Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőknek jobb a kapcsol...

A nagyszülőknek jobb a kapcsolat az unokával hogyha a lányuk gyerekéről van szó?

Figyelt kérdés
Főleg olyan családok tapasztalatai érdekelnek ahol a nagyszülőknek van fiuk és lányuk részéről is unoka.
júl. 30. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Attól is függ, földrajzilag mi a helyzet, meg a nagyszülők mennyire túrják egymást, melyik szülő mennyire vált le a nagyszülőkről stb. stb. stb. Nem annyira általánosítható.
júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

En mind a negy apos-anyossal tartok egy bizonyos tavolsagot, igen, meg a sajat szuleimmel is. Hamarosan erkezik a szuleim elso unokaja altalam, aposomeknak pedig az otodik unokajuk lesz. Viszont semelyikuket nem szeretnem hogy beleszoljanak az eletunkbe.

Engem az ilyen “felneveltem x gyereket 30-40 evvel ezelott” dumak nem hatnak meg, a kelletenel tobb idot egyik nagyszulovel sem szeretnenk eltolteni, ne tapadjanak rank.

júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Anyukám néhány éve pont megjegyezte, hogy a bátyám gyerekeivel nem tudott olyan szoros kapcsolatot kialakítani, mint a nővérem vagy az én gyerekeimmel. Bár lehet, ehhez az is hozzájárult, hogy a bátyám anyósa a tesómékkal lakott, és mindig ő volt a gyerekekkel. De mindenképpen más, ha a lányodnak születik gyereke. A férjemnek két húga van, de egyiknél sincs gyerek, így nem tudom mi lesz ha lesz, de még így sem szoros a kapcsolata velük, alig látja őket. Mindig hívjuk, ő meg mindig lemondja egy nappal előtte.
júl. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

És akkor a gyerekvállalás kategóriában csodálkoznak, miért akar kb. mindenki lányt és miért szomorú, akinek csak fiai vannak.


Vajon akik itt kommenteltek, hogy az ő anyjuk is jobb viszonyt ápol az unokákkal, mint a fiútestvérükével, ezek az anyák vajon a saját anyósaikat mennyire engedik kötődni az unokákhoz, mennyire tesznek megkülönböztetést a nagyszülők között?

júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A férjem egyetlen gyerek, én másik városból költöztem ide. Anyósommal (és apósommal is) nagyon jó volt a kapcsolat, majdnem minden nap találkoztunk míg picik voltak a gyerekek, mikor pedig munkába álltam, sokat vigyázták őket. Így a gyerekek jobban kötődtek az apai nagyszülőkhöz, mint az én szüleimhez, amit természetes, függetlenül attól, hogy ővelük is nagyon jó volt a kapcsolat és a gyerekek őket is szerették.
júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Lány tesómnak van lánya aki hasonlít az anyjára(tesomra) meg anyámra(nagymamájára) is.

Szóval a gyerek,az anyja, meg nagymama hasonlítanak. Pláne hogy nők jobban is megérhetik egymást.


Ha nekem férfiként lesz fiam pl akkor meg lehet apám fogja szeretni jobban mert viszi tovább a nagy családi vért, nevet...

De nagy különbséget nem szabad tenni amúgy.

aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!