Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne elfogadni, hogy...

Hogy lehetne elfogadni, hogy egy ilyen lány került a családba?

Figyelt kérdés

Második házasságomban élek, 2 éve házasodtam a drága feleségemmel, mindkettőnknek felnőtt gyerekeink vannak. Az ő legkissebb lánya még velünk él, 23 éves. Azt előre leszögezném, hogy nem zavart a személye sosem, nem azzal van bajom, hogy nem tudom elfogadni a feleségem első házasságából született gyerekeit. Mindhármukkal kijövök. Viszont a legkissebb, velünk élő lányával nagyon sok probléma volt és rengeteg szégyent hozott ránk.


Elöször is tudtuk hogy van egy barátja, volt is nálunk párszor a férfi. Azt mondták éppen válófélben van. Ezt elfogadtuk. Aztán egyszer csak megállt a kapunk előtt egy autó, kiszállt egy nő és elkezdett táskákat és böröndöket átdobálni a kerítésen. Mint kiderült ő a lány barátjának a felesége volt, és ezek szerint nem tudott róla, hogy válófélben lennének. Szimplán a feleségem lányával csalta őt a férje, amiről hónapokig nem tudott. Vagyis a lány tönkretett egy házasságot és szétrombolt egy családot. Merthogy a férfinak és a feleségének 2 gyerekük is van, akikről említést sem tettek nekünk. És igen, a lány tudott erről végig, nem arról van szó, hogy a férfi őt is és a feleségét is átverte volna. A feleségem átbeszélte vele a dolgokat és mindent elmondott neki.


De azután a férfi jött, összeszedte a cuccát és hazament. De tartották a kapcsolatot a "nevelt lányommal". A feleségem és én is rengeteget beszéltünk neki, okosítottuk, hogy hagyja ezt a férfit. Azt persze mondanom sem kell, hogy milyen lett a hírnevünk és az egész családunk megítélése az eset után.


Néhány héttel később pedig errebis rátettek egy lapáttal. A feleség ugyanis szembesítette őket egymással, hogy a férfi szemtől szembe válasszon közülük. A férfi pedig a feleségét választotta, szemébe mondta a nevelt lányomnak, hogy a feleségével akar maradni, ő csak szexre kellett neki. Ráadásul az esetről videókészült, ami facebookon körbejárt és mindeki látta. De ezután a feleség mégis kidobta a férjét és mi történt? A nevelt lányom visszavette. Azután hogy a szemébe mondta hogy a feleségét szereti, ő csak szexre kellett neki. Pedig elhihetitek, hogy ezt a példát látta, a feleségem igenis a női méltóságra és tartásra nevelte. Szóval összeállt egy ilyen kétszínű alakkal, aki csak azután jött hozzá, hogy a felesége kidobta. És most nálunk laknak. A feleség felajánlotta, hogy ha nem látogatja a gyerekeket, akkor nem kell gyerektartást fizetni, a férfi pedig elfogadta, mondván úgyse a gyerekere költené, a lány pedig támogatja a döntést mert amúgy se kíváncsi a másik nő gyerekeire. Szintén nem ezt a példát látta sem az anyjától, sem tőlem, sem másról a családban. De még arról is lehetne beszélni, hogy még a botrány kitörése előtt a lány többször is kapott pénzt a barátjától. Tehát ez a "férfi" a szeretőjétől nem sajnálta a pénzt, de a gyerekeitől igen.


Olyan emberek ők ketten, amitől óvni igyekeztünk az összes gyerekünket és aminek az ellenkezőjére lettek nevelve. A feleségem is marcangolja magát emiatt. Szereti a lányát, de neki is sok ez egyszerre. Neki is és nekem is sok idő kell ahhoz, hogy megemésszük ezt, amit a környezetünk általános rosszállása is megnehezít. Az én lányom például szóba sem áll a nevelt lányommal, megmondta neki, hogy feleségként undorítónak tartja amit csinált. A lány és a barátja pedig mindennek elmondták az én lányomat a véleménye miatt. Nem is nagyon jön látogatóba azóta. És meg is értem. Az hasonló habitusú embereket kerülni szoktam/szoktuk, de ő a család része és ezt el kell fogadnom, csak azt nem tudom hogy hogyan fogadjam el?



