Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőknek jobb a kapcsol...

A nagyszülőknek jobb a kapcsolat az unokával hogyha a lányuk gyerekéről van szó?

Figyelt kérdés
Főleg olyan családok tapasztalatai érdekelnek ahol a nagyszülőknek van fiuk és lányuk részéről is unoka.
júl. 30. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem más.

Nálunk a férjemnek van egy bátyja és egy húga.

A bátyjának is van egy lánya, és nekünk is van 2 lányunk.

Most nemrég szült a húga, szintén lányt.

Anyósom már most teljesen másképp viselkedik. Amúgy is rettentően kivételezik a lányával.

Így meg mostmár mégjobban látható a dolog.

Egész nap ott vannak nála mikor szabad. Eszébe se jut pl az, hogy áthívja hétköznap a többi unokáját is.

júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
54%
Szerintem egy normális családban nem szabadna különbségeknek felmerülni. Mindenkit ugyan úgy kell szeretni azért, aki. Sajnos azért a kivételezés sok helyen előfordul. Nálunk is például. Bár nálunk a mamámnak két lányának van gyermeke erősen észrevehető, hogy anyám húgának gyermekeit jobban szeretik, ahogyan anya húgát is. Szóval lehetséges, hogy ez abból ered, hogy a nagyszülők melyik gyerekük irányába "húznak jobban".
júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Ugyan nem a bővített kifejtésnek megfelelő kategóriába tartozom, mert ugyan van egy bátyám, neki nincs gyereke, viszont anyósom, azaz a férjem anyukája, ezerszer jobb kapcsolatot ápol nemhogy az unokákkal, de velem is, mint a saját anyám :D Anyám nem hinném, hogy különösebben odatenné magát a bátyám gyerekei esetében sem. Nem érdeklik az unokák egyszerűen, akármelyik gyerekétől is születtek. Szerintem inkább ez, hogy akar-e unokázni úgy általában, illetve a saját gyerekével való kapcsolat szorossága a fő befolyásoló tényező, nem az, hogy fia vagy lánya gyereke-e. Az más kérdés, hogy anya-lánya kapcsolat sok esetben szorosabb, mint anya-fia, így felnőttkorban, de ez már tényleg nem általánosítható, lásd az én példámat is, amikor anyám mindkettőnket ugyanúgy telibekakál, függetlenül attól, hogy milyen neműek vagyunk :D
júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően gyakran igen, mégpedig azért, mert ha a lánya szül, akkor uyge a gyereke szül, hameg a fiának születik gyereke, ott ő csak anyós kategória. Itt q többség utalja az anyós, vagy legalábbis távolságot tart vele, ellenben az anyjával jobb a viszonya
júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is ezt látom, illetve mint írták, jellemzően az anya-lánya viszony is sokkal szorosabb felnőtt korban, mint az anya-fia.


Az én anyósom mondjuk nincs jóban a lányával, velem meg igen, de ott meg az a különbség, hogy míg én tisztelem, hogy nem a csicskáim, addig a sógornőm kvázi velük nevelteti a gyerekeit, így azért érezhetően jobban szereti azokat az unokákat, mert ök mindennap/másnap ott vannak, a mieink max. heti egyszer.


Az én részen nem mérvadó, mert nem is tartom a kapcsolatot anyámmal.


De ettől eltekintve is ugyanezt látom mindenhol, pont a szoros anya-lánya kapcsolat miatt, tehát ha egy nőnek van fia és lánya is, akkor ott a menye úgyis 90%-ban a saját anyját fogja előtérbe helyezni, az anyósát meg háttérbe - nézd meg itt is az Anyós kategóriában kb. minden kérdés arról szól, hogy a feleségnek semmi nem tetszik, amit az anyósa csinál, bezzeg az ő anyja mindent jól csinál -, szóval ha valakinek mindkét nemű gyereke van, akkor ott a lánya fogja hívni segíteni, unokázni, ő fog neki többet megengedni, míg a fiánál mindig tojáshéjon kell lépkedni, nehogy a menye valamibe belekössön.


Ezért is rossz amúgy csak fiús anyukának lenni, mert akkor ott kimarad ez a szoros viszony a felnőtt gyerekkel, meg a normális unokázás is, akinek csak fiai vannak, az mindenhol csak másodlagos nagymama lesz.

júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban igaz, mert az anyuka gyakran inkább a saját anyukáját hívja segíteni, rá bízza többet a gyerekét és így vele lesz szorosabb a kapcsolat. Ezáltal pedig a nagymama jobban kötődhet a lánya gyerekéhez. Persze ez nincs mindig így, mert van amikor jó az anyóssal a kapcsolat és nincs ilyen kivételezés, esetleg pont vele jobb a viszony vagy csak ő lakik a közelben.
júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem van egy öcsém, és nekik is és nekünk is egy lányunk van. Gyerekként mindig azt éreztem, hogy anya az öcsémmel jobban kijon, mint velem, de ezzel nem volt semmi bajom, mert én meg apával jöttem ki jobban.


Most hogy mindkettőnknek van egy lánya, azt érzem, hogy anya az enyémmel sokkal másként viselkedik (szereti), mint a tesóm lányát. De ebben benne van az is talán, hogy az én lányom volt az első unoka, mi közel lakunk anyahoz, gyakori a találka. Öcsémék másik városban élnek.


Az én lányom naponta többször hívja anyukámat, a tesóm lánya soha nem hívja.


Szóval ez szerintem egyébként több tényezős dolog.


De az biztos, hogy anya az én lányomra sokkal bátrabban szól rá, mint a tesóm lányára. Gondolom ebben az is benne van, hogy a menyevel sem akar rossz viszonyt.

júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

"nézd meg itt is az Anyós kategóriában kb. minden kérdés arról szól, hogy a feleségnek semmi nem tetszik, amit az anyósa csinál, bezzeg az ő anyja mindent jól csinál"

Azért ebben komolyan benne van, hogy a fiús anyák egy része tisztára szerelmes a fiába, valamint - épp a leírtak miatt - már eleve rettentően szorong a fia és az unoka elvesztésétől és sokkal féltékenykedőbb, mint a lánynak az anyja.

júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Én a környezetemben úgy tapasztaltam hogyha a szülő a saját gyerekét sem szereti akkor az unokával sem lesz másképp. -egy unoka-
júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lányomnak három gyereke van, a legidősebb hat éves, a legkisebb három hónapos. Fiamnak van egy kétéves lánya és a menyem szüleinél élnek. Így érthető, hogy többet segítek a lányomnak. Viszont a férjemnek a fiam kislánya a kedvence, órákat tud játszani vele és a kislány is legszívesebben vele van az összes nagyszülő közül.
júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!