Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem képes elfogadni a...

Anyám nem képes elfogadni a barátnőm (én is lány vagyok). Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a barátnőm is ennyi. 3 éve együtt vagyok vele, és eddig tök jól sikerült is ezt eltitkolni, de anyám mentalitása miatt véletlen elszóltam magam.


Röviden annyi, hogy múltkor beszélgettem anyummal kettesben és elkezdett a barátnőmre megjegyzéseket tenni (le elmebetegezte, lecsúnyázta, és kb negyedórán keresztül ecsetelte hogy "nem normális" a csaj), mindenzt azért, mert megosztott a barátnőm egy képet a facebookomon (semmi durvát, csak egy sima képet rólunk). Én pedig elszóltam magam, hogy együtt vagyok vele, szóval hagyja békén.


Azóta brutálisan eldurvultak a dolgok, ha hazamegyek anyumat meglátogatni, mindig csak az XY a téma, hogy együtt vagyok e még vele, mikor dobom már, meghogy őrültek vagyunk, folyton a barátnőm külsejére tesz megjegyzést, miközben teljesen normális, átlagos kinézetű lány. Amúgy miután kiderült a titkom, az volt az első, hogy anyám megírta apámnak (apum külföldön él). De apám teljesen jól fogadta ezt az egészet, ő mikor hazajött, a barátnőmmel is megismerkedett, teljesen jól kijönnek.

Viszont barátnőmnek már lekellett tiltania anyumat, mert anyám elkezdett neki üzeneteket írogatni, egyre durvábbak, megfenyegette, hogy ne jöjjön a közelembe, meg tűnjön el az életemből...


Annyira rosszul érzem magam anyum miatt, nem tudom miért csinálja ezt... kb 14 évesen előálltam neki azzal, hogy én nem vonzódom a fiúkhoz egyáltalán, akkor csak annyit mondott, hogy "majd kinövöd". Hát nem nőttem.


Szeretem a barátnőmet is amúgy, és nem fogok vele szakítani csak azért. Viszont nem akarok rossz viszonyban lenni sem az anyámmal, de nem tud leállni, és akárhányszor csak hazalátogatok, mindig az XY a téma, és mikor rám ír, akkor is csak erről tud beszélni.


2018. ápr. 13. 11:57
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazatok van teljesen. És azzal, hogy a barátnőmet szidja, amikor csak teheti, nekem is árt, nagyon rosszul esik, hogy a páromat sértegeti, akit nagyon szeretek. És úgylátszik, tényleg egy kis kapcsolatmegszakítás lesz ebből. Remélem attól majd észhez kap.
2018. ápr. 13. 13:01
 12/40 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem hagyj anyukádnak időt, hogy feldolgozza. Addig kerülj vele minden kontaktot. Úgyis eljut arra a pontra, amikor már annyira hiányozni fogsz neki, hogy könyörögni fog neked, hogy újra beszéljetek és találkozzatok. Még akkor is lepattinthatod, hogy nem, mert nem akarod, hogy a kapcsolatodat szapulja, had gondolkozzon még egy kicsit. A végén remélhetőleg totális megadás lesz a részéről és végleg abbahagyja a szekálást, csak, hogy ne veszítsen el.
2018. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is ebben reménykedem.
2018. ápr. 13. 13:25
 14/40 anonim ***** válasza:
81%

Hagyj neki időt hogy feldolgozza a dolgokat.

De nekem van egy olyan sejtésem hogy anyukád az a fajta szülő akinek egy tökéletes fiú barát se lenne megfelelő...

