöd". Hát nem nőttem.


Szeretem a barátnőmet is amúgy, és nem fogok vele szakítani csak azért. Viszont nem akarok rossz viszonyban lenni sem az anyámmal, de nem tud leállni, és akárhányszor csak hazalátogatok, mindig az XY a téma, és mikor rám ír, akkor is csak erről tud beszélni.


2018. ápr. 13. 11:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
90%

A helyedben megmondtam volna:"Anya,ha te elmebetegnek tekinted a lányodat,mert leszbikus,azt hiszem nincs mit többé beszélnünk egymással.Soha viszont nem látásra!"


Én nem erőltetném a jó viszonyt,ha ilyen mocsok módon tud csak reagálni arra,hogy nem a fiúkat szereted.Majd ő felkeres bocsánatot kér,ha már emberi módon is meg tud nyilvánulni.

2018. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
94%

#15

Jól értem-é, hogy a "kedves tanácsadó" azt javasolja a kérdezőnek, hogy életfogytig csak maszturbáljon, és magányosan tengesse napjait - ha már a férfiakra semmiféle vágya nincs?

(Pont úgy, ahogy más embernek meg a testvérére nincs!)

2018. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
88%
Aki az ilyen ostoba elveit a saját gyereke miatt sem dobja el, az miért vállal gyereket? Hisz ilyen mentalitással 20 gyereket is szülhet, soha nem lesz nagybetűs Anya.
2018. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 15 (14:41-es)!


A masik oldalrol kozelitsd meg a kerdest: Te hogyan erezned magdat, hogyha pedofiliara/ testverrel valo szexualis egyuttletre kenyszeritenenek? (Csakhogy a Te peldaidat hozzam.)

Tegyuk fel, letezik egy olyan vilag/univerzum, ahol ez a normalis es az lenne a fura- bar tarsadalmilag viszonylag elfogadott, hogy Te ferfiakkal szeretnel egyutt lenni? Hogyan erezned magadat, hogyha valaki a Te hulyesegeidet tolna a Te arcodba? Hogyha azt mondana: lanyom, kovesd az en peldamat, mert az mennyire hu de szuper es melled tennek az 5 eves Pistiket. Te el tudnad kepzelni, hogy eszerint -a szamodra- ertelmetlen szabaly szerint eld az eletedet? Jol erezned magadat ebbe a belekenyszeritett helyzetbe?

Jo anya pedig akkor lennel, ha ugy fogadnad el a gyerekedet, ami es nem ugy, amilyennek latni akarnad.


Kerdezo: Neked mar tobben is leirtak, hogy mit tennenek es az az igazsag, hogy en is megszakitanam vele a kapcsolatot.


Elnezest, hogy elszakadtam a tematol, nem vagyok meleg sem de elborzasztott a 15-os valasz. Remelem csak troll volt.

2018. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire nem képes elfogadni, akkor valóban ritkítani kell a találkozásokat, vagy végképp megszakítani a kapcsolatot.
2018. ápr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
96%
#34: "Remélem csak troll volt." Attól tartok, nem. Sokan vannak, akik azt hiszik, hogy csak "elhatározás" kérdése, hogy hetero-,vagy homoszexuális/leszbikus lesz-e az ember.
2018. ápr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
93%

0%-os!


Az hogy elmondanád neki hogy mit gondolsz erről, meg hogy az arcába tolod, hogy amit csinál az helytelen, az rohadtul nem ugyanaz! (persze, értem én, te elfogadnád a gyereked, ha meleg lenne, csak előtte okoznál neki egy kis hosszútávú lelkiismeret furdalást, nehogy már boldog legyen...)


Az átnevelő terápiák LÓF4SZT NEM SEGÍTENEK. Sőt, ártanak. A melegedo.blog.hu-n találsz erről egy igen tanulságos cikket, amiben nem egy ilyen esetről olvashatsz (melegen ajánlom!).


A félreértés elkerülése végett tisztáznám, hogy a pedofilia és a gyerekek megerőszakolása nem ugyanaz. A pedofilia egy mentális betegség (miszerint a felnőtt beteg csak és kizárólag a serdülőkor előtti, esetleg abban lévő gyerekek iránt érez szexuális vonzalmat), és nem minden pedofil egyén valósítja meg tettekben is szexuális devianciáját, illetve a gyermekek elleni szexuális bűncselekmények elkövetői sem mind pedofilok. Végezetül hozzátenném, hogy a pedofilia nem jogi fogalom.


Ez alapján a melegség NEM OLYAN, mint a pedofilia, ugyanis a melegség NEM betegség! (Félreértés ne essék, ezzel nem azt állítom hogy "döntés kérdése", mert az sem.)


Bocsánat hogy a végén így elkanyarodtam, de az ilyen dolgokat muszáj rendbe tenni.


19/f (nem meleg)

2018. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
5%
Érdekes itt mindenki oly megértő az egynemüek kapcsolatával. Pedig több olyan esetet is ismerek ahol a szülő igenis tragédiaként éli meg ha gyereke homokos-leszbikus. Az utcán is sajnálattal es undorral fogadják az ilyen párkapcsolati látványt sokan. A gyerekekről nem is beszélve mikor ezt látják. A szülő magyarázhatj miért csókolózik két néni vagy két bácsi. Igenis vannak akik szerint ez undodító. Itt nagyon megértő mindenki a való életben ez nem így van. Kérdező annak ellenére sajnálom anyukádat hogy nyilván nem így kellene viselkednie. Semmit nem tudsz csináli vannak akiknek az ilyesmi elfogadhatatlan.
2018. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
80%
Igen, sajnos tapasztaltuk mindannyian, hogy társadalmunk nagy része bizony minimális empatikus képességgel sem rendelkezik - nem csak ezen ügyekben.
2018. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
87%

38as!


Ez hogy itt a többség elfogadó, a való életben meg nem ez látszik, azért van, mert az emberek többsége sajnos homofób. Itt ez azért nem látszik annyira, mert a homofób emberek többsége, az ilyen kérdéseket elkerülik, és nagyrészt csak elfogadó emberek válaszolnak. (Persze sajnos van kivétel)

2018. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!