Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetne a nagyszüleim...

Hogyan lehetne a nagyszüleim megbékíteni vagy ez már így ennyi volt?

Figyelt kérdés

A történet már 5 évre nyúlik vissza amikor a feleségemmel össze házasodtunk. Azóta nem beszélnek velem a nagyszüleim. Előtte eléggé jó viszony volt köztünk. A feleségem roma származású, apósom részéről. Nagyon hamar kiderült, hogy nagyon normálisak. Nem azok a romák akiktől tartani kellene egyáltalán.

A feleségem is tanult, intelligens, kedves nő. Ezért is szerettem belé nagyon hamar. 2,5 év után házasodtunk össze. A nagyszüleimet mikor meghívtuk az esküvőnkre nem mondtak semmit. Utána hívtak fel engem, hogy elrontom az egész életem ha feleségül veszem őt, szóval mondták az ehhez hasonló dolgokat. Már akkor nagyon megbántottalak, igazából akkor tűnt csak fel, hogy soha nem akarták megismerni a feleségem. Ő hiába próbált velük családi alkalmakkor is beszélgetni nem nyitottak felé.

Szóval azóta eltelt több mint 5 év. Azóta csak egy egy ünnep alkalmából találkoztunk. Született gyerekünk, az ő dédunokájuk. Az ő születésével se sikerült összehozni újra a köteléket.

Mostanában elég sokszor eszembe jutnak. Hogy ennek most már így kell lennie? Így fognak meghalni, hogy rosszban vagyunk mert nem tudták elfogadni a döntésem? Vagy hogyan lehetne őket megbékíteni?


jan. 31. 17:59
1 2 3
 21/29 NTBS ***** válasza:
87%
Sajnos sehogy. Lépj tovább.
jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ilyen begyöpesedett öregekkel nem lehet mit kezdeni... Ha igazi nagyszülők lennének akkor veled együtt örülnének a boldogságodnak.
febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy, mert csak önmagukat védik.
febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem te bántottad meg őket, nem tudsz mit tenni. Nem fogadják el a feleségedet, akivel te boldog vagy, most ezen hogy akarnál változtatni? Sehogy nem tudsz. El kell engedned, hogy az elveik, vagy nem is tudom, minek nevezzem, fontosabb nekik, mint az irántad érzett szeretet. Temesd el magadban őket idő előtt, mást nem tudsz tenni.
febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%
Rokonságban aktuális ügy, hogy a cigány feleségtől válik a rokon. Írtózatos kemény játék. Van gyerek, fiatalok még, de a feleséget otthon hergelik és volt már rendőrségi ügy, testi sértés, késelési kísérlet. A rokonság még nem jelent meg, de az asszony megbolondult. Azt szeretné, hogy a férj tartsa el élete végéig és főleg ne váljon el tőle. Semmitől sem retten vissza ennek érdekében. szakmája szerint tanár. A rokon srác tőlünk kérdezgeti, hogy miért nem szóltunk, hogy ne vegyen feleségül cigány nőt. Én mondjuk tényleg nem szóltam, de elég sokan jelezték neki, hogy ez nem jó ötlet.
febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
82%

Ismerős ez a "mindig mellettem álltak" - amíg nekik csicskultam, meg bólogattam.


Amint saját döntéseket kezdtem hozni, máris félreállt a szájuk...

Nálam ignore. Nem érdekelnek, nem keresem őket, király.


Te miért akarod, hogy megbéküljenek, amikor két rasszistáról beszélünk, akiknek az volna az egyetlen megoldás, ha elválnál a nejedtől???


Jó nagy ívbe tenni kell az ilyen emberekre, nem békülésen gondolkozni.

febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
86%
Bár nem ilyenbe de én is hasonló dologba vagyok kicsit rëmsëgesebb. De mivel ti jó kapcsolatban voltatok sztem egyedül át kéne menned és le ülnöd velük beszélni és még mondani hogy az idő csak telik telik és nincs idő az ilyen fajta haragra. Hoztál egy döntést de attól még az vagy akit előtte szerettek. Nem kéne emiatt eldobniuk.
febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
83%
Ugyanígy voltam, a párom félig roma,és mikor mamáméknak elmondta apum, üzenték, hogy egy darabig ne is menjek feléjük...évek kellettek mire elfogadták...most már 16 év elteltével családtagnak számít, megszerette az egész család :) ne add fel, hátha jóra fordul, pedig nálunk is azt mondták, hogy ott rontom el az életemet ahogy akarom...drukkolok nektek :)
febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért erőlteted ezt a nagy békülést.

Nincs itt semmiféle háború, csak nem kiváncsiak a nődre.

Igen, úgy van ahogy írtad: "ez már így ennyi volt."

febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!