Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Más a kapcsolat azzal a...

Más a kapcsolat azzal a nagyszülővel akivel egy házban laktok mint azzal akivel nem?

Figyelt kérdés

Mindkét nagymamámat ismertem de az egyiknél laktuk mert a szüleimnek nem volt saját házuk. A másik mamát meg gyakran látogattuk mert csak pár utcára lakott tőlünk.


A mama akivel laktunk az sokat kedveskedett nekem hogy a kedvencemet főzte, ha nem tetszett a kaja akkor csinált nekem külön (ami a szüleimnek nem tetszett hogy külön főz a részemre). Amúgy meg volt amikor kiabált is mert nem fogadtam szót és le is szidott.

A másik mamához gyaran átmentem, olyankor mindig megkérdezte hogy mit főzzön és előtte elment a boltba hogy megvegye a kedvenc csokimat. Soha nem kiabált velem, soha nem szidott le pedig biztos csináltam olyan dolgot ami nem tetszett neki.

Időnként adott fagyipénzt, szülinapomra is adott pénzt hogy a szüleim vegyenek nekem valamit.

A másik mama ritkán adott pénzt, mindig mondta hogy nincs mert kell a háztartásra, szülinapra is kevesebbet adott. Nem tudom hogy ez azért volt e mert a szüleimnek adott be pénzt akik vezették a háztartást, intézték a számlákat, elmentek bevásárolni és gondolta hogy akkor minek adjon nekem külön vagy csak szimplán nem volt nagyvonalú. Amúgy egyikük sem volt gazdag, mindketten szerényen éltek.


Ezek a különbségek a személyiségük miatt van vagy az miatt mert az egyikkel éltünk egy házban, a másikhoz meg csak látogatóba mentünk és így nem ugyan úgy viszonyultak hozzám?


aug. 31. 21:59
 1/6 anonim válasza:
Szerintem van összefüggés igen. Akivel laksz, ha megbánt is kénytelen vagy elviselni, hiába sértődtél meg, hogy leszidott. Akit azonban látogatsz és időnként jutsz csak el hozzá amikor szeretnél, szerintem sokkal engedékenyebb kell, hogy legyen, mert ha nagyon leszidna, rosszként maradna meg benned, hogy jaj de a múltkor is úgy leszidott és kevésbé akarnál menni hozzá, mert az választható, nem pedig kötelező
aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamennyire biztos más, de nem feltétlenül az együttlakás miatt. Amit a gyerekeinken látok, hogy hiába mondta anyukám gyerekkorunkban, hogy ha egyszer nagymama lesz, akkor "el fogja rontani az unokáit csöpögős nagyanyai szeretettel", a mi gyerekeinkkel kénytelen néha kicsit szigorúan bánni, mert együtt lakunk. Egy olyan nagyszülőnél, akivel mondjuk havonta kétszer találkoznának, mondjuk beleférhet a kütyü, sok édesség, lazább szabályok stb, napi kapcsolat esetén ez visszaüthet. A másik nagymama egyébként engedékenyebb, ritkábban találkoznak, hadd ne szóljanak az együttlétek örökösen a fegyelmezésről.

Az én nagyszüleimnél az együtt lakás annyiban számított, hogy jobban ismertem őket és ők is naprakészebbek voltak a dolgainkkal. Sokkal többet beszélgettünk. De nem ezért volt velük jobb vagy rosszabb a kapcsolat, hanem a természetük miatt: apai nagyapámnak jobb természete volt, őt mindenki szerette, a felesége, a nagymamánk viszont nehéz eset volt. Az anyai nagyszüleimnél állítólag fordítva volt (az ottani nagymamát nem ismertem).

aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az anyai nagymamám lakott nálunk. A történet valami olyasmi volt, hogy a nagyapám halála után a nagymamám eladta a házat, amiben addig laktak, ő a nagybátyjámhoz költözött, a pénzt pedig szétosztotta a gyerekek között, cserébe a nagybátyjámék kialakítottak neki egy külön lakrészt a melléképületben. Csak aztán a mamám nem jött ki a menyével (nekem ehhez soha semmi közöm nem volt, csak hallomásból tudom), a szüleim szerint kérdezés nélkül elvitte a nagymamám dolgait, köztük többször vitt el pénzt, ezért 2-3 éves koromban a nagymamám hozzánk költözött, mert a nagybátyjám a felesége mellett állt ki.

Ő nevelt is minket, nemcsak kedves nagymama volt. Mármint félre ne értsétek, arany szíve volt, nagyon imádott minket, de ránk szólt ha kellett, sokszor vigyázott ránk. Az unokatesóimmal ritkábban találkozott, ők mindig kaptak valami édességet, esetleg játékot, hogyha ment látogatóba vagy jöttek hozzá. A másik oldal, meg hogy a nyugdíjának egy részét mindig a szüleimnek adta, ők meg ránk költötték azt a pénzt, vagyis közvetve mi is kaptunk tőle dolgokat.

A másik nagymamám, bár ugyanazon a településen, de külön lakott tőlünk. Anyukám mindig mérges volt, mert amikor jött látogatóba titokban csempészte be a chips-et, csokit és amikor a szüleim nem látták mindig adott valamit enni, aztán meg nem ebédeltem, mert sosem voltam éhes. Kiskorunkban inkább ő járt át hozzánk heti 2-3 alkalommal, majd ahogy idősödött már inkább mi látogattuk, volt olyan időszak, hogy naponta, ő következetesen mindig valami finom kajával várt minket. Fegyelmezni kevésbé fegyelmezett minket, mindig is lazább nagymama volt.

De hogy ennek a különbségnek az oka az együtt-, illetve különélés volt, vagy az hogy az anyai nagymamám mindig is szigorúbb személyiség volt az már kérdéses.

aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, akinél laktatok ő jobban támogatott téged ha már anyádék csupasz fenékre vállaltak.
szept. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuleim is tamogattak ot mert a nyugdijabol nem futotta volna hazfelujitasra, nem volt autoja es utalt egyedul lakni de nem ez volt a kerdes.
szept. 1. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de nem azért, mert együtt laktunk, hanem mert a másik oldali mama számára az ég világon semmit nem jelentenek az unokái
szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!