2021. febr. 9. 08:49
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nincs hová menniük, természetesen csak a feleségemre és lányára való tekintettel hagytam hogy beköltözzön a férfi. Arra várnak, hogy a felesége kifizesse a házukból és akkor akarnak külön menni. Sajnos én is sejtem, hogy keserves élete lesz mellette a lánynak. Vele sem fog különbül bánni mint a feleségével csak a lány eddig is megbocsájtott neki mindent. De nem hallgat ránk,hiába beszélünk neki.
2021. febr. 9. 09:30
 12/44 anonim ***** válasza:
91%
Azért az sem semmi, hogy gyerektartàst nem fizet, de a hàzból kèri a rèszèt... Majd ugyan igy jár a neveltlànyod is. Aztán majd itt sír milyen szemét volt a pasija.
2021. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
79%
Linked azt a videot!
2021. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
91%
Érdekesek ezek ketten.Nem kell velük foglalkozni.Megérdemlik egymást😉Költözés után be ne engedjétek a pasit többet ennyi a véleményem.Mostohalányod pedig majd rájön🤦‍♀️
2021. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Laylah ***** válasza:
93%
Lila köd. Majd elmúlik idővel, csak legyen annyi esze, hogy ilyen pasinak nem szül gyereket vagy vesz fel hitelt. Addig meg élvezze ki, ha ennyire nem tudja elengedni.
2021. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
97%

Nem kellett volna engedni, hogy odaköltözzön. Felnőtt ember, oldja meg. A férfinak vannak lakhatási gondjai, nem a nevelt lányodnak. Ő eddig is veletek lakott.

Ha nem engedtétekmvolnanodaköltözni, már rég keresett volna egy másik nőt, akin élősködhet.

2021. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te csúsztatsz ! Olyan nincs, hogy nincs hová menniük! ALBÉRLET !!
2021. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
94%

Biztos nem engedtem volna a házamba a pasit. Majd megoldja.


Mostmár tényleg nem csak a szexre kell neki a lány, hanem arra is hogy legyen hol laknia xD


Dobd ki, a lányod meg majd eldönti hogy akar együtt maradni vele. Max megy utána a híd alá ha annyira szereti.

2021. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%

“Egyenlőre nincs hová menniük, természetesen csak a feleségemre és lányára való tekintettel hagytam hogy beköltözzön a férfi. Arra várnak, hogy a felesége kifizesse a házukból és akkor akarnak külön menni. Sajnos én is sejtem, hogy keserves élete lesz mellette a lánynak. Vele sem fog különbül bánni mint a feleségével csak a lány eddig is megbocsájtott neki mindent. De nem hallgat ránk,hiába beszélünk neki.”


Ne haragudj, de te mulya vagy egyszerűen, aki itt keménykedik.

Mégis ki nem szarja le, hogy ennek a gerinctelen “férfinek” nincs hova mennie? És? Felnőtt ember, oldja meg. A kis qrva lányka meg húzhat utána, ha annnyira vele akar lenni. Ha szétbarmolni elég felnőtt volt egy házasságot (mert igen, nagyon is hibás ő is, hiába nem ő volt a házas fél), hát legyen ahhoz is, hogy közösen megoldja a lakhatást a kanjával. A felnőttek világa sajnos ilyen, nem olyan, hogy otthon héderezek anyuci házában és még a pasikámat is beköltöztetem, akiben egyébként annyi van, hogy még a tulajdon gyerekeit is leszarja.

2021. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Értehető a kívülállókénti reakciód #19. Csak elfelejtetted, hogy képben van egy anyuka is, aki szereti a lányát, akkor is ha nagyot csalódott benne. És az igazi problémánkon, ezen a csalódáson és fájdalmon nem sokat fog segíteni az sem, amikor majd külön mennek.
2021. febr. 9. 10:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!