2018. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
10%
Azért anyukádat is meglehet érteni,nekem is van lányom és nyilván nem szeretném ha egy másik nőbe lenne szerelmes. Tudom hogy itt van ez a modern világ ahol egyre inkább tolerálják a másságot. Mégis szerintem a nőhöz férfi való. Anyukád nem akarja elfogadni a helyzetet amit én anyaként meg is értek. Persze nem ilyen módon kellene hogy viselkedjen veletek, valószínüleg nem lát más eszközt a tiltakozásra mint hogy támad. Vannak elfogadóbb emberek tudom, talán én is az lennék merő kényszerből ha nem akarnám elveszíteni a lányomat. De akármennyien is felháborodnak most azért én leirom az ilyen fajta, egynemüek közti kapcsolatot nem tartom normálisnak. Például ahogy az ember nem szexel a testvérével sem. Miért is? Mert nem ez az élet rendje. Próbáld megérteni anyukádat is, ő a legjobbat akarja neked, ez nyilván nem az amiben vagy. Férfi és nő szerelmi kapcsolatából lehet csak normális család.
2018. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%

Ja persze 16-os a legjobbat akarja ezzel az undorító viselkedéssel...

Egyébként egyetértek az előttem válaszolókkal jobb lesz,ha pihenteted a kapcsolatot édesanyáddal. Hátha sikerül neki ezt a helyzetet elfogadnia és változtat a stílusán.

2018. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy gondolom, ELŐSZÖR próbálj meg még egyszer leülni vele, és értelmesen, nyugodtan, higgadtan megbeszélni vele a dolgokat. Kezdve onnantól, hogy te a saját nemed iránt vonzódsz és ez nem ennek a lánynak a hibája, mert már korábban is így volt, egészen odáig, hogy amit anyukád csinál, az nem helyes és teljesen céltalan. Azt is el kellene neki mondani, hogy amennyiben nem képes erőt venni magán, és abbahagyni a bántást és sértegetést, az első ilyen szóra te elmész, leteszed a telefont stb. Ha folytatja, akkor pedig ezt kell csinálni, emlékeztetve rá, hogy te szóltál előre, ha nem fejezi be, akkor te ezt nem hallgatod, hanem mész. És ezek után hanyagolod egy ideig, hátha elgondolkozik.
2018. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
90%
16-os! Biztos nehéz lehet a szülőnek feldolgozni, hogy a gyermeke a saját neméhez vonzódik, még nehezebb lehet elfogadni, ebben egyetértek. De! Attól még a gyereke, akinek a legjobbat kéne akarnia és mindenben támogatnia kéne! Elvégre ezért szülő a szülő. Nem az a szeretet kimutatás, ha a legdrágább ajándék landol a gyerek elé stb hanem az, amikor ilyen helyzetekben bizony ott a szülő a gyerek a háta mögött és tolja előre, hogy a gyerek a céljának megfelelő életet éljen. Sose a szülő fogja megválasztani a gyerekének a párját, sok szülő ezzel löki el magától a gyerekét. Azért mert valaki a saját neméhez vonzódik, a szülőnek akkor is őt kell a világon a legjobban szeretni és a legjobbakat kívánni neki. És minden erőfeszítést feláldozni, hogy a gyerek boldog legyen. ☺
2018. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 16-os!

És ha nem ez az élet rendje, nem ez a normális, akkor mit csináljon? Ölje meg magát, mint sokan mások, akiknek bebeszélték, hogy nem normálisak? Remek szülő lehetsz, gratulálok...

Aztán az ilyenek lepődnek meg a legjobban, mikor a gyerek öngyilkos lesz, hogy hát semmi előjele nem volt a dolognak.

2018. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
3%
19-es így van. De! Pontosan azért mert szeretem a gyerekemet és a legjobbat akarom neki nem fogok helyeselve bólogatni egy ilyen természet ellenes kapcsolatra. Mosolyogva tudomásul venni hogy így élje le az életét saját gyermek nélkül, meg nem tapasztalva milyen ha egy igazi férfi szereti őt. Ez ugyanolyan ferde hajlam mint a pedofil például. Mindössze annyi a különbség bogy utóbbi kapcsolat erőszakos és egyoldalú módon jön létre...itt pedig hát két egyenrangú ember szabadon választott kalcsolata. Attól még beteges. Ha az én lányomról lenne szó nem zaklatnám nem cseszegetném. De elmondanám neki normális hangnemben hogy nem helyes ahogy él. Segitenék neki amiben tudok, de az értékrendemen nem változtatnék miatta sem.
2018. